وبلاگ تخصصی قرآن مجید                         زلال وحی وبلاگ تخصصی قرآنی-کتاب ماندگار

پرچم ایرانفارسی  -  Arabic  -  English

 

مقام معظم رهبري:
قرآنی شدن به این است که ملت با قرآن آمیخته بشود، به قرآن عمل کند، معرفت قرآنی را به طور کامل به دست بیاورد. ما امروز در دنیای اسلام این را کم داریم. اسم اسلام همه‌جا هست، تفاخر به اسلام همه جا هست،ُ ادعای مسلمانی همه جا هست، آنچه ما به آن نیاز داریم، ان آمیخته شدن به معارف قرآن و به عمل قرآن است، که این مسلمانی واقعی است. ما می‌خواهیم که ملت ما قرآن را بتوانند درک کنند و از آن استفاده کنند. هدف از همه‌ی این تشریفات و این مسابقه‌ها و این وقت گذرانی‌ها و این تشویق‌ها و این زحمت‌هایی که آقایان می‌کشند، هدف این است که ملت ما با قرآن آشنا بشوند. ما دوریم از قرآن، ما دوریم از قرآن. اگر یک ملتی با معرفت قرآنی آشنا بشود، بسیاری از کارها برای او آسان خواهد شد. حرکت برای او آسان خواهد شد. شما ملاحظه کنید، همین مقداری که ملت ما درهای قرآن را به روی خود باز کرد، که این به برکت انقلاب شد، ببینید چه تحولی در ملت ما به وجود آمد. ببینید چه عظمت و چه عزتی ملت ما پیدا کرد، به همین مقدار اندک حرکتی که به سمت قرآن کردیم. قرآن این جور است اگر حرکت به سمت قرآن به شکل کاملی انجام بگیرد. آن وقت این ملت همان چیزی خواهد شد که قرآن کریم خبر داده است. تاریخ را مسلمان‌ها عوض کردند به برکت قرآن.

                             پارك قرآنی يزد در 150 هكتار زمين احداث می‌شود

در چهارصد و نود و چهارمين جلسه شورای اسلامی شهر يزد اعلام شد: پارك قرآنی يزد در 150 هكتار زمين احداث می‌شود.

  به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر يزد، فرهمند، مشاور طرح مكان‌سنجی و امكان‌سنجی پارك قرآنی در يزد با بيان اينكه برای احداث اين پارك 150 هكتار زمين نياز است، اظهار كرد: اين پارك ضمن اينكه تفرجگاه است، معنويات اعتقادی و مذهبی مردم را می‌تواند تقويت كند.

وی در چهارصد و نود و چهارمين جلسه شورای اسلامی شهر يزد با بيان اينكه پارك قرآنی به نوعی با مبنای نظری سير خلقت پيش‌‌بينی شده است، تصريح كرد: در راستای مطالعات اين طرح از كارشناسان حوزه علميه قم كمك گرفته شده است.

فرهمند كاربری‌های اين پارك را تاريخی، فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، ورزشی، رفاهی و خدماتی ذكر كرد و افزود: بر اساس بررسی‌ها و تحقيقات به‌عمل آمده قرار است در اين پارك، روايت سير تاريخی و قصص قرآنی به صورت تجسمی و نمايشی، فرهنگسرا و مسجد قرآنی، دانشگاه علوم قرآنی، كتابخانه قرآنی، مركز نجوم، مركز مناسك حج، سالن ورزشی، تيراندازی و اسب‌‌سواری و مجتمع رفاهی، خدماتی بين راهی احداث شود.

در ادامه اين نشست، حجت‌الاسلام مطهريان، عضو شورای شهر يزد با تأكيد بر اينكه پارك قرآنی يكی از طرح‌های سفر رئيس جمهور است، اظهار كرد: در حال حاضر شهرداری طرح مكان‌سنجی و امكان‌‌سنجی و طراحی آن را به عهده دارد.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۰ساعت 23:17توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             برنامه درسهایی از قرآن حجت الاسلام قرائتی مورخ 22 دی ماه

بسم الله الرحمن الرحيم
«السلام عليك يا اباعبدالله الحسين»

درسي كه اربعين به ما مي‌دهد، اين است كه بايد ياد حقيقت و خاطره ي شهادت را در مقابل طوفان تبليغات دشمن زنده نگهداشت. (مقام معظم رهبري)
بسوز ای دل که امروز اربعین است/ عزای پور ختم المرسلین است/ قیام کربلایش تا قیامت / سراسر درس، بهر مسلمین است. سالروز اربعين حسینی تسلیت باد

موضوع: اربعين حسيني، شيوه‌هاي كيفر مجرمان
تاريخ پخش:  22/10/90
بسم الله الرحمن الرحيم
«الهي انطقني بالهدي و الهمني التقوي»

عزيزان بحث را در آستانه‌ي اربعين مي‌بينند. اين اربعين هم ريشه‌اش در قرآن است، پيغمبرها در چهل سالگي به پيغمبري مي‌رسيدند. داريم كساني كه سنشان به چهل رسيد، يك توقع بيشتري از آن‌ها هست. اين دو تا. در روايات براي اربعين خيلي حديث داريم، در مسائل اجتماعي گفتند از هر طرف چهل تا خانه همسايه است. در كارهاي عرفاني مي‌گويند: به چهل مؤمن دعا كنيد، دعاي خودت هم مستجاب مي‌شود. در تغذيه گفتند: اگر چهل روز پول نداشتي گوشت بخري، قرض كن گوشت بخر. يعني بيش‌تر از چهل روز نگذار بدنت بدون گوشت باشد. در مسائل فرهنگي هركس چهل حديث مفيد حفظ كند در قيامت با علما محشور مي‌شود. با فقيه محشور مي‌شود. نمي‌دانم قصه‌ي اين اربعين چيست؟
در انقلاب ما پيرها يادشان است، سالمندها يادشان است، نوجوان‌ها يادشان نيست. اصلاً رمز انقلاب ما چهلم به چهلم شد. يعني نوزده دي يك عده قم شهيد شدند، چهلم شهداي قم، تبريز انقلاب شد. چهلم تبريز، يزد. چهلم يزد، بابل، آمل. يعني همينطور اين چهلم به چهلم يعني هر استاني چند تا شهيد مي‌داد، استان ديگر اربعين مي‌گرفت. آنوقت اين اربعين‌ها به هم وصل شد يك نهري شد شاه را بيرون كرد. زيارت امام حسين در اربعين مهم است، علامت ايمان است. كما اينكه انگشتر عقيق در دست راست كردن علامت شيعه بودن است.
1- جابربن عبدالله انصاري، يار وفادار پيامبر در كربلا
جابربن عبدالله هم كه كربلا آمد، يكي از اصحاب پيغمبر بود. نابينا شده بود خدا رحمت كند دوستي داشتيم به نام آقاي محمدي اشتهاردي. مي‌گفت: تو در تلويزيون يك چيزي گفتي من اين را كتابش كردم. گفتم: چه گفتم كه كتاب شد؟ آخر من الآن 32 سال است در تلويزيون هستم. آن سال‌هاي اول من گفتم: چرا مي‌گويند: جابر بن عبدالله نابينا شد زيارت اربعين آمد؟ جابربن عبدالله سوابق نظامي و جنگي و خيلي كمالات دارد ولي از همه كمالاتش همين مانده كه روز اربعين زيارت امام حسين آمد. آخر يك كسي بردارد بگويد اين جابر كه بود. مي‌گفت: من همان پاي تلويزيون جرقه‌اش به ذهنم خورد، يك كتاب راجع به جابربن عبدالله انصاري نوشتم.
جابر بن عبدالله انصاري پيغمبر رادرك كرد، اميرالمؤمنين را درك كرد. زمان امام حسن بود، زمان امام حسين بود، زمان امام سجاد بود، زمان امام باقر هم بود. امام باقر يك بچه‌ي كوچولو بود. تا آمد مسجد جابر بلند شد. گفتند: بابا تو يك سن بالايي داري. حدود هشتاد، نود سالت است. براي بچه احترام مي‌گذاري؟ اين بچه است! فرمود: بابا خدا اراده كرد كه اين بچه امام شود و من لياقت نداشتم. اين يك درس است كه گاهي وقت‌ها نگويند: آقا خفه شو. من چهار تا پيراهن بيشتر از تو پاره كردم. من ريش سفيد هستم. چه اشكالي دارد يك كوچولو بفهمد ممكن است پدر بزرگش متوجه نباشد.
خوب چون زيارت اربعين است، زيارت هم يك سلام بدهيد زيارت است. اينكه حالا حتماً خودمان را به ضريح بچسبانيم، داد بزنيم، بگوييم به دلمان چسبيد، نچسبيد، اينكه من مي‌گويم زيارت است. نيت كنيد شما هم يواش با من بگوييد. از همين جا به كربلا سلام دهيم. «السلام عليك يا ابا عبدالله، السلام عليك و رحمة الله و بركاته» اين يك زيارت است. يك سلام يك زيارت است................
 
 


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۰ساعت 1:7توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             دو موسسه قرآني جديد تا پايان سال جاري در شهرستان ميانه تاسيس مي شود

در راستاي گسترش و ترويج فرهنگ و معارف متعالي قرآن کريم تا پايان سال جاري دو موسسه قرآني جديد در شهرستان ميانه تاسيس مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان آذربايجان شرقي ، حسين رسول زاده کارشناس امور قرآني اداره تبليغات اسلامي شهرستان ميانه ضمن اعلام اين خبر گفت : مدارک و پرونده تکميلي متقاضيان تاسيس اين دو موسسه قرآني جديد طي ماه هاي اخير به دارالقرآن الکريم اداره کل تبليغات اسلامي استان ارسال گرديده تا پس از بررسي و تاييديه هاي لازم توسط سازمان دارالقرآن الکريم مجوز تاسيس اين دو موسسه قرآني جديد تا پايان سال جاري صادر و فعاليت هاي آموزشي و ترويجي قرآني آنها آغاز شود. رسول زاده افزود : اين دو موسسه از امکانات، شرايط مکاني و عومل اجرايي بسيار مناسبي برخوردار مي باشند و در آينده نزديک شاهد فعاليت هاي چشمگير آنها در سطح شهرستان و استان خواهيم بود .


+ نوشته شده درسه شنبه بیستم دی ۱۳۹۰ساعت 14:30توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             راه‌اندازی سامانه پيام كوتاه مركز هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور

سامانه ارسال پيام كوتاه مركز هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور جهت اطلاع‌رسانی به فعالان قرآنی راه‌اندازی شده است.

  فعالان قرآنی كشور می‌توانند با ارسال پيامك به شماره 10005 اطلاعات مورد نظر خود را دريافت كنند.

بر اين اساس در صورت ارسال عدد 1 به سامانه، اطلاعاتی در مورد مركز به كاربر ارسال می‌شود.

فعالان قرآنی می‌توانند با ارسال عدد دو به سامانه، شماره، فكس و ايميل مركز را دريافت كنند.

همچنين در صورت ارسال عدد 31، شرايط لازم برای تأسيس مؤسسه، عدد 32، حوزه‌های تخصصی فعاليت‌های مركز، عدد 33، مدارك لازم و عدد 34، نحوه ارائه تقاضای تأسيس مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت را دريافت می‌كنند.

كاربران می‌توانند با ارسال عدد 4، به سامانه حديث روز، عدد 5، اطلاعيه‌های مركز، عدد 6، آزمون‌های مركز، عدد 71، ليست كتاب‌های قرآنی، عدد 72، ليست نرم‌افزارهای مركز و عدد 10، ليست دوره‌های آموزشی را دريافت كنند.


+ نوشته شده درسه شنبه ششم دی ۱۳۹۰ساعت 15:18توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             شبكه قرآن‌پژوهی و طب راه‌اندازی می‌شود

معاون تحقيقات و فناوری وزير بهداشت با اشاره به اين مطلب كه وزارت بهداشت برنامه ساليانه در حوزه قرآ‌ن‌پژوهی و طب دارد، گفت: شبكه قرآن‌پژوهی و طب با حضور پژوهشگران منتخب راه‌اندازی می‌شود.

مصطفی قانعی، معاون تحقيقات و فناوری وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) با اشاره به برگزاری 43 همايش قرآن‌پژوهی و طب در دانشگاه‌های علوم پزشكی كشور و برگزاری جشنواره اختتاميه آن در دانشگاه علوم پزشكی قم، اظهار كرد: با حركتی كه آغاز شده و در حال ادامه پيدا كردن است؛ طليعه آن بسيار عالی بود.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت برای ادامه اين اقدامات برنامه داشته و به صورت سالانه برنامه‌های خود را در زمينه قرآن‌پژوهی و طب اعلام خواهد كرد.

قانعی در ادامه سخنان خود تصريح كرد: مقرر شده است كه كنگره‌ها و جشنواره‌های قرآن‌پژوهی ادامه پيدا كند و مجله، كتاب، درس‌ها و مداركی نيز كه در اين زمينه به پژوهشگران ارائه می‌شود، ادامه پيدا كند.


وی افزود: برنامه جامعی در اين زمينه وجود دارد كه حاصل همكاری معاونت تحقيقات و فناوری وزارت بهداشت با معاونت دانشجويی و فرهنگی اين وزارت‌خانه است كه برای اين كار مراكز قرآن و عترت در دانشگاه‌ها و دفاتری در اين زمينه تأسيس شده است و اين كار يك كار مقطعی نبوده بلكه يك جريان ادامه‌دار است.

وی افزود: هدف از انتخاب 114 مقاله از ميان هزار مقاله ارسالی به همايش‌های قرآن‌پژوهی تأسيس شبكه قرآن‌پژوهی است كه نويسندگان اين 114 مقاله كميته راهبردی قرآن‌پژوهی و طب را تشكيل داده و با هماهنگی حوزه آفت‌های اين مسئله به حداقل رسيده و در اين زمينه به اوج خواهيم رسيد.


+ نوشته شده دریکشنبه چهارم دی ۱۳۹۰ساعت 12:5توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             ترتیب نام سوره ها به شعر

بعد حمد و بقره ، عمران ، نساء و مائده


از نعم اعراف و نفل و توبه بستان فائده

بعد یونس هود و یوسف رعد ابراهیم و حِجر

نحل و اسری کهف و مریم سوره طه بذکر

انبیا حج مومنون خوان نور و فرمان شعراء

نمل و قصه عنکبوت و روم و لقمان و سجده را

حزب و سبأ فاطر و یس و صفّ صاد و زُمر

مومن و مصباح و شوری زخرف دخان و هم زبر

جاثیه احقاف محمد(ص) و ان دگر فتح حجر

قاف می دان ذاریات و طور و هم نجم و قمر

بعد رحمن واقعه بعدش حدید است و جدال

حشر و بعدش امتحان صف جمعه با عز و جلال

پس منافق پس تغابن بعد این دو وان طلاق

بعد از تحریم و مُلک و نون بعد این سه حاق

پس از معارج نوح و جن و تزمیل و تدثیر و قیام

دهر و مرسل بین نبأ نازع عبس تکویر نام

فطر و صف و شق و برج و طارق اعلی العلی

غاشیه فجر و بلد شمس است و لیل است و ضحی

انشراح و تین علق قدر است بعدش بیّنه

بعد از آن زلزال می دان عادیات و قارعه

پس تکاثر عصر و همزه و فیل ایلافت حصر

بعد ماعون کوثر است و کافرون را بعد نصر

از لهب اخلاص می دان و فلق ختمش به ناس

بحث ختم سوره ها از شرح می کن اقتباس


+ نوشته شده دردوشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۰ساعت 15:14توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             احداث هفتاد خانه قرآن در روستاهاي كرمان

مسئول دارالقرآن‌الكريم اداره كل تبليغات اسلامي خبر داد

احداث هفتاد خانه قرآن در روستاهاي كرمان

مسئول دارالقرآن اداره‌‌كل تبليغات اسلامي استان كرمان، از احداث هفتاد خانه‌ قرآن تا پايان سال جاري در روستاهاي استان كرمان خبر داد.


به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كرمان، عباس كافي‌زاده، روز چهارشنبه 23آذر سال90، با اشاره به ضرورت ايجاد خانه‌‌هاي قرآن روستايي و آموزش قرآن در روستاها، گفت: جامعه‌ اسلامي ما به قرآن كريم به عنوان تنها كتاب نجات‌‌بخش نياز دارد و ما وظيفه داريم نسبت به استفاده‌ بيشتر مردم از رهنمودها و معارف انسان‌ساز اين كتاب الهي تلاش كنيم.

وي افزود: به همين منظور توسعه‌ خانه‌‌هاي قرآن در روستاهاي استان كرمان در دستور كار است و با همكاري اداره‌‌كل روستايي استانداري كرمان، هفتاد باب خانه‌ قرآن در روستاهاي استان كرمان راه‌اندازي مي‌شود.

مسئول دارالقرآن‌الكريم اداره‌‌كل تبليغات اسلامي استان كرمان تصريح كرد: در اين راستا شناسايي روستاهاي مستعد براي احداث خانه‌هاي قرآن، از سوي كارشناسان قرآن دفاتر تبليغات اسلامي استان كرمان و معرفي روستاهاي داراي جمعيت بالاي 1500 نفر و فاقد اماكن قرآني در دستور كار قرار گرفته است.

كافي‌زاده اظهار كرد: بر اين اساس پنجاه ميليون ريال اعتبار براي ساخت هر خانه‌ قرآن از سوي اداره‌‌كل روستايي استانداري پرداخت مي‌شود، ضمن اين‌كه همكاري‌هاي لازم با دهياران و مديران خانه‌هاي قرآن روستايي نسبت به تهيه‌ زمين مناسب در مراكز اصلي روستاها جهت توسعه‌ خانه‌هاي قرآن روستايي انجام مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: با همت مردم و مساعدت دولت و مسئولان، شاهد رشد و توسعه‌ بناهاي قرآني در سطح استان خواهيم بود.


+ نوشته شده درجمعه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۰ساعت 22:45توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             تلويزيون اينترنتی «حلال بيزينس» راه‌اندازی می‌شود

تلويزيون اينترنتی «حلال بيزينس»(Halal Business TV) به‌زودی از طرف سنديكای شركت‌های اسلامی فرانسه راه‌اندازی می‌شود.

به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی «al-kanz»، بازار محصولات حلال در فرانسه با وجود بيش از پنج ميليون مسلمان در اين كشور، بازاری رو به توسعه است كه متخصصان بازاريابی مدتی است به آن توجه ويژه نشان داده‌اند.

اين بازار كه امروز گردش مالی آن رقمی بالغ بر پنج و نيم ميليارد يورو است، با نرخ رشد پانزده درصد در سال توسعه می‌يابد و همين امر، باعث شده است كه سنديكای شركت‌های اسلامی فرانسه به فكر راه‌اندازی تلويزيونی اينترنتی برای ارائه گزارش و برنامه‌هايی درباره محصولات و بازار حلال اروپا بيافتد.

تلويزيون اينترنتی «حلال بيزينس» قصد دارد، ضمن معرفی شركت‌های اسلامی، مصاحبه‌هايی نيز با فعالان مسلمان در بازار حلال انجام دهد و با تحليل‌های واقع‌بينانه، مشتريان مسلمان و غيرمسلمان را برای خريد محصولات حلال و يا افتتاح رستوران، فست‌فود، فروشگاه و حتی قصابی‌های حلال ترغيب كند.

اين تلويزيون اينترنتی در حال حاضر در آدرس«http://www.halalbusinesstv.com» راه‌اندازی شده است، ولی پخش برنامه‌های اين شبكه به‌زودی آغاز خواهد شد.


+ نوشته شده درسه شنبه هشتم آذر ۱۳۹۰ساعت 19:53توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             پايگاه اطلاع‌رسانی شبكه قرآن سيما به زودی رونمايی می‌شود

مدير شبكه جهانی قرآن و معارف سيما اعلام كرد: بزودی پايگاه اطلاع‌رسانی شبكه قرآن سيما بعنوان جامع‌ترين پايگاه اينترنتی قرآنی رونمايی می‌شود.

به نقل از روابط عمومی شبكه قرآن و معارف سيما، حسن گروسی، مدير اين شبكه قرآنی، گفت: بزودی پايگاه اطلاع‌رسانی شبكه قرآن سيما بعنوان جامع‌ترين پايگاه اينترنتی قرآنی رونمايی می‌شود.

گروسی كه مديريت اولين شبكه تلويزيونی اينترنتی به نشانی www.tvlabbaik.ir را در كارنامه خود دارد، افزود: پيش‌بينی شده است در اين سايت تمام علوم معارفی و قرآنی، مكتوبات قرآنی و معارف، صوت و تصوير قرآنی و معارف اهل بيت (ع)، متن كامل كتب قرآنی و معارف، سيره ائمه (ع)، پاسخ به شبهات دينی، تفاسير قرآنی و ساير نيازمندی‌های قرآنی و معارفی مخاطبان جانمايی شود به طوری كه هيچ يك از اين نيازهای كاربران بدون پاسخ نماند.

مدير شبكه قرآن و معارف سيما اين امر را يك ضرورت دانست و گفت: اين خلاء كه علاقه‌مندان به معارف و فرهنگ قرآنی نتوانند از يك منبع عظيم تمام نيازهای خود را مرتفع سازند در اسرع وقت بايد مرتفع گردد و براساس همين عقيده اين سايت جامع راه‌اندازی خواهد شد و سعی شده است تا هر آنچه كه از شاخه‌ها و علوم و مباحث قرآنی و معارفی متصور است در اين پايگاه يافت شود.

گفتنی است، از خصوصيات ديگر اين سايت بخش ويژه آموزش و همچنين بخش كودكان و نوجوانان است. طراحی و مراحل آماده‌سازی اين پايگاه اينترنتی انجام شده است و دوره آزمايشی را می‌گذراند و بزودی رسماً افتتاح خواهد شد.


+ نوشته شده دردوشنبه بیست و سوم آبان ۱۳۹۰ساعت 12:43توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             استفاده از قرآن

1» باور به قرآن:

بعد از گذشته قرن ها از نزول قرآن ما مسلمانان هنوز قرآن را به عنوان یک کتاب زندگی نپذیرفته ایم و آن را صرفا کتابی مقدس می دانیم  که قابل احترام است .

باور نکردیم که  قرآن کتاب زندگی است و پاسخ هر مسئله ای که در زندگی روزمره ما وجود دارد را می توان از آن برداشت کرد.

باور نکردیم که قرآن و و اهل بیت هستند که می توانند بهترین پاسخ را به سوالات زندگی ما بدهند و بهترین راه را در پیش روی ما قرار دهند .

 

2»تلاوت:

«ورتل القرآن ترتیلا» ،«فقروا ما تیسر من القرآن»

حال اگر باور کردیم که  قرآن کتاب زندگی است ،باید این کتاب زندگی را مطالعه کرد. درآیه ای ،قرآن میفرماید: هر آنچه که می توانی مطالعه کن و در آیه ای دیگر حتی شیوه مطالعه را هم به ما می گوید.

امام عسگری(ع) می فرمایند : از علامات شیعیان ما این است که روزی حداقل 50 آیه قرآن را تلاوت کنند .

برای تلاوت قرآن وقت بگذاریم ،برخی  به این بهانه که این قرآن به زبان عربی است و از خواندن آن چیزی متوجه نمی شوند آن را نمی خوانند و یا فقط معنای فارسی آن را می خوانند که هر دوی این تفکر اشتباه است ، زیرا که قرآن نور است و صرف نگاه به این نور و تلاوت این کلام نورانی تاثیر خود را خواهد گذاشت . در فرمایش معصوم صرف نگاه به قرآن هم تاکید شده چه برسد به تلاوت روزانه آن

 

3» تدبر در قرآن:

«افلا بتدبرون القرآن ....»

پس از مطالعه این کتاب زندگی ، باید در آن اندیشید که چه  می گوید ، چه پیامی ، چه درسی و چه دستاوردی  برای من انسان قرن 21 دارد.

قرآن گنج های عالم هستی را در خود جای داده که باید با تفکر در آن این گنج های نایاب را استخراج کرد، همانطور که خود قرآن  بارها و بارها اشاره کرده است :که من نشانه هایی دادم ،برای کسانی که اهل علم،اهل تفکرو تعقل و اهل تفقه هستند .

هر یک از ما در خلوت خودمان فکر کنیم که به عنوان یک مسلمان در روز چقدر  صرف تدبر در قرآن می کنیم !!!، اصلا آیا برای آن وقت می گذاریم؟؟ 

4»عمل به قرآن:

حال که این کتاب را که باز تاکید می کنم کتاب زندگی است تلاوت کردیم و در آن تدبر کردیم ، وقت آن است که به آن چیزی که از این قرآن آموخته ایم عمل کنیم

این عمل به قرآن فقط و فقط به نفع خود آدمی است ، اگر به قرآن عمل کنیم به خدایی خدا چیزی اضافه نمی شود و اگر عمل نکنیم از خدایی خدا چیزی کم نمی شود

گر جمله کایینات کافر گردند       بر شانه کبریایی اش نشیند گردی

حضرت امیر می فرمایند: مواظب باشید در عمل به قرآن دیگران از شما سبقت نگیرند .

 

5» سفارش به قرآن و تبلیغ آن:

از هر طریقی که می توانیم بسته به توانایی که هر کدام از ما داریم ، تبلیغ قرآن کنیم، با تلاوت آن با صدای خوش ، با خطاطی ، یا نقاشی و هر طریق دیگری..و مهمتر از همه تبلیغ عملی قرآن .

هر چند متاسفانه در این بخش و قسمت آش ما بسیار شور شده .

همه افتخارما این است که همه قرآن رادر یک صفحه نوشته ایم ،برروی مویی و یا دانه برنجی نوشته ایم!!!

همه افتخار ما این است که قرآن را با خط درشت نوشتیم، و بزرگترین و سنگین ترین قرآن را داریم!!!!

 همه افتخار ما این است که جلد آن را طلایی کردیم و اسمش را هم قرآن نفیس گذاشتیم !!!

 و باعث شرمندگی است ولی حتی در جامعه قرآنی هم همه افتخار برخی از ما حفاظ قرآن این است که آیات را معکوس می خوانیم ، قرآن را از آخر به اول می خوانیم ، یا سوره ای را با یک نفس می خوانیم.

هیچ کسی مخالف با اینکه قرآن را زیبا باید خواند و زیبا باید نگاشت نیست ،هیچ کسی مخالف این نیست که هنر را باید در خدمت قرآن گرفت، مسئله این است که ما همهء قرآن را رها کرده و فقط به پوسته آن توجه کردیم.

قرآن نیامده که ما فقط و فقط نمایشگاه هنر قرآن ،نمایشگاه قرآن های زینتی و.. بگذاریم که برخی از این موارد مورد نیاز هستند و باید باشند ولی توجه کنیم که قرآن آمده که ما نمایشگاه عمل درست کنیم که خود بهترین و رساترین تبلیغ است .

6»دفاع از قرآن :

اگر اعتقاد پیدا کردیم که این قرآن گنج است باید با تمام وجود از آن دفاع کنیم.

 

خدایا ما را در این دنیا با قرآن مانوس و همنشین بفرما ، ما را با قرآن بمیران و ما را با قرآن و اهل بیت محشور بفرما


+ نوشته شده درجمعه ششم آبان ۱۳۹۰ساعت 15:34توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             رونمايی از مجموعه نرم‌افزاری اعجاز آفرينش از سوی بنياد جهانی قرآن مجيد

بنياد جهانی قرآن مجيد، در چهارمين سال حضور خود در نمايشگاه بين‌المللی رسانه‌های ديجيتال از مجموعه نرم‌افزاری «اعجاز آفرينش» رونمايی كرد.

اكرم نوشفق، مسئول روابط عمومی مؤسسه بنياد جهانی قرآن مجيد، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) درباره اين نرم‌افزار بيان كرد: اين نرم‌افزار شامل 12 حلقه لوح فشرده است كه بر محور موضوعات طبيعت و آيات قرآنی مرتبط با آن توليد شده و محصول بنياد جهانی قرآن مجيد به همكاری حوزه علميه قم است.

مسئول روابط عمومی مؤسسه بنياد جهانی قرآن مجيد افزود: در پنجمين نمايشگاه بين‌المللی رسانه‌های ديجيتال ثبت‌نام آنلاين را به سه صورت روزانه ده آيه، يك صفحه يا چهار حزب برای يك هفته انجام می‌دهيم.

نوشفق درباره ديگر طرح‌هايی كه در نمايشگاه اجرا می‌كنند، بيان كرد: به مناسبت ميلاد هشتمين امام شيعيان حضرت رضا(ع)، طرح ختم 800000 صلوات را برگزار كرديم، همچنين به‌صورت روزانه مسابقات قرآنی را برگزار می‌كنيم و به 14 نفر از برندگان جوايزی اهداء می‌شود.

وی در پايان خاطرنشان كرد: افراد برای شركت در اين طرح‌ها می‌توانند به سايت www.ghorany.com مراجعه و يا از غرفه بنياد جهانی ختم قرآن مجيد واقع در سالن رسانه‌های كاربر محور شماره 242 واقع در مصلی تهران ديدن كنند.


+ نوشته شده دریکشنبه هفدهم مهر ۱۳۹۰ساعت 21:5توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             آغاز به‌كار وب‌سايت جامع قرآنی در نمايشگاه رسانه‌های ديجيتال

وب‌سايت جامع قرآنی ترتيل با هدف اشاعه دين مبين اسلام در پنجمين نمايشگاه بين‌المللی رسانه‌های ديجيتال آغاز به‌كار كرد.

  وب‌سايت جامع قرآنی ترتيل با هدف اشاعه دين مبين اسلام و فرهنگ قرآنی در بين مردم جهان، هم‌زمان با پنجمين نمايشگاه بين‌المللی رسانه‌های ديجيتال در مصلی بزرگ امام خمينی(ره) بر پايه سه زبان فارسی، انگليسی و عربی آغاز به‌كار كرد.

متن قرآن كريم با قابليت جست‌وجوی كامل، ترجمه قرآن كريم به بيش از 40 زبان زنده دنيا، قرائت قرآن كريم با صدای بيش از 300 قاری جهان اسلام، شركت در ختم قرآن كريم برخی از امكانات اين سايت محسوب می‌شوند.

بنابر اين گزارش، علاقه‌مندان می‌توانند برای دسترسی به سايت جامع قران به نشانی www.Tartil.net مراجعه كنند.

يادآور می‌شود، اين پايگاه اينترنتی در غرفه 276 از سالن پايگاه‌های اينترنتی در مصلی بزرگ امام خمينی(ره) تهران واقع است.


+ نوشته شده دریکشنبه هفدهم مهر ۱۳۹۰ساعت 21:4توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             ارتقای سطح توانمندی معلمان مدارس قرآن

معاون پرورشی و تربيت‌بدنی اداره‌كل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به افزايش دوبرابری مدارس قرآن شهر تهران در سال تحصيلی جديد، گفت: با افزايش تعداد مدارس قرآن، سطح توانمندی معلمان و مدرسان را نيز با برگزاری دوره‌های آموزشی ارتقا داده‌ايم.

رضا امانی، معاون پرورشی و تربيت‌بدنی اداره‌كل آموزش و پرورش شهر تهران، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، با بيان اينكه مدارس قرآن شهر تهران در سال تحصيلی 90 ـ 91 به دوبرابر افزايش پيدا می‌كند، عنوان كرد: با توجه به افزايش كمی مدارس قرآن شهر تهران تلاش داشته‌ايم تا در بخش كيفی نيز ارتقا داشته و به دنبال افزايش كيفيت فعاليت‌های آموزشی باشيم.

ور در ادامه به برگزاری دوره‌های آموزشی روخوانی و روان‌خوانی قرآن در مدارس قرآن شهر تهران اشاره كرد و گفت: برای اجرای هر چه بهتر اين دوره‌های آموزشی، به تربيت معلمان و مربيان توانمند در اين حوزه پرداخته و دوره‌های آموزشی برای ارتقای توانمندی معلمان مدارس قرآن را برگزار كرده‌ايم.

امانی ادامه داد: معلمان و مدرسانی كه در مدارس قرآن آموزش می‌دهند، از نظر توانمندی‌های آموزشی، آمادگی لازم را داشته و توانمندی‌های لازم برای آموزش روخوانی و روان‌خوانی قرآن به دانش‌آموزان را كسب كرده‌اند.

وی با اشاره بر لزوم اجرای برنامه‌های جذاب قرآنی در مدارس قرآن، عنوان كرد: در اين دوره‌های آموزشی به معلمان آموزش داده شده كه چگونه در جهت ايجاد فضای جذاب قرآنی تلاش كنند و آموزش‌های قرآنی خود در مدارس قرآن را به بهترين شكل ممكن ارائه كنند.

يادآوری می‌شود، مدارس قرآن شهر تهران در سال تحصيلی گذشته 1000 مدرسه بود كه امسال به بيش از دوهزار مدرسه افزايش خواهد داشت.


+ نوشته شده درشنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۹۰ساعت 22:45توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             بخش تخصصي ترجمه قرآن در كتابخانه آستان هلال بن علي (ع) راه اندازي مي شود

مدير كتابخانه آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علي (ع) از راه اندازي بخش تخصصي ترجمه هاي فارسي قرآن كريم در اين كتابخانه خبر داد.
بخش تخصصي ترجمه قرآن در كتابخانه آستان هلال بن علي (ع) راه اندازي مي شود

  به نقل از روابط عمومي آستان مقدس حضرت محمدهلال بن علي(ع) ، ' علي محمد سلطان محمدي' با اعلام اين خبر اظهارداشت: با توجه به عمق معاني قرآن و قدمت يكصد ساله ترجمه قرآن در ادبيات فارسي، گرد آوري ترجمه هاي فارسي قرآن كريم در يك قرن اخير در كتابخانه آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علي (ع) آغاز شده است.
وي افزود: با گردآوري اين مجموعه نفيس يك بخش تخصصي با عنوان بخش ترجمه هاي فارسي قرآن كريم در كتابخانه آستان مقدس راه اندازي مي شود.
وي با تاكيد بر نقش ترجمه در فهم آيات قرآن كريم خاطر نشان كرد: ترجمه آيات الهي در محافل قرآني بايستي بيشتر مورد توجه قرار گيرد تا راه را براي فهم و تعميم و تسهيل مراجعه به معاني آيات قرآن همراه با تلاوت باز كند.
سلطان محمدي افزود: استقبال روز افزون جامعه از ترجمه قرآن كريم و علاقه فراوان به فهم آيات الهي، ثابت مي كند كه نياز به ترجمه‌هاي فارسي جديد از قرآن كريم همچنان وجود دارد.
كتابخانه آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علي (ع) در سال 1344 شمسي به همت آيت الله ' افتخارالاسلام دربندي'، حجت الاسلام 'تشكري' و ' الهيار صالح ' در صحن جنوبي حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علي (ع) تأسيس شد.
اين كتابخانه هم اكنون با 59 هزار نسخه چاپي به زبان هاي مختلف و بيش از 600 نسخه نفيس خطي و چاپ سنگي به عنوان يكي از گنجينه هاي غني و ارزشمند فرهنگي كشور به شمار مي رود.
آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علي (ع) در شهرستان آران و بيدگل، در شمالي ترين نقطه استان اصفهان واقع شده است.


+ نوشته شده درشنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۹۰ساعت 22:26توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             ميزبانی فرهنگسرای قرآن از وبلاگ‌نويسان قرآنی در روز ميلاد امام رضا(ع)

بنابر اعلام دبيرخانه جشنواره قرآنی وبلاگ‌نويسی، مهلت ارسال آثار به اين جشنواره تا 31 شهريورماه اعلام شده است و 17 مهرماه نيز مراسم اختتاميه اين جشنواره، هم‌زمان با ميلاد امام رضا(ع) در فرهنگسرای قرآن برگزار می‌شود.

ياسر استادحسين، دبير جشنواره وبلاگ‌نويسی قرآنی و كارشناس فرهنگی اجتماعی فرهنگسرای قرآن، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، از برگزاری سيزدهمين دوره اين جشنواره در سه بخش ياد كرد كه وبلاگ‌نويسی با محتوای آموزش قرآن از جمله اين بخش‌ها است.

وی با بيان اين كه جشنواره وبلاگ‌نويسی قرآنی به كوشش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می‌شود، افزود: وبلاگ‌نويسی با محتوای فعاليت‌های قرآنی تشكل‌ها و وبلاگ‌نويسی با متون ادبی قرآنی از بخش‌های ديگر اين جشنواره به شمار می‌روند.

به گفته استادحسين، در هر بخش به پنج برگزيده جايزه اهدا می‌شود، ادامه داد: علاقه‌مندان تا 31 شهريورماه فرصت دارند تا مشخصات وبلاگ خود را به اين جشنواره ارسال كنند.

وی همچنين گفت: به اين منظور ارائه نام، نام‌خانوادگی، پست الكترونيكی، نشانی وبلاگ و شماره تماس دارند وبلاگ برای شركت در مسابقه ضروری است.

استادحسين در ادامه اين مطلب افزود: داوری آثار از اول تا 16 مهرماه انجام می‌شود و پس از اعلام نتايج، برگزيدگان جشنواره در 17 شهريورماه، معرفی و تجليل می‌شوند.

وی اظهار كرد: اختتاميه جشنواره وبلاگ‌نويسی قرآنی، هم‌زمان با سالروز ولادت امام رضا(ع) در سالن آمفی‌ تئاتر فرهنگسرای قرآن برگزار می‌شود.


+ نوشته شده درجمعه بیست و پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 15:38توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             مسابقه آنلاین دقایقی با قرآن حجت‌الاسلام قرائتی با 100هدیه 70هزار تومانی

نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از کتاب «دقایقی با قرآن» تالیف حجت‌الاسلام قرائتی مسابقه کتابخوانی برگزار می‌کند.

 نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با مشارکت سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از کتاب «دقایقی با قرآن» تالیف حجت الاسلام قرائتی مسابقه کتابخوانی برگزار می‌کند.

این نهاد به برگزاری مسابقه کتابخوانی آنلاین «از عید تا عید» در فاصله زمانی ولادت امام حسن مجتبی (ع) تا عید سعید فطر از طریق سایت شبکه کتابخوانان حرفه‌ای به آدرس www.boki.ir می‌نماید.

نسخه دیجیتال -pdf- این کتاب خواندنی در بخش مسابقات شبکه کتابخوانان حرفه‌ای قرار داده شده است و علاقه‌مندان می‌توانند با ثبت‌نام و عضویت در این سایت، در مسابقه شرکت کنند.

به تعداد 100 نفر از برندگان این مسابقه، 100 کارت هدیه به ارزش 700 هزار ریال اهدا خواهد شد.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۹۰ساعت 17:56توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             قاريان بين‌المللی در حرم رضوی اذان می‌گويند

قاريان بين‌المللی قرآن كريم از روز شنبه، 22 مرداماه در حرم رضوی اذان می‌گويند.

  به نقل از مركز خبر خيمه، «مهدی لسانی» رئيس اداره آموزش علوم قرآن و حديث آستان قدس رضوی گفت: تلاوت و اذان توسط قرای مشهور و برجسته كشور در ايوان مقصوره مسجد گوهرشاد برگزار و از شبكه صدای خراسان پخش می‌شود و روز، شنبه، ۲۲ مردادماه «جلال نجاتيان و حميد شاكرنژاد» به ترتيب قرائت قرآن و اذان به افق صبح و مغرب را اجرا می‌كنند.

وی افزود: كاظم نصراللهی، مصطفی ملكی و سيدمرتضی سادات‌فاطمی» امروز يكشنبه، ۲۳ مردادماه به ترتيب به قرائت قرآن و اذان به افق‌های صبح، ظهر و مغرب می‌پردازند و مسئوليت اين امر در روز دوشنبه به عهده «كبير قلندرزاده، جواد رجايی و حميدرضا الاج‌گردی» است.

لسانی ادامه داد: قاری و مؤذن به افق صبح تا مغرب در روز سه‌شنبه به ترتيب رضا جاويدی، مصطفی احمدی و حميد شاكرنژاد، در روز چهارشنبه ابوالفضل چمنی، مجتبی جاويدی و جواد پناهی و در روز پنجشنبه امير لعل اول، مهدی شجاع و جواد كاشفی هستند.

رئيس اداره آموزش علوم قرآن و حديث آستان قدس رضوی گفت: جلسات آموزش كلام‌الله مجيد توسط قاريان بين‌المللی برگزار می‌شود و اين جلسات از روز شنبه، ۲۲ مردادماه تا جمعه، ۲۸ مردادماه از ساعت ۲۰:۳۰ تا۲۱:۳۰ در ايوان مقصوره مسجد گوهرشاد برگزار می‌شود كه مسئوليت اداره اين جلسات به عهده «سيدجواد و سيدمرتضی سادات‌فاطمی، جواد پناهی، حميدرضا الاج‌گردی، جواد كاشفی و مسعود پنجه» است.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۹۰ساعت 15:4توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             قاريان بين‌المللی در حرم رضوی اذان می‌گويند

قاريان بين‌المللی قرآن كريم از روز شنبه، 22 مرداماه در حرم رضوی اذان می‌گويند.

  به نقل از مركز خبر خيمه، «مهدی لسانی» رئيس اداره آموزش علوم قرآن و حديث آستان قدس رضوی گفت: تلاوت و اذان توسط قرای مشهور و برجسته كشور در ايوان مقصوره مسجد گوهرشاد برگزار و از شبكه صدای خراسان پخش می‌شود و روز، شنبه، ۲۲ مردادماه «جلال نجاتيان و حميد شاكرنژاد» به ترتيب قرائت قرآن و اذان به افق صبح و مغرب را اجرا می‌كنند.

وی افزود: كاظم نصراللهی، مصطفی ملكی و سيدمرتضی سادات‌فاطمی» امروز يكشنبه، ۲۳ مردادماه به ترتيب به قرائت قرآن و اذان به افق‌های صبح، ظهر و مغرب می‌پردازند و مسئوليت اين امر در روز دوشنبه به عهده «كبير قلندرزاده، جواد رجايی و حميدرضا الاج‌گردی» است.

لسانی ادامه داد: قاری و مؤذن به افق صبح تا مغرب در روز سه‌شنبه به ترتيب رضا جاويدی، مصطفی احمدی و حميد شاكرنژاد، در روز چهارشنبه ابوالفضل چمنی، مجتبی جاويدی و جواد پناهی و در روز پنجشنبه امير لعل اول، مهدی شجاع و جواد كاشفی هستند.

رئيس اداره آموزش علوم قرآن و حديث آستان قدس رضوی گفت: جلسات آموزش كلام‌الله مجيد توسط قاريان بين‌المللی برگزار می‌شود و اين جلسات از روز شنبه، ۲۲ مردادماه تا جمعه، ۲۸ مردادماه از ساعت ۲۰:۳۰ تا۲۱:۳۰ در ايوان مقصوره مسجد گوهرشاد برگزار می‌شود كه مسئوليت اداره اين جلسات به عهده «سيدجواد و سيدمرتضی سادات‌فاطمی، جواد پناهی، حميدرضا الاج‌گردی، جواد كاشفی و مسعود پنجه» است.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۹۰ساعت 15:3توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             پرتال مدرسه مجازی قرآن‌ كريم راه‌اندازی می‌شود

پرتال مدرسه مجازی قرآن كريم به منظور نهادينه كردن مفاهيم و آموزه‌های هدايت‌بخش قرآن كريم از طريق خدمات نوين آموزشی، به همت مؤسسه قرآن‌پژوهان شمال راه‌اندازی می‌شود.

  مؤسسه فرهنگی «قرآن‌پژوهان شمال» در راستای تلاش مستمر برای نهادينه كردن فرهنگ دينی و قرآنی در ميان خانواده‌ها در اقدامی نوين سامانه مدرسه مجازی قرآن كريم را به نشانی اينترنتی (http://www.quranamozi.ir) راه‌اندازی می‌كند.

بنابر اين گزارش، راه‌اندازی اين سامانه آموزش مجازی قرآن با همكاری شركت «دژكام فناوری» و به منظور ارائه خدمات نوين آموزش اينترنتی قرآن كريم صورت می‌گيرد و علاقه‌مندان می‌توانند با ثبت نام در اين سامانه مجازی مفاهيم و آموزه‌های قرآنی را به صورت هدف‌دار، عميق، كاربردی و كامل و بدون مراجعه حضوری در خانه بياموزند.

اين مدرسه با بهره‌گيری از جديدترين فناوری‌های برنامه‌نويسی و آموزش مجازی دنيا با توليد محتوای آموزشی استاندارد قرآنی، محيط مجازی آموزشی مناسبی را برای قرآن‌آموزان ايجاد می‌كند.

امكان ثبت نام و انتخاب واحد آنلاين، آموزش قرائت قرآن كريم، حفظ آيات، ترجمه و مفاهيم، تجويد و روان‌خوانی قرآن كريم، انجام تمرينات متنوع و برگزاری آزمون آنلاين و ارائه مدرك پايان‌ دوره از جمله مزايای اين مدرسه مجازی اعلام شده است.

از ديگر امكانات و قابليت‌های مدرسه قرآن‌آموزی مجازی می‌توان به مشاوره و پرسش و پاسخ آنلاين قرآنی، ارائه قرآن، نهج‌البلاغه و مفاتيح‌الجنان آنلاين و ارائه برنامه آموزشی هدف‌دار برای يادگيری كامل قرآن اشاره كرد.

يادآور می‌شود، مؤسسه فرهنگی قرآن‌پژوهان شمال در راستای توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور از بهار سال 85 فعاليت‌های متمركز خود را در زمبنه آموزش قرآن با محوريت حفظ قرآن همراه با ترجمه و نكات تفسيری از شهر كلارآباد استان مازندران آغاز كرد.

اين مؤسسه قرآنی با تأسيس و راه‌اندازی هشت شعبه فعال و هفت شاخه با عضويت بيش از شش‌هزار نفر از علاقه‌مندان به فعاليت‌های قرآنی، تاكنون دوره‌های مختلف حفظ، ترجمه، تفسير، تدبر، تجويد، مفاهيم، نهج‌البلاغه و احكام را در سطوح مختلف ويژه خواهران و برادران در شمال كشور برگزار كرده است و يكی از پيشتازان عرصه تعليم و تربيت حافظان قرآن كريم محسوب می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای آشنايی بيشتر با فعاليت‌های مؤسسه فرهنگی قرآن‌پژوهان شمال به غرفه اين مؤسسه واقع در راهرو بخش نهادها و مؤسسات نمايشگاه بين‌المللی قرآن، در شبستان مصلای امام خمينی(ره) تهران مراجعه كنند.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۹۰ساعت 2:38توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             تربيت 2 ميليون دانش‌آموز حافظ قرآن در راستای توصيه‌های مقام معظم رهبری‌

مشاور وزير آموزش و پرورش در امور قرآنی با حضور در غرفه ايكنا اظهار كرد: با توجه رهنمودهای مقام معظم رهبری در اولين روز از ماه رمضان در جمع قراء و حفاظ قرآن كريم، وزارت آموزش و پرورش در سال تحصيلی جديد دو ميليون حافظ قرآن تربيت می‌كند.

محمد بنيادی، مشاور وزير آموزش و پرورش در امور قرآنی در حاشيه بازديد از غرفه خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) در نوزدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم در گفت‌وگو با خبرنگار اين خبرگزاری با بيان اين مطلب افزود: با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در اولين روز از ماه رمضان در جمع قراء و حافظان قرآن كريم، در رابطه با اينكه جامعه ما نيازمند 10 تا 15 ميليون حافظ قرآن كريم است، وزارت آموزش و پرورش در سال تحصيلی جديد دو ميليون حافظ قرآن تربيت می‌كند.

وی ادامه داد: بر اساس نشستی كه با حضور حاجی‌بابايی وزير آموزش و پرورش برگزار شد، مقرر گرديد در سال تحصيلی 91_90 حداقل دو ميليون و تا چهارسال آينده حداقل پنج ميليون دانش‌آموز حافظ دو جزء از قرآن كريم شوند.

اين مسئول تصريح كرد: بر اساس اين مصوبه مدارس سراسر كشور مكلف شدند تا 20 درصد از دانش‌آموزان هر مدرسه پس از استعداديابی و آموزش‌های لازم در طول سال تحصيلی حداقل دو جزء از قرآن كريم را حفظ كنند.

بنيادی اضافه كرد: اين طرح بايد بر اساس ميل و رغبت دانش‌آموزان و اوليای آنان انجام شود كه شيوه‌نامه آن تكميل و برای استان‌های سراسر كشور تا پايان ماه رمضان ارسال می‌شود.

وی در پايان خاطرنشان كرد: كتاب شيوه‌نامه حفظ قران تا پايان هفته آينده به مدارس ارسال می‌شود تا از اول مهرماه سال تحصيلی جديد آن را اجرا كنند.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۹۰ساعت 2:34توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 
جامع الفتاوا - ويژه تلفن همراه
مفاتيح الجنان - ويژه تلفن همراه
صحيفه سجاديه - ويژه تلفن همراه
ادعیه و زیارتنامه ها
نقشه مدینه منوره
 متن کامل قرآن
 به همراه ترجمه فارسی
خطبه غدیریه
مجموعه فیلمهای
 آموزش احکام-ویژه موبایل
دعای عهد
تعقیبات نمازهای یومیه

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ zolalevahy محفوظ می باشد.
طراحی شده توسط 
سید جعفر فاطمی نوش آبادی