صفحه نخست

ايميل ما

آرشیو مطالب

لينك آر اس اس

عناوین مطالب وبلاگ

طراح قالب

http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.pngمعرفی وبلاگ

:: صفحه نخست
::
ايميل ما
::
آرشیو مطالب
::
پروفایل مدیر وبلاگ
::
لينك آر اس اس
::
عناوین مطالب وبلاگ
::
کوله بار

زلال وحی  به زبانهاي ديگر
به زودي زبانهاي ديگر نيز اضافه مي شود
وبلاگ انگليسي  زلال وحی 
وبلاگ اسپانيايي زلال وحی
وبلاگ ايتاليايي زلال وحی
وبلاگ كره اي زلال وحی
وبلاگ تركي زلال وحی
وبلاگ روسي زلال وحی
وبلاگ فرانسه زلال وحی
وبلاگ آلماني زلال وحی
وبلاگ عربي زلال وحی 

http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.pngموضوعات زلال وحی

::اخباروگزارشهای قرآنی
::وقف،حماسه اقتصادی،سبک زندگی
::اخبار قرآنی من بر روی خروجی ایکنا
::آشنایی با قرآن و مراکز قرآنی
::دانستنی های قرآن
::احادیث قرآنی
::معرفی کتب قرآنی
::معرفی مجلات ونشریات قرآنی
::معرفی سایتهای قرآنی
::معرفی وبلاگهای قرآنی
::مسابقات و جشنواره های قرآنی
::قرآن از نگاه بزرگان
::داستانهای قرآنی
::اشعار قرآنی
::قرآن وکتب آسمانی
::مقالات قرآنی
::قرآن وجهاد اقتصادی
::موبایل ،دانلود و نرم افزار قرآنی
::قرآن و ولایت
::حجاب در قرآن
::چگونگی حفظ قرآن کریم
::تصاویر و فیلم های قرآنی
::بزرگان قرآنی
::معجزات قرآنی


زلال وحی  به زبانهاي ديگر
به زودي زبانهاي ديگر نيز اضافه مي شود
وبلاگ انگليسي  زلال وحی 
وبلاگ اسپانيايي زلال وحی
وبلاگ ايتاليايي زلال وحی
وبلاگ كره اي زلال وحی
وبلاگ تركي زلال وحی
وبلاگ روسي زلال وحی
وبلاگ فرانسه زلال وحی
وبلاگ آلماني زلال وحی
وبلاگ عربي زلال وحی 

http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.pngبرچسب‌ها زلال وحی

::قرآن
::خبر قرآنی
::جشنواره قرآنی
::رسول اكرم
::کتاب قرآنی
::ترجمه قرآنی
::جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی
::قرآنيان وبلاگنويس
::صنايع دستی قرآنی
::انسان از منظر قرآن
::قصه‌گويی قرآنی
::عجاز قرآن
::محتوای ملی
::ايرانی پيشرفت
::سایت قرآنی
::الگوی اسلامی
::رموز قرآن
::وبلاگ قرآنی
::میوه قرآنی
::ربیع الاول


تمام لينکها تماس با ما

 
             
 

 

علما و مراجع عظام تقلید

 

http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.pngبنر همسنگران

 

http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png      فیدخوان

حماسه سازان را به سرعت بخوانید.

http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

خدمات زلال وحی

كنگره ملي "وقف، حماسه اقتصادي و سبك زندگي اسلامي"

سنگر نماز وبلاگ تخصصی نماز-نماز در کلام شهیدانمناسبت روز وهفته


مقام معظم رهبري:
قرآنی شدن به این است که ملت با قرآن آمیخته بشود، به قرآن عمل کند، معرفت قرآنی را به طور کامل به دست بیاورد. ما امروز در دنیای اسلام این را کم داریم. اسم اسلام همه‌جا هست، تفاخر به اسلام همه جا هست،ُ ادعای مسلمانی همه جا هست، آنچه ما به آن نیاز داریم، ان آمیخته شدن به معارف قرآن و به عمل قرآن است، که این مسلمانی واقعی است. ما می‌خواهیم که ملت ما قرآن را بتوانند درک کنند و از آن استفاده کنند. هدف از همه‌ی این تشریفات و این مسابقه‌ها و این وقت گذرانی‌ها و این تشویق‌ها و این زحمت‌هایی که آقایان می‌کشند، هدف این است که ملت ما با قرآن آشنا بشوند. ما دوریم از قرآن، ما دوریم از قرآن. اگر یک ملتی با معرفت قرآنی آشنا بشود، بسیاری از کارها برای او آسان خواهد شد. حرکت برای او آسان خواهد شد. شما ملاحظه کنید، همین مقداری که ملت ما درهای قرآن را به روی خود باز کرد، که این به برکت انقلاب شد، ببