وبلاگ تخصصی قرآن مجید                         زلال وحی وبلاگ تخصصی قرآنی-کتاب ماندگار

پرچم ایرانفارسی  -  Arabic  -  English

 

مقام معظم رهبري:
قرآنی شدن به این است که ملت با قرآن آمیخته بشود، به قرآن عمل کند، معرفت قرآنی را به طور کامل به دست بیاورد. ما امروز در دنیای اسلام این را کم داریم. اسم اسلام همه‌جا هست، تفاخر به اسلام همه جا هست،ُ ادعای مسلمانی همه جا هست، آنچه ما به آن نیاز داریم، ان آمیخته شدن به معارف قرآن و به عمل قرآن است، که این مسلمانی واقعی است. ما می‌خواهیم که ملت ما قرآن را بتوانند درک کنند و از آن استفاده کنند. هدف از همه‌ی این تشریفات و این مسابقه‌ها و این وقت گذرانی‌ها و این تشویق‌ها و این زحمت‌هایی که آقایان می‌کشند، هدف این است که ملت ما با قرآن آشنا بشوند. ما دوریم از قرآن، ما دوریم از قرآن. اگر یک ملتی با معرفت قرآنی آشنا بشود، بسیاری از کارها برای او آسان خواهد شد. حرکت برای او آسان خواهد شد. شما ملاحظه کنید، همین مقداری که ملت ما درهای قرآن را به روی خود باز کرد، که این به برکت انقلاب شد، ببینید چه تحولی در ملت ما به وجود آمد. ببینید چه عظمت و چه عزتی ملت ما پیدا کرد، به همین مقدار اندک حرکتی که به سمت قرآن کردیم. قرآن این جور است اگر حرکت به سمت قرآن به شکل کاملی انجام بگیرد. آن وقت این ملت همان چیزی خواهد شد که قرآن کریم خبر داده است. تاریخ را مسلمان‌ها عوض کردند به برکت قرآن.

                             برگشت بلاگفا

بالاخره مشکل بلاگفا حل شد.اما بسیاری از مطالب و آرشیو غنی وبلاگ زلال وحی بازنگشت. اما باز هم با تمام توان وبلاگ را به روز خواهم نمود و مطالب قبلی را نیز منتشرخواهم کرد.

به یاری  و حمایت همیشگی شما امیدوار و نیازمندم.     ایام بکام

http://fatemi.persiangig.com/1394/zolal/hazf.gif

لینک زلال وحی در سایت پیوندها

http://fatemi.persiangig.com/1394/zolal/tatil.gif


+ نوشته شده درشنبه ششم تیر ۱۳۹۴ساعت 19:2توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             دوهزار و ۳۰۰ وبلاگ‌نویس قرآنی در جشنواره آیات شرکت می‌کنند

دوهزار و ۳۰۰ وبلاگ‌نویس قرآنی در جشنواره آیات شرکت می‌کنند

علی پیروزمنش گفت: تاکنون دوهزار و ۳۰۰ وبلاگ قرآنی در دبیرخانه جشنواره به ثبت رسیده و اختتامیه این جشنواره کشوری بیست و پنجم مرداد در استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دبیر جشنواره آیات گفت: اختتامیه این جشنواره ۲۵ مرداد است که تاکنون دو هزار و ۳۰۰ وبلاگ در دبیرخانه جشنواره ثبت‌نام‌شده و مراحل داوری در حال اجرا است.

وی افزود: این جشنواره در ۵ بخش تبلیغی، پژوهشی، هنری، اطلاع‌رسانی و وبلاگ‌های قرآنی با زبان‌های غیرفارسی ازجمله عربی ، ترکی و انگلیسی باهدف نفوذ، تبلیغ و ترویج آیه‌های قرآنی و مضامین دینی در فضای مجازی و همچنین تشویق،‌ گسترش و ساماندهی وبلاگ نویسان دینی در فضای مجازی برگزار می‌شود.

دبیر سومین جشنواره سراسری وبلاگ نویسی قرآنی در خصوص جوایز این جشنواره گفت: در هر یک از بخش‌های پنج‌گانه به چهار نفر برتر جوایزی اهدا می‌شود که به نفرات اول علاوه بر جایزه نقدی و تقدیرنامه، تندیس جشنواره نیز تعلق می‌گیرد.

وی افزود: به نفرات اول تا چهارم هر بخش به ترتیب مبالغ ۱میلیون و ۲۰۰ هزار ، یک‌میلیون ، ۷۵۰ و ۵۰۰ هزار تومان تعلق می‌گیرد.

پیروزمنش اظهار داشت: داوری این جشنواره در سه مرحله شامل داوری اولیه و غربالگری حدود ۷۰۰ وبلاگ از میان کل وبلاگ‌های ثبت نامی‌، سپس مرحله داوری فنی و محتوایی جهت انتخاب ۱۵ وبلاگ در هر بخش و درنهایت داوری پایانی جهت انتخاب ۴ وبلاگ با استفاده از داوران تراز اول کشور و به‌صورت بررسی حضوری در استان آذربایجان شرقی صورت می‌گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بخش وبلاگ نویسی جشنواره آیات توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و با همکاری شورای توسعه قرآن، شورای انقلاب فرهنگی، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی و مرکز فن‌آوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد برگزار می‌شود.


+ نوشته شده درسه شنبه ششم مرداد ۱۳۹۴ساعت 1:19توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             سایت جدید مسابقات قرآن کشور راه‌اندازی شد

توسط مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه
سایت جدید مسابقات قرآن کشور راه‌اندازی شد/ نام‌نویسی مرحله شهرستانی مسابقات از طریق سایت جدید

سایت جدید مسابقات قرآن جمهوری اسلامی ایران از امروز توسط مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف راه‌اندازی شد و علاقه‌مندان به شرکت در مسابقات باید از طریق این سایت برای حضور در مرحله شهرستانی رقابت‌ها نام‌نویسی کنند.

سایت جدید مسابقات قرآن کشور راه‌اندازی شد/ نام‌نویسی مرحله شهرستانی مسابقات از طریق سایت جدید
 

نام‌نویسی مرحله شهرستانی سی‌وهشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از امروز با راه‌اندازی سایت جدید مسابقات قرآن جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

 

زلال وحی

 

علاقه‌مندان با مراجعه به سایت جدید مسابقات به نشانی  s-iqc.ir جهت نام‌نویسی و کسب اطلاعات بیشتر اقدام کنند. همچنین سامانه پیامک نام‌نویسی در مسابقات هم از امروز راه‌اندازی شده که علاقه‌مندان مطابق جدول اعلام شده در سایت جدید اطلاعات مربوط به رشته خود را به شماره 50005538 ارسال و نام‌نویسی می‌کنند.

سی‌وهشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در دو رده سنی بالای ۱۸ سال و زیر ۱۸ سال برگزار می‌شود که این نام‌نویسی ویژه افراد بالای ۱۸ سال است و متولدین ۱ فروردین‌ماه ۱۳۷۶ به قبل می‌توانند جهت نام‌نویسی اقدام کنند.

به گزارش فارس تا پیش از این نام‌نویسی مسابقات از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی قرآن ایران انجام می‌شد که از این پس علاقه‌مندان باید از طریق سایت جدید مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف نسبت به نام‌نویسی اقدام کنند.


+ نوشته شده درسه شنبه ششم مرداد ۱۳۹۴ساعت 0:15توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             قرعه کشی ویژه یک دستگاه پراید در مؤسسه مهد قرآن کریم و ولایت آران و بیدگل

قرعه کشی ویژه یک دستگاه پراید در مؤسسه مهد قرآن کریم و ولایت آران و بیدگل

با خرید یک مجموعه تفسیر 14 جلدی نسیم رحمت در قرعه کشی ویژه پراید شرکت نمایید.

به گزارش خبرنگار پرتال خبری آران و بیدگل"ای بی نیوز" با خرید یک مجموعه تفسیر 14 جلدی نسیم رحمت با 30% تخفیف و به قیمت 200 هزار تومان در قرعه کشی ویژه پراید شرکت نمایید.

شرایط قرعه کشی:
* قرعه کشی، ویژه عموم افراد است و ثبت نام تا تاریخ 13 مرداد ماه مهلت خواهد داشت.
*در صورتیکه فردی تمایل به شرکت در قرعه کشی داشته و نیازی به مجموعه تفاسیر نداشته باشد می تواند با پرداخت صد هزار تومان به عنوان کمک به مؤسسه، در قرعه کشی شرکت نماید.
*هر فرد که بتواند پنج نفر از افراد دیگر را برای ثبت نام در قرعه کشی جذب نماید، از تخفیف پنجاه هزار تومانی برخوردار خواهد شد.
علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03154735005 تماس حاصل نمایند و یا ازبخش نظرات سایت، همچنین از طریق ایمیل mahdeghoran_aranbidgol@yahoo.com با روابط عمومی مؤسسه مهد قرآن کریم و ولایت در تماس باشند.


+ نوشته شده دردوشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۴ساعت 23:58توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             تولید برنامه با اجرای شرکت‌کنندگان مسابقات قرآن آموزش و پرورش

به همت گروه آموزش شبکه قرآن صورت می‌گیرد
تولید برنامه با اجرای شرکت‌کنندگان مسابقات قرآن آموزش و پرورش

شبکه قرآن با استعداد‌یابی از شرکت‌کنندگان مسابقات قرآن آموزش و پرورش اقدام به تولید برنامه‌ای با محوریت قرآن و نهج‌البلاغه کرده است.

تولید برنامه با اجرای شرکت‌کنندگان مسابقات قرآن آموزش و پرورش
 

 شبکه قرآن سیما با استقرار گروه برنامه‌ساز در کنار مسابقات قرآن دانش‌اموزی که به میزبانی شهر شیراز در‌حال برگزاری است اقدام به تولید برنامه با اجرای نوجوانان شرکت‌کننده در مسابقات کرده است.

سیدمحمد امین مهدوی، مدیر گروه آموزش شبکه قرآن  از تولید برنامه تلویزیونی در کنار مسابقات قران آموزش و پرورش خبر داد و گفت: با توجه به اهتمام گروه آموزش شبکه قرآن سیما بر شناخت استعداهای جوان شهرستان‌ها، تیم‌ ما که همراه با کارشناسان خود در محل برگزاری حاضر است با همکاری آموزش و پرورش اقدام به تولید برنامه‌های مشارکتی کرده و تمرکززدایی و استعداد‌یابی را در دستور کار قرار داده است که طی آن استعدادهای جوان شناسایی و از تعدادی از آنها برای ضبط و تولید برنامه دعوت شده است.

 

 

مهدوی با بیان پیشنهادی مبنی بر تشکیل کمیته رسانه‌ای مسابقات گفت: معمولاً در زمان برگزاری مسابقات انتظارات رسانه‌ای که از سوی برگزارکنندگان مسابقات تعریف می‌شود در حد پوشش رسانه‌ای و یا پوشش مراسم افتتاحیه و اختتامیه و یا در نهایت تولید برنامه‌های مستند است، اما خوشبختانه امسال این فرصت فراهم شد تا همزمان با پوشش مسابقات، تولید برنامه هم در دستور کار قرار گیرد. البته در این راستا پیشنهاد گروه آموزش شبکه قرآن سیما تشکیل کمیته رسانه‌‌ای در مسابقات است.

وی درخصوص محتوای برنامه تولید‌شده گفت: این برنامه با موضوع تفسیر قرآن و نهج‌البلاغه که از موضوعات مسابقات است تولید خواهد شد یعنی مجری برنامه سؤالات تفسیری از شرکت‌کنندگان مطرح و آنها پاسخ خواهند داد. البته یکی از نو‌آوری‌های برنامه این است که بچه‌هایی که اجرای آنها قوی است شناسایی و از آنها در برنامه‌ تولید شده به‌عنوان کارشناس- مجری استفاده خواهد شد.

 

 

به گزارش فارس این برنامه در بیش از 20 قسمت و کارشناسی وحید مرتضوی و ندا ملکی در بخش اجرا در دست تولید است، به این صورت که کارشناسان بچه‌های مستعد را شناسایی و برنامه‌سازان از آنها به عنوان کارشناس- مجری استفاده می‌کنند.


+ نوشته شده دردوشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۴ساعت 23:55توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             حافظان و قاریان منتخب تحت آموزش‌های تخصصی قرآن قرار می‌گیرند

از امروز
حافظان و قاریان منتخب تحت آموزش‌های تخصصی قرآن قرار می‌گیرند

مرکز آموزش‌های تخصصی سازمان دارالقرآن با برگزاری دوره‌های تخصصی حفظ و قرائت قرآن برای بیش از 70 حافظ و قاری منتخب از امروز آغاز به کار کرد.

 حافظان و قاریان منتخب تحت آموزش‌های تخصصی قرآن قرار می‌گیرند
 

«محمدمهدی بحرالعلوم» معاون آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن  با اشاره به آغاز به کار مرکز آموزش‌های تخصصی این سازمان، اظهار داشت: این مرکز از امروز 5 مردادماه با برگزاری دوره‌های تخصصی حفظ و قرائت قرآن فعالیت خود را آغاز می‌کند.

حضور 37 حافظ و قاری در کلاس‌های تخصصی برای برادران

وی با بیان اینکه ثبت‌نام در دوره‌های تخصصی حفظ و قرائت قرآن کریم در بهار امسال صورت گرفت، گفت: این دوره‌ها برای افرادی پیش‌بینی شده بود که در زمینه‌های حفظ و قرائت به توانمندی‌هایی رسیده و قصد ارتقای دانش قرآنی خود را داشته باشند؛ به همین جهت حافظان متقاضی شرکت در این دوره‌ها باید حداقل پنج جزء پیوسته از قرآن کریم را حفظ  بوده و قاریان نیز از توانمندی‌هایی در رشته‌های تجوید، وقف و ابتداء و همچنین صوت و لحن برخوردار باشند.

معاون آموزش سازمان دارالقرآن با اشاره به اینکه در مدت زمان نام‌نویسی 345 نفر ثبت‌نام کردند، تصریح کرد: از این تعداد 72 نفر در رشته حفظ و 68 نفر در رشته قرائت ویژه برادران و همچنین 126 نفر در رشته حفظ و 79 نفر در رشته قرائت ویژه خواهران ثبت‌نام کردند.

بحرالعلوم به پذیرفته شدن 23 نفر از برادران برای حضور در کلاس‌های حفظ تخصصی قرآن کریم اشاره کرد و گفت: کلاس‌های حفظ تخصصی قرآن برادران در روزهای دوشنبه از ساعت 16 تا 19:15 در سازمان دارالقرآن برگزار می‌شود که در رشته تجوید آقای بهروز یاریگل و در رشته حسن حفظ خودم به تدریس می‌پردازم.

معاون آموزش سازمان دارالقرآن با بیان اینکه 14 نفر در کلاس‌های قرائت تخصصی قرآن برادران شرکت می‌کنند، افزود: این کلاس‌ها روزهای چهارشنبه از ساعت 16 تا 19:15 با حضور اساتیدی همچون محسن موسوی‌بلده در رشته تجوید و نصرت‌الله عارف‌حسینی در رشته صوت و لحن برگزار می‌شود.

عدم برگزاری کلاس قرائت و برپایی 2 کلاس حفظ برای خواهران

وی با اشاره به عدم برگزاری کلاس قرائت تخصصی قرآن برای خواهران، خاطر نشان کرد: تعداد خواهران برای برگزاری کلاس قرائت تخصصی به حد نصاب نرسید به همین جهت برای خواهران تنها کلاس حفظ تخصصی برگزار خواهد شد.

بحرالعلوم با بیان اینکه 34 نفر از خواهران شرایط لازم را برای حضور در کلاس‌های حفظ تخصصی قرآن کریم داشتند، گفت: با توجه به تعداد بالای خواهران برای آن‌ها دو کلاس 16 و 18 نفره تشکیل می‌شود که این کلاس‌ها روزهای دوشنبه ساعت 8 تا 13 در سازمان دارالقرآن برپا خواهد شد.

معاون آموزش سازمان دارالقرآن با اشاره به اساتید کلاس‌های خواهران، خاطر نشان کرد: کلاس‌های حفظ خواهران با حضور معصومه عباسی‌نظری در رشته تجوید، الهام منگلی در رشته حسن حفظ و همچنین سمیه حاجعلی در رشته صوت و لحن برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، نخستین دوره کلاس‌های حفظ و قرائت تخصصی قرآن کریم تا پایان تابستان ادامه دارد و پس از آن ثبت‌نام در دومین دوره آن آغاز می‌شود.

 


+ نوشته شده دردوشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۴ساعت 23:52توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             حمایت ویژه از 2 طرح قرآنی/ اختصاص بودجه به 7 استان

مدیر اتحادیه مؤسسات قرآنی به فارس خبر داد
حمایت ویژه از 2 طرح قرآنی/ اختصاص بودجه به 7 استان

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور با اشاره به حمایت از طرح‌های «کاروان نور» و «هر روز با قرآن و عترت» از اختصاص بودجه قرآنی این اتحادیه به هفت استان کشور خبر داد.

 حمایت ویژه از 2 طرح قرآنی/ اختصاص بودجه به 7 استان
 

حجت‌الاسلام «سیدحسین کوششی» مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با اشاره به طرح حمایتی این اتحادیه از مؤسسات قرآنی، اظهار داشت: پس از تخصیص بخشی از بودجه سال گذشته ما با ارزیابی عملکرد مؤسسات طرح‌های حمایت را آغاز کردیم تا از این طریق بازوان اجرایی خود را مستحکم‌تر کنیم.

اختصاص بودجه حمایتی به 7 استان کشور

وی با بیان اینکه ما در سال جاری علاوه بر حمایت از بیش از 1000 مؤسسه قرآنی کشور به 7 استان نیز مبالغی اعطا کردیم، افزود: درماه‌های گذشته با برگزاری نمایشگاه ترنم وحی گامی به سوی تجهیز مؤسسات قرآنی برداشتیم و پس از آن به مؤسسات هفت استان‌ همچون تهران، یزد، لرستان، مازندران، کهکیلویه‌وبویراحمد و چهارمحال و بختیاری بیش از 350 میلیون ریال بودجه اختصاص دادیم.

حجت‌الاسلام کوششی با اشاره به حمایت ویژه از استان‌های زنجان و گلستان در ماه مبارک رمضان، خاطر نشان کرد: این استان‌ها طرح‌های خود را به ما ارائه دادند و ما نیز پس از بررسی از این طرح‌ها حمایت کردیم.

حمایت ویژه از 2 طرح قرآنی در استان‌ها

وی درباره طرح‌های این دو استان، گفت: طرح استان گلستان با عنوان کاروان نور بود که بر اساس آن تیم قرآنی متشکل از قاری، حافظ، مفسر و گروه تواشیح به شهرستان‌های مختلف استان اعزام می‌شدند و با اجرای برنامه‌های مختلف به تبلیغ دین اسلام می‌پرداختند.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور با اشاره به طرح هر روز با قرآن و عترت استان زنجان نیز افزود: این طرح مربوط به حفظ موضوعی قرآن و حدیث همراه با مفاهیم آیات الهی است که به صورت مجازی برگزار می‌شود. در طرح هر روز با قرآن و حدیث حدود 10 هزار نفر جامعه هدف در نظر گرفته شده است که با حمایت‌های ما این دو طرح قرآنی قرار است تا پایان سال به ادامه فعالیت بپردازند.

حجت‌الاسلام کوششی با بیان اینکه برای حمایت از این دو طرح قرآنی حدود 300 میلیون ریال اختصاص دادیم، خاطر نشان کرد: امیدواریم با حمایت از مؤسسات فعال قرآنی بتوانیم فعالیت‌های قرآنی در سراسر کشور را ارتقا دهیم.


+ نوشته شده دردوشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۴ساعت 23:50توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             تلاش شهید برای معرفی امام قبل از انقلاب/ حضور در میدان جهاد به جای دانشگاه

دستگیری از محرومان از دغدغه‌هایش بود، برای بچه‌ها جلسه قرآن برپا می‌کرد، با سخنرانی‌های کوبنده مخالفان سیاسی را جذب انقلاب کرد، حضور در جبهه را به حضور در دانشگاه ترجیح داد و دست آخر در عملیات خیبر دو ترکش چون دوبال او را به وصال معشوق رساند.

خبرگزاری فارس: تلاش شهید برای معرفی امام قبل از انقلاب/ حضور در میدان جهاد به جای دانشگاهدر چهاردهمین دیدار جامعه قرآنی با خانواده معظم شهدا در سال 1394، هیأتی متشکل از نمایندگان شورای عالی قرآن، معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد، سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ و اصحاب رسانه به دیدار خانواده شهید قاسم شریفی رفتند.

 

 

دستگیری از محرومان در نوجوانی

مادر شهید میزبان اهالی قرآن بود که درباره فرزندش گفت: قاسم از دوران کودکی کارهای بزرگی انجام می‌داد و در نوجوانی با پس‌اندازهایش برای محرومان لباس و کفش می‌خرید و خودش همیشه لباس کهنه بر تن می‌کرد.

 

 

تلاش برای نجات جان همسایه و ناراحتی بابت برخورد با نامحرم در 12 سالگی

یک بار یکی از همسایه‌های ما سکته کرد و قاسم با شنیدن صدای فریاد خانواده برای کمک رفت و درحالی که تنها 12 سال داشت این پیرمرد را در پتو پیچید درب اتاق را در آورد و بیمار را روی آن گذاشت تا با کمک دیگران وی را به بیمارستان منتقل کنند. البته در این حال پیرمرد درگذشت. قاسم ساعت و انگشتر او را درآورد و به همسرش داد. این خانم از دست قاسم ناراحت شد و به او گفت: بچه تو چرا این کارها را می‌کنی؟ از خانه ما برو بیرون. فرزندم با این رفتار همسایه ناراحت نشد و گفت: این‌ها داغ‌دیده هستند. چند ماه بعد زن همسایه به منزل ما آمد، قاسم را بوسید و از او بابت رفتارش عذرخواهی کرد، قاسم از این کار همسایه ناراحت شد و گفت: شما نامحرم هستی، چرا من را بوسیدی؟

 

 

خواهر شهید شریفی یکی دیگر از حاضران بود که به بیان خصوصیات برادرش پرداخت و گفت: هنگامی که برادرم شهید شد من متولد نشده بودم، اما درباره این شهید عزیز حرف‌های زیادی از مرحوم پدر و خواهر و برادران بزرگ‌ترم شنیده‌ام.

سخنرانی‌ شهید برای معرفی امام قبل از پیروزی انقلاب

برادرم در سال‌های انقلاب از فعّالان پیرو خط امام بود و در منطقه پاکدشت و خاور‌شهر فعالیّت می‌کرد و حتی نوار یکی از سخنرانی‌هایش در پاکدشت که به معرفی امام خمینی(ره) و دین اسلام پرداخته را هنوز داریم.

 

 

برپایی جلسه قرآن برای بچه‌ها

این شهید عزیز از فعّالان مسجد بود و در محل برای بچه‌ها جلسه قرآنی برپا می‌کرد، البته این جلسه، جلسه قرائت و یا حفظ نبود و وی سعی می‌کرد به بچه‌ها آموزش روخوانی و روان‌خوانی قرآن بدهد.

تهیه هدیه برای بچه‌ها با هزینه شخصی

وی حدود یک سال در آموزش و پرورش معلم بود و از درآمد خودش برای بچه‌های جلسه هدیه تهیه می‌کرد تا برای یادگیری قرآن تشویق شوند. این شهید بزرگوار در کنار آموزش قرآن از نظر اخلاقی هم بر روی بچه‌ها کار می‌کرد و بعد از وی تعدادی از شاگردانش هم راهی جبهه شدند. هنگام شهادت برادرم بیش از صد نفر از شاگردانش به منزل ما آمدند و از جدیدت در کار و در عین حال آرامش وی با ما سخن گفتند.

 

 

اهمیت دادن به آبروی انسان‌ها هنگام امر به معروف

به گفته برادر بزرگترم، شهید قاسم انسان بسیار آرام و مؤدبی بود و آبروی انسان‌ها برایش خیلی مهم بود؛ زیرا هرگاه می‌خواست کسی را امر به معروف کند این کار را در جمع انجام نمی‌داد و یا با وجود مسئولیت‌هایی که داشت هیچ‌گاه به کسی زور نمی‌گفت.

 

 

برادرم مدتی هم به همراه حجت‌الاسلام سیدمهدی طباطبایی راهی مناطق محروم سیستان و بلوچستان شد، البته ما هیچ‌گاه از جزئیات فعالیّت‌های وی در این ایام باخبر نشدیم.

جذب اعضای گروه‌های مخالف سیاسی به انقلاب اسلامی

شهید شریفی تحصیلات حوزوی نداشت اما سخنران بسیار خوبی بود و در سال‌های قبل از انقلاب بر علیه رژیم ستم شاهی و در سال‌های پس از انقلاب در مبارزه و حتی بحث با گروه‌های مخالف سیاسی بسیار موفق بود و افراد زیادی را جذب انقلاب کرد که حتی برخی از این افراد راهی جبهه شدند.

 

 

حضور در میدان جهاد به جای حضور در دانشگاه

این شهید عزیز سال 1344 در تهران متولد شد. وی بعد از اخذ دیپلم در رشته نساجی دانشگاه سراسری و رشته معماری یک دانشگاه دیگر پذیرفته شد، اما حضور در میدان جهاد را به حضور در کلاس درس ترجیح داد و راهی جبهه شد و سرانجام سال 1362 در عملیات خیبر بر اثر اصابت دو ترکش به قلب و پهلویش به درجه رفیع شهادت نائل شد.

در ادامه توجه علاقه‌مندان را به تماشای تصاویری از شهید قاسم شریفی جلب می‌کنیم.

 

 

منبع:فارس

 


+ نوشته شده دریکشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۴ساعت 14:25توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             آزمون قرآن و عترت ارشاد از سال آینده تنها یک‌بار در سال برگزار می‌شود

آزمون قرآن و عترت ارشاد از سال آینده تنها یک‌بار در سال برگزار می‌شود

مدیر اداره آموزش معاونت قرآن و عترت ارشاد با اشاره به برگزاری چهاردهمین دوره آزمون قرآن و عترت ارشاد در سال جاری، گفت: این آزمون‌ها از سال آینده تنها یک بار در سال برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: آزمون قرآن و عترت ارشاد از سال آینده تنها یک‌بار در سال برگزار می‌شود
 

«مرتضی خدمتکار» مدیر اداره آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری چهاردهمین دوره آزمون‌های قرآن و عترت ارشاد، اظهار داشت: آزمون‌های قرآن و عترت ارشاد هر سال در دو نوبت برگزار می‌شود اما با توجه به تصمیم مسئولان قرار است از سال آینده این آزمون‌ها تنها در یک نوبت برگزار شوند.

وی با بیان اینکه چهاردهمین دوره آزمون قرآن و عترت ارشاد در آبان‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد، خاطر نشان کرد: طبق روال هر ساله این آزمون در پاییز امسال برگزار می‌شود و متقاضیان می‌توانند در زمان ثبت‌نام آمادگی خود را برای شرکت در این آزمون‌ها اعلام کنند.

خدمتکار با اشاره به اینکه پانزدهمین دوره آزمون‌های قرآن و عترت ارشاد بهار سال آینده برپا نخواهد شد و قرار است از سال آینده این آزمون‌ها یک‌بار در سال برگزار شود، گفت: با توجه به اینکه مقرر شد این آزمون‌ها در پاییز هر سال برگزار شود اگر ما امسال چهاردهمین دوره آزمون‌های قرآن و عترت را برگزار نمی‌کردیم تا برپایی آن برای سال آینده زمان زیادی می‌گذشت ولی با توجه به اهمیت برپایی رقابت‌های قرآنی امسال چهاردهمین دوره آن را برگزار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه سیزدهمین دوره آزمون قرآن و عترت ارشاد بهار سال جاری با حضور بیش از 50 هزار شرکت‌کننده برگزار شد، گفت: نفرات برتر این آزمون معرفی شدند و قرار است 420 نفر از برگزیدگان به قید قرعه مورد تقدیر قرار گیرند.


+ نوشته شده دریکشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۴ساعت 14:23توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             اعضای بدن یک حافظ قرآن به سه بیمار جان دوباره بخشید

اعضای بدن یک حافظ قرآن به سه بیمار جان دوباره بخشید

اعضای بدن یک حافظ قرآن مرگ مغزی شده در بیمارستان نمازی شیراز با موفقیت به سه بیمار پیوند خورد و به آنان جان دوباره بخشید.

خبرگزاری فارس: اعضای بدن یک حافظ قرآن به سه بیمار جان دوباره بخشید
 

به گزارش فارس؛ اعضای بدن راضیه انصاری از حافظان قرآن مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) که دچار مرگ مغزی شده بود به سه بیمار جان دوباره بخشید.

این بانوی فقید مسئول امور مالی بیت‌الاحزان شهرستان معزآباد جابری از توابع استان فارس بود که همزمان با فعالیت در مؤسسه به حفظ قرآن کریم مشغول و حافظ 15 جزء قرآن بود و مقام نخست مسابقات حفظ و دوم رشته قرائت قرآن در شهرستان استهبان را هم در کارنامه داشت.

خانم انصاری بر اثر سکته ناگهانی دچار مرگ مغزی شد و با رضایت خانواده اعضای وی به سه بیمار نیازمند در بیمارستان نمازی شیراز با موفقیت پیوند خورد و این افراد جان دوباره گرفتند.

این حافظ قرآن کریم متولد 1360 و مادر سه فرزند به نام‌های محمد‌مهدی، محمد‌هادی و زهرا بود که با این اتفاق چون گوهری تابناک در تاریخ مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) ماندگار شد.

 


+ نوشته شده دریکشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۴ساعت 14:22توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             پنجمین اردوی استعدادهای درخشان قرآنی از 16 شهریورماه آغاز می‌شود

به مدت 4 روز
پنجمین اردوی استعدادهای درخشان قرآنی از 16 شهریورماه آغاز می‌شود

پنجمین دوره اردوهای استعدادهای درخشان قرآنی از 16 تا 20 شهریورماه در سازمان دارالقرآن برگزار می‌شود. در این دوره علاوه بر مهارت‌های قرائت قرآن به سبک زندگی قرآنی نیز پرداخته می‌شود.

خبرگزاری فارس: پنجمین اردوی استعدادهای درخشان قرآنی از 16 شهریورماه آغاز می‌شود
 

به گزارش فارس، اردوی استعدادهای درخشان قرآنی از سال 1392 به همت سازمان دارالقرآن برگزار شد.

در نخستین مرحله این اردوها بیش از 100 نوجوان 12 تا 18 ساله که در سال 1390 در طرح «نغمه‌های قرآنی» نمرات بالایی کسب کرده بودند، حضور یافتند و تحت آموزش‌های مختلف قرار گرفتند.

پس از برگزاری چهار مرحله از اردوهای استعدادهای درخشان قرآنی که با حضور 67 نفر از این نوجوانان در اردوگاه شهید حقانی استان البرز برگزار شد، آزمون آمادگی برای حضور در پنجمین دوره این آزمون‌ها هفته گذشته برگزار شد.

«محمدمهدی بحرالعلوم» معاون آموزش سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری پنجمین دوره اردوهای استعدادهای درخشان قرآنی، گفت: هفته گذشته آزمون آمادگی استعدادهای درخشان قرآنی برای حضور در پنجمین دوره این اردوها گرفته شد تا پس از اعلام نتایج افرادی که موفق به کسب حدنصاب نمره شدند به این مرحله راه یابند.

وی از اضافه شدن یک روز به پنجمین دوره اردوهای استعدادهای درخشان قرآنی خبر داد و افزود: تاکنون چهار دوره این اردوها سه روزه برگزار شده است اما در این دوره سعی داریم به مباحث مختلف به ویژه سبک زندگی قرآنی بیشتر بپردازیم بر همین اساس یک روز به روزهای برگزاری این اردوها افزودیم.

بحرالعلوم با اشاره به زمان برپایی این اردو، خاطرنشان کرد: پنجمین دوره اردوی استعدادهای درخشان قرآنی 16 تا 20 شهریورماه در سازمان دارالقرآن برگزار می‌شود.

 


+ نوشته شده دریکشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۴ساعت 14:19توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             آموزش غیرحضوری تدبر در قرآن کریم همراه با طرح ملی «تقرب»

به همت اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور صورت می‌گیرد

آموزش غیرحضوری تدبر در قرآن کریم همراه با طرح ملی «تقرب»

آموزش غیرحضوری تدبر در قرآن با محوریت جزء 30 قرآن کریم در طرحی با عنوان «تقرب» به همت اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور برگزار می‌شود. نام‌نویسی در این طرح تا پایان مردادماه ادامه دارد.

خبرگزاری فارس: آموزش غیرحضوری تدبر در قرآن کریم همراه با طرح ملی «تقرب»
 

به گزارش  فارس، با توجه به لزوم تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه تدبر در آیات قرآن کریم توسط آحاد مردم و اینکه هر فردی باید قرآن را درک و در آیات آن تدبر کند، اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور با همکاری مؤسسه تدبر در قرآن و سیره و برخی دیگر از نهادهای قرآنی از جمله شورای توسعه فرهنگ قرآنی، سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آستان قدس رضوی و مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان اقدام به برگزاری دوره غیرحضوری تدبر در قرآن در قالب طرح ملی «تقرب» کرده است.

شرایط شرکت در طرح ملی «تقرب»

همچنین با توجه به برگزاری طرح ملی اولوالالباب، به‌عنوان طرحی ویژه برای آموزش حضوری «تربیت مربی تدبر در قرآن» و با توجه به اینکه برخی از علاقه‌مندان شرایط حضور در دوره‌های تربیت مربی را ندارند، طرح ملی آموزش غیرحضوری تدبر در قرآن کریم با محوریت جزء 30 قرآن کریم به‌صورت مجازی طراحی و برنامه‌ریزی‌شده است.

آشنایی با تدبر در آیات 37 سوره از سوره‌های قرآن کریم، آشنایی با مبادی و مبانی تدبر در قرآن، انس روزافزون با قرآن کریم، افزایش بهره‌وری و فهم آیات قرآن کریم برای عموم مردم را می‌توان از اهداف این طرح برشمرد.

دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم، حداقل 16 سال سن و همچنین توانایی صحیح خوانی قرآن کریم از جمله شرایط عمومی شرکت‌کنندگان در این دوره است.

 

بر اساس این گزارش، تمامی مراحل آموزش و آزمون طرح ملی تقرب با محوریت تدبر در جزء 30 قرآن کریم، به‌صورت مجازی و ثبت‌نام دوره از دو طریق ارسال عدد 14 به سامانه پیام کوتاه موسسه تدبر در قرآن و سیره به شماره (30005915) و یا تکمیل فرم ثبت‌نام در پورتال اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت صورت می‌گیرد.

این دوره به‌صورت کاملاً رایگان برگزار خواهد شد و تنها هزینه ارسال پستی بسته‌های آموزشی از متقاضیان دریافت می‌شود.

همچنین در پایان دوره از داوطلبان آزمون تستی غیرحضوری و بر مبنای محتوای بسته‌های آموزشی اخذ خواهد شد. این آزمون از طریق آدرس ایمیل ثبت‌شده در فرم ثبت‌نام صورت می‌گیرد.

حداقل نمره قبولی این آزمون 12 است و در صورت عدم احراز امتیاز قبولی، متقاضیان تا یک نوبت مجاز به تکرار آزمون خواهند بود؛ رتبه‌بندی گواهی‌نامه فراگیران نیز بر اساس امتیاز اخذشده صورت می‌گیرد.

مهلت ثبت‌نام در دوره‌های آموزش مجازی قرآن

در پایان دوره 45 روزه این طرح گواهینامه دوره آموزش غیرحضوری تدبر در قرآن کریم و مورد تأیید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی، اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور و موسسه تدبر در قرآن و سیره صادر می‌شود.

 ثبت‌نام این دوره از سه‌شنبه 30 تیرماه آغازشده و تا پایان مردادماه سال جاری ادامه خواهد داشت، همچنین دوره آموزشی نیز از اول مردادماه آغاز خواهد شد و افراد از زمان ثبت‌نام به مدت 45 روز فرصت دارند خود را برای آزمون پایانی آماده سازد. به‌عبارت‌دیگر، محدودیتی برای اخذ آزمون هماهنگ در روز و موعد مقرر وجود ندارد و متقاضیان از زمان آغاز فرآیند ثبت‌نام به مدت 45 روز این دوره غیرحضوری را خواهند گذراند.

متقاضیان می‌توانند جهت رفع ابهامات و سؤالات خود از طریق سایت موسسه (قسمت ارسال پرسش) یا سامانه پیامکی (30005915) یا تماس با شماره (05138536771-05138542218) اقدام کنند.


+ نوشته شده درچهارشنبه سی و یکم تیر ۱۳۹۴ساعت 10:58توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             سازمان دارالقرآن آموزش قرآن در وزارت نیرو را از امروز آغاز می‌کند

سازمان دارالقرآن آموزش قرآن در وزارت نیرو را از امروز آغاز می‌کند

سازمان دارالقرآن با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با وزارت نیرو اقدام به برگزاری دوره‌های آموزش قرآن کریم کرده است که این دوره‌ها از امروز به مدت 6 ماه در وزارت نیرو برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: سازمان دارالقرآن آموزش قرآن در وزارت نیرو را از امروز آغاز می‌کند
 

به گزارش فارس، مراسم انعقاد تفاهم‌نامه بین وزارت نیرو و سازمان دارالقرآن امروز 30 تیرماه به امضای طرفین رسید.

آموزش قرآن را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دادیم

در این مراسم حجت‌الاسلام علی یزدان‌پرست مشاور وزیر و مسئول امور دینی و فرهنگی وزارت نیرو با بیان اینکه پیامبر (ص) فرمودند اگر فتنه‌ها به شما روی آورد به قرآن پناه ببرید، اظهار داشت: قرآن کریم با موضوعیت انسان نازل شده است و انسان نیز از عنصر جسمانی و روحانی تشکیل می‌شود که این کتاب آسمانی نه تنها به نیاز روحانی بلکه به نیاز جسمانی بشر نیز پاسخ داده است، بنابر این شایسته است با تمسک به قرآن کریم از هجوم فتنه‌ها جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به اینکه حرکت در عرصه‌های قرآنی حتی اندک برای وزارت نیرو توفیقی ارزنده است، گفت: در این وزاتخانه مسابقات قرآنی برگزار می‌شود که این مسابقات نقش موثری در توسعه فرهنگی بین کارکنان و خانواده‌های وزارت نیرو دارد البته ما در کنار این مسابقات آموزش را سرلوحه کار خود قرار دادیم تا بتوانیم اقدامات شایسته‌ای برای پیشبرد اهداف قرآنی صورت دهیم.

آموزش مجازی قرآن در وزارت نیرو

حجت‌الاسلام یزدان پرست با اشاره به آموزش مجازی قرآن کریم خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی این نوع آموزش می‌توان پاسخگو نیاز جامعه باشد به همین جهت ما با این اقدام در عرصه‌های مدیریت در قرآن، اخلاق اداری در قرآن و همچنین مصرف بهینه از منابع طبیعی از نظر قرآن و روایات فعالیت‌های مختلفی را به ثمر رساندیم که امیدواریم با انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان دارالقرآن بتوانیم از بعد جسمانی و روحانی قرآن و همچنین جذب مردم به امور قرآنی بهره ببریم.

سپس حجت‌الاسلام حسین قرنقلی قائم مقام امور فرهنگی وزارت نیرو با بیان اینکه ما در عرصه‌های قرائت و حفظ اقداماتی داشته‌ایم خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط ساختاری وزارت نیرو حس کردیم آموزش قرآن با مشکلاتی مواجه است به همین جهت آموزش مجازی قرآن را در دستور کار قرار دادیم و برای تحقق این امر نیز با سازمان دارالقرآن تفاهم‌نامه‌ای امضا خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه در این تفاهم‌نامه آموزش صحیح‌خوانی قرآن و نماز و همچنین قرائت تحقیق قرآن مورد آموزش قرار می‌گیرد، گفت: برای آموزش صحیح‌خوانی قرآن و نماز 30 جلسه پیشنهاد کرده‌ایم که 10 جلسه آن روخوانی، 10 جلسه روانخوانی و 10 جلسه فصیح‌خوانی قرآن کریم است البته افرادی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند نیازی نیست در تمامی این جلسات حضور داشته باشند.

آغاز دوره‌های آموزش قران کریم از امروز

قائم مقام امور فرهنگی وزارت نیرو با بیان اینکه برای آموزش قرائت تحقیق نیز 25 جلسه پیش‌بینی شده است، افزود: به متقاضیان کتاب‌هایی اهدا می‌شود و آنها هفته‌ای یک تا 2 جلسه در تماس تلفنی تلاوت‌های خود را ارائه می‌دهند که امیدواریم پس از برگزاری این دوره‌ها بتوانیم در زمینه مفاهیم و تحقیق موضوعی قرآن اقدامات شایسته‌ای داشته باشیم.

وی با اشاره به زمان آغاز این دوره‌ها، گفت: این دوره‌ها از امروز 30 تیرماه آغاز می‌شود و به مدت 6 ماه یعنی تا 30 دی ماه ادامه دارد که فکر می‌کنم با توجه به تجربیات و آمادگی وزارت نیرو این دوره‌ها نتایج خوبی داشته باشد.


+ نوشته شده درچهارشنبه سی و یکم تیر ۱۳۹۴ساعت 10:56توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             مهلت نام‌نویسی در مسابقات «تسنیم، تلاوت و نورالهدی» تا 15 مرداد تمدید شد

نام‌نویسی در مسابقات قرآنی «تسنیم، تلاوت و نورالهدی» که تا فردا 31 تیرماه مهلت داشت تا 15 مردادماه تمدید شد.

خبرگزاری فارس: مهلت نام‌نویسی در مسابقات «تسنیم، تلاوت و نورالهدی» تا 15 مرداد تمدید شد
 

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس، نام‌نویسی در هشهمین دوره مسابقات تفسیر قرآن «نورالهدی»، چهارمین دوره مسابقات «تسنیم» و سومین دوره مسابقات قرآنی «تلاوت» از 25 خردادماه به همت سازمان دارالقرآن آغاز شد.

بر اساس اعلام قبلی نام‌نویسی در این مسابقات تا 31 تیرماه مهلت داشت اما با توجه به اهمیت این مسابقات و درخواست استان‌ها زمان ثبت‌نام در این مسابقات قرآنی به مدت یک هفته یعنی تا 15 مردادماه تمدید شد.

به گزارش فارس، سال گذشته مسابقات تفسیر قرآن «نورالهدی» به اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور سپرده شد. همچنین مسابقات «تسنیم» و «تلاوت» نیز با تغییرات اندکی همراه بود تا جایی که نفر اول مسابقات تلاوت قرآن کریم به مسابقات کشوری اوقاف راه یافت.


+ نوشته شده درچهارشنبه سی و یکم تیر ۱۳۹۴ساعت 10:31توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             چهارمین جشنواره «بچه‌های محراب» ویژه مکبرین و موذنین برگزار می‌شود

چهارمین جشنواره «بچه‌های محراب» ویژه مکبرین و موذنین برگزار می‌شود

جشنواره «بچه‌های محراب» ویژه مکبرین و موذنین زیر 15 سال در یکصد مسجد و مرکز فرهنگی هنری تهران برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: چهارمین جشنواره «بچه‌های محراب» ویژه مکبرین و موذنین برگزار می‌شود
 

به گزارش خبرگزاری فارس، جشنواره «بچه‌های محراب» با مشارکت ائمه جماعات و پایگاه‌های فرهنگی مساجد زیر نظر سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران طی دو مرحله و در 10 منطقه شهر تهران از 11 تا 15 مرداد ماه جاری برگزار می‌شود، این جشنواره که در مسجد جامع سمنگان برگزار می‌شود شرکت‌کنندگان ابتدا در سطح منطقه، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و سپس در مرحله دوم در سطح شهر تهران توسط هیأت داوران مورد تجلیل و تکریم قرار خواهند گرفت.

مکبرین و موذنین نوجوان(پسر) زیر 15 سال می‌توانند از 29 تیر تا 8 مرداد در مساجد و مراکز فرهنگی و هنری منطقه نام‌نویسی کنند، اختتامیه این جشنواره 29 مرداد هم‌زمان با روز جهانی مساجد در مسجد امام صادق(ع) برگزار می‌شود و به برگزیدگان اول تا دهم مرحله اول و نفرات اول تا سوم مرحله دوم نیز جوایز نفیسی اهدا می‌شود، همچنین در این جشنواره از پیرغلامان مکبر و موذن منطقه نیز تقدیر و به تمامی شرکت‌کنندگان لوحی به رسم یادبود اهدا می‌شود.

بر اساس این گزارش، یکی از اهداف برگزاری این جشنواره ترویج و توسعه آیین‌ها و مناسک دینی و مذهبی میان نوجوانان است، علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات تکمیلی می‌توانند به آدرس دبیرخانه این جشنواره به نشانی نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، خیابان فدک، خانه فرهنگ فدک مراجعه و یا با شماره‌های 77813002 – 77819455 تماس بگیرند.


+ نوشته شده درسه شنبه سی ام تیر ۱۳۹۴ساعت 12:13توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             نرم‌افزار اندروید احکام پزشکی منتشر شد

نرم‌افزار اندروید احکام پزشکی منتشر شد

%d9%86%d8%b1%d9%85%e2%80%8c%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%af-%d8%a7%d8%ad%da%a9%d8%a7%d9%85-%d9%be%d8%b2%d8%b4%da%a9%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%aa%d8%b4%d8%b1-%d8%b4%d8%af

 نرم‌افزار اندروید احکام پزشکی ویژه گوشی‌های تلفن همراه با امکاناتی همچون ارسال استفتاء به صورت آنلاین توسط سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، نرم‌افزار اندروید احکام پزشکی ویژه گوشی‌های تلفن همراه برای اولین بار در کشور توسط سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران منتشر شد.

دسترسی آسان و سریع پزشکان، کادر درمانی و بیماران به احکام شرعی مبتلابه با رویکرد 9 مرجع آیات عظام امام(ره)،مقام معظم رهبری، بهجت، سیستانی، صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، وحید خراسانی، نوری همدانی از اهداف انتشار این نرم‌افزار به شمار می‌رود.

این نرم‌افزار با موضوعاتی همچون آموزش پزشکی، نگاه و لمس، معاینه و تشخیص، درمان، دارو، آزمایشگاه، باروری، تلقیح مصنوعی، زایمان، جلوگیری، جراحی است.

از دیگر ویژگی‌های این نرم‌افزارمی‌توان به احکام پزشکی به صورت موضوعی و به تفکیک احکام پزشکان و بیماران و
دارای امکان جستجو و ارسال استفتاء به صورت آنلاین اشاره کرد.

امکان دریافت این نرم‌افزار در سایت سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ به نشانی www.bmtehran.ir به صورت رایگان برای قرار گرفته است.


+ نوشته شده درسه شنبه سی ام تیر ۱۳۹۴ساعت 9:32توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             طراحی ربات «قرآن کریم» ویژه پیام‌رسان تلگرام

طراحی ربات «قرآن کریم» ویژه پیام‌رسان تلگرام

%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%c2%ab%d9%82%d8%b1%d8%a2%d9%86-%da%a9%d8%b1%db%8c%d9%85%c2%bb-%d9%88%db%8c%da%98%d9%87-%d9%be%db%8c%d8%a7%d9%85%e2%80%8c%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d9%86-%d8%aa%d9%84%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85

ربات قرآن کریم برای پیام‌رسان تلگرام با هدف اشاعه فرهنگ قرآن‌خوانی میان جوانان مسلمان در سطح فضای مجازی در اختیار کاربران قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، شبکه اجتماعی موبایلی در هفته‌های اخیر، امکان فعالیت ربات‌ها را ایجاد کرده و در همین مدت کوتاه ربات‌های کاربردی متفاوتی از لغت‌نامه تا فیدخوان طراحی و منتشر شده است.

یکی از ربات‌های کاربردی، ربات قرآن کریم است که کاربران با استفاده از دستورات این ربات می‌توانند آیات «قرآن» را همراه با ترجمه و فایل صوتی در شبکه پیام رسان تلگرام در اختیار داشته باشند.

این ربات جهت اشاعه فرهنگ قرآن‌خوانی میان جوانان مسلمان در سطح فضای مجازی با همفکری تعدادی از کاربران فضای مجازی به صورت رایگان آماده و عرضه شده است.

کاربران با استفاده از دستورات این ربات می‌توانند آیات «قرآن» را همراه با ترجمه و فایل صوتی در شبکه پیام رسان تلگرام در اختیار داشته باشند.

کاربران این ربات را می‌توانند از آدرس https://telegram.me/iQuranBot مشاهده و به گروه‌های خود بیافزایند.

در حال حاضر با اعلان دستور «random/» به ربات یک آیه از «قرآن» به صورت اتفاقی همراه با ترجمه و تلاوت آیه برای کاربر یا گروهی که ربات در آن قرار دارد ارسال می‌شود.

این ربات علاوه بر متن آیه و ترجمه صوت تلاوت قرآن با صدای استاد شهریار پرهیزگار ارائه می‌کند.

بنابر اعلام نویسندگان این ربات با توسعه آن به زودی دستورات بیشتری برای دسترسی به آیات اضافه خواهد شد.

همچنین جهت حفظ حریم خصوصی کاربران و گروه‌ها در تلگرام با فعال بودن گزینه Privacy در این ربات، این ربات تنها قادر است تا پیام‌هایی که حاوی دستور (command) تلگرام که با / آغاز می‌شود را بخواند و به دیگر پیام‌های گروه یا گفتگوی شما دسترسی ندارد.


+ نوشته شده درسه شنبه سی ام تیر ۱۳۹۴ساعت 9:31توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             پایگاه اطلاع رسانی درس هایی از قرآن

لطفاً جهت ورود كلیك نمایید :

پایگاه درس هایی از قرآن


+ نوشته شده درسه شنبه سی ام تیر ۱۳۹۴ساعت 0:45توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             آموزش آنلاین مکالمه عربی در سایت حج

آموزش آنلاین مکالمه عربی در سایت حج

مدیر پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری اظهار داشت: افزون بر فراهم کردن کتاب‌های آموزش عربی، فیلم و فایل صوتی آموزشی از استاد «حسن حکیم؛ العربیه المعاصره فی التحدث و المحادثه» در این سایت قرار داده شده است و متقاضیان عزیز می‌توانند از این امکانات به خوبی بهره بگیرند.
پایگاه اطلاع رسانی حج به منظور دسترسی آسانی و راحت زائران، مدیران روحانیون کاروان‌های حج تمتع، عمره و عتبات امکان آموزش مکالمه رایگان زبان عربی را فراهم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حج، حجت‌الاسلام روزبه برکت رضایی، مدیر پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری، از به روز رسانی بخش آموزش مکالمه عربی برای زائران، مدیران روحانیون کاروان‌های حج، عمره و عتبات خبر داد.

وی گفت: با توجه به اهمیت آموزش مکالمه عربی کارگزاران حج و زیارت، حجاج و زائران عتبات عالیات، بخش مکالمه عربی برای معرفی منابع آموزش مکالمه عربی کارگزاران حج و زیارت به صورت رایگان فراهم شد.

برکت‌رضایی با بیان اینکه کارگزاران حج، مسئولان فرهنگی هتل‌ها برای ارتباط بیشتر با عوامل بومی هتل‌ها باید مسلط به مکالمه زبان عربی باشند، خاطر نشان کرد: کاربران می‌توانند به راحتی با پشتکار و تمرین و استفاده از منابع آموزشی در مدت کوتاهی توانایی لازم را در این زمینه کسب کنند.

مدیر پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری اظهار داشت: افزون بر فراهم کردن کتاب‌های آموزش عربی، فیلم و فایل صوتی آموزشی از استاد «حسن حکیم؛ العربیه المعاصره فی التحدث و المحادثه» در این سایت قرار داده شده است و متقاضیان عزیز می‌توانند از این امکانات به خوبی بهره بگیرند.

وی افزود: این فیلم آموزشی در 7 حلقه و 68 جلسه آموزشی گردآوری شده است که امکان دریافت فایل صوتی و پخش آنلاین آن برای کاربران به نشانی http://hajj.ir/535 وجود دارد.

+ نوشته شده درسه شنبه سی ام تیر ۱۳۹۴ساعت 0:41توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             «دارالقرآن بسیج» به بزرگ‌ترین شبکه قرآنی جهان تبدیل می‌شود

سردار نقدی با اعلام افتتاح دارالقرآن بسیج:

سردار نقدی در آیین افتتاح «دارالقرآن بسیج مستضعفین» که در یک برنامه زنده تلویزیونی صورت گرفت، گفت: دارالقرآن بسیج، موسسه‌ای به بزرگی بسیج مستضعفین است اما خارج از قید و بند ظروف تنگ سازمانی حرکت خواهد کرد.

زلال وحی: «دارالقرآن بسیج» به بزرگ‌ترین شبکه قرآنی جهان تبدیل می‌شود
 

 به نقل از روابط عمومی ویژه‌برنامه «اهالی بهشت»، سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور در این برنامه تلویزیونی گفت: فعالیت قرآنی بسیج از همان بدو تاسیس بسیج شروع شده است، کما اینکه اصولا اساس بسیج مولود تفکر قرآنی و جوشیده از قرآن است و همه حرکات و برنامه‌های بسیج مصداق عینی و میدانی آن چیزی است که قرآن از آن تعبیر حزب‌الله کرده است. بسیج در طی سال‌های خیلی طولانی و فعالیت‌های خیلی گسترده، با همکاری و هماهنگی نهادهای قرآنی کشور، داشته است.

 

سخنان رهبری ما را به فکر واداشت

رییس بسیج مستضعفین با اشاره به اعلام رسمی افتتاح موسسه دارالقرآن کریم بسیج مستضعفین، اظهار داشت: ما دیدیم که مسئله قرآن و بزرگی کاری که برای قرآن بشود که به هر حال ثقل اکبر است و به وصیت پیامبر عظیم الشانمان به آن تمسک بجوییم دیگر بیش از این درون سازمان نمی گنجد. گرچه داخل سازمان به در قالب معاونت‌ها و مدیریت‌های مختلف کارهای بزرگ و ارزشمندی انجام شد که خیلی از آنها حتی از نظر  گستردگی در کشور رکورددار هم هستند اما کار باید بزرگ‌تر و عمیق تر از این باشد به ویژه با توجه به  تاکید ویژه ای که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر توسعه حفظ و صحیح خوانی قرآن و توجه بر معانی آن، در سخنانی که هرسال در ماه مبارک رمضان دارند،  تجمع این معانی و تعابیر بسیار پر مغز ما را واداشت که بیشتر فکر کنیم تا توقعاتی مانند داشتن ده میلیون حافظ قرآن در سطح کشور که توقع بزرگی است را برآورده کنیم.

دارالقرآن، موسسه‌ای به بزرگی بسیج مستضعفین

سردار نقدی اظهار داشت: این فعالیت در قالب مدیریت‌ها نمی‌گنجد و باید یک میدانی برای آن فراهم کرد که هر چقدر که می تواند گسترش پیدا کند و شاید به گستردگی خود سازمان بسیج بشود و بتواند کادر داشته باشد، نیرو جذب کند و از قالب بودجه های سازمانی بیرون بیاد و بتواند منابع و کمک‌های مردمی را برای خود جذب کند. لذا «دارالقرآن بسیج» به شکل یک موسسه از امشب آغاز به کار خواهد کرد.

بزرگترین شبکه قرآنی جهان

وی در باره این موسسه یک شبکه بسیار عظیم است که شاید در دنیا بی‌نظیر باشد. از درون حلقه‌های صالحین که ما در مساجد داریم که آن هم یک حرکت قرآنی و برمبنای قرآن هست در آنجا هسته های قرآنی تشکیل خواهد شد و با توجه به این که در کشور چهار هزار حوزه بسیج داریم، در درون هر حوزه یک مسجد قرآنی، که قوی‌ترین پایگاه در آن حوزه از لحاظ فعالیت‌های قرآنی است و قرا و حفاظ قوی‌تر و برجسته‌تر و ظرفیت‌های بهتری برای تجمع و تمرکز نیروهای قرآنی دارد مشخص خواهد شد و بعد از آن در سطح بالاتر هر شهر و بعد از آن در هر استان یک شعبه از موسسه دارالقرآن استقرار می‌یابد و در نهایت در مرکز به صورت هیات امنایی این موسسه اداره خواهد شد تا بتواند به صورت مستقل و به دور از سلسله مراتب مدیریتی و سازمانی و خارج از قید و بند ظروف تنگ سازمانی بتواند جلو برود و منتظر نماند.

سردار نقدی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص گروه‌های جهادی قرآنی هم گفت: سال 89 که با گروه‌های جهادی خدمت مقام معظم رهبری شرفیاب شدیم، ایشان فرمودند که گروه‌های جهادی تجسم عینی قرآنند که واقعا همینطور است؛ چرا که جوانان با عشق و شور به دور دست‌ترین و صعب العبورترین نقاط می روند و حرکت مخلصانه‌ای برای محرومیت زدایی در عرصه های فقر مادی و معنوی انجام می شود.

 

تسلط بر تفسیر و مفاهیم قرآنی از شاخصه‌های کادر بسیج می‌شود

وی افزود: کاری که در بسیج شروع شده و بحمدالله یک نقطه تحولی هست، در یکی دو سال اخیر سلسله مراتب کار بسیجی با یک سلسله مراتب قرآنی تعریف شده یعنی از هفت شاخصی که برای ارتقاء بسیجیان از عادی به فعال و از فعال به کادر پیش‌بینی شده یکی، میزان آشنایی با قرآن است که به عنوان یک شاخص در لایه پایین‌تر آشنایی با قرائت قرآن، در لایه بعدی روانخوانی و فهم معانی و لایه‌های بالاتر که کادر هم هستند، آشنایی با تفسیر و مفاهیم قرآن به عنوان شرط دستیابی به آن مرتبه پیش‌بینی شده است. البته کار بسیار گسترده است و فرهنگسازی آن زمان می‌برد که ان‌شاءالله ظرف دو سه سال آینده ما باید آن را کامل کنیم و در سازمان نهادینه شود.

رحیم قربانی، اولین مدیر عامل موسسه دارالقرآن بسیج مستضعفین

سردار نقدی با اشاره به رحیم قربانی اولین مدیر موسسه دارالقرآن که در برنامه «اهالی بهشت» هم حضور داشت، گفت: این کار بزرگی است و برعهده آقای دکتر قربانی با مسئولیتی که پذیرفته‌اند، است که ما شاهد یک نهضت بزرگ با رقم‌های میلیونی در زمینه آشنایی با ظاهر قرآن، بعد معانی قرآن و بعد هم تسلط بر مفاهیم قرآن باید باشیم که ان‌شاءالله در لایه های بالاتر باید حتما به آن دست پیدا کنند.

وی افزود: طبیعتاً آثار و بازتاب این کار را در جاها و برنامه های مختلفی که بسیج دارد شاهد خواهید بود. از جمله این موارد می‌توان به گروه‌های جهادی، برنامه راهیان نور و حتی برنامه‌های مربوط به شهدا که کار زیبا و مبتکرانه شهدای قرآنی نمونه‌ای از این دست است که کسی تا به حال از این منظر به شهدا نگاه نکرده‌بود که از بین ایشان کسانی که قاری و حافظ قرآن و پیشتازان علوم قرآنی بودند جدا شده و به مردم جامعه و جوانان به عنوان الگو معرفی شوند.

سردار نقدی در انتهای سخنانش ابراز امیدواری کرد: ان‌شاءالله به برکت این توجه بیشتری که به قرآن در بسیج می شود جلوه‌های آن را در جاهای مختلف بسیج ببینیم.

 

قربانی: اولویت دارالقرآن بسیج در پر کردن خلأهای قرآنی کشور است

«رحیم قربانی» مدیر دارالقرآن بسیج کشور در جشن عید فطر که همزمان با افتتاح دارالقرآن بسیج کشور نیز بود در سخنانی درباره توسعه این دارالقرآن و موانعی که بر سر راه وجود دارد، گفت: در ابتدا از آقایان پورموسوی، عسگری و  حجت‌الاسلام والمسلمین بردبار، مدیران قبلی دارالقرآن طی بیست و چهار سال گذشته که همچون یک دوی امدادی این ماموریت را به من سپرده اند تشکر می‌کنم و امیدوارم از تجربیات آنها برای تحقق اهداف‌ بر اساس منشور توسعه قرآنی استفاده کنیم، چراکه این منشور چند سالی است تدوین شده و باید در بسیج نیز در بحث توسعه قرآنی، تحولی شکل بگیرد تا از ظرفیت عظیم بسیج در کشور در جهت پر کردن خلأهای قرآنی گام‌های اساسی برداشته شود.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد بسیج همان طوری که شایسته بوده در مسیر تحقق فرمایشات رهبری گام‌هایی را برداشته، اما باید بیشتر از این باشد و قصدمان این است که بتوانیم بزرگترین شبکه قرآنی مردمی در کشور را راه‌اندازی کنیم.

قربانی افزود: در این راستا از بحث ریشه‌کنی بی‌سوادی قرآنی تا سهم بسیج از 10 میلیون حافظ قرآن کریم و توجه به تحولات قرآنی چون راه‌اندازی خانه‌های قرآنی، شهدای قرآنی و فعالیت‌های بیشمار در این حوزه مدنظر ما است که گام‌هایی در این خصوص برداریم و دین‌مان را به قرآن ادا کنیم.

وی با اشاره به اینکه خلأهای قرآنی در کشور احصاء شده است، تاکید کرد: کمیته پایش شورای عالی انقلاب فرهنگی که همان توسعه فرهنگ قرآنی بوده، این خلأها را شناسایی کرده و سعی ما این است که در درجه اول برنامه‌ریزی‌مان روی این خلأها باشد و در مرحله بعدی به نهادها، سازمان‌ها و موسساتی که در زمینه قرآنی فعال هستند کمک خواهیم کرد.

مدیر دارالقرآن بسیج کشور در ادامه با تاکید بر اینکه هدف ما نشر فرهنگ قرآن در کشور است، گفت: ما دست همکاری متقابل برای تحقق این اهداف به سمت همه نهادها و موسسات دراز می‌کنیم و در برخی موارد که احساس کنیم تابحال به آنها پرداخته نشده، با قوت وارد خواهیم شد.

 


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و هشتم تیر ۱۳۹۴ساعت 21:41توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 
جامع الفتاوا - ويژه تلفن همراه
مفاتيح الجنان - ويژه تلفن همراه
صحيفه سجاديه - ويژه تلفن همراه
ادعیه و زیارتنامه ها
نقشه مدینه منوره
 متن کامل قرآن
 به همراه ترجمه فارسی
خطبه غدیریه
مجموعه فیلمهای
 آموزش احکام-ویژه موبایل
دعای عهد
تعقیبات نمازهای یومیه

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ zolalevahy محفوظ می باشد.
طراحی شده توسط 
سید جعفر فاطمی نوش آبادی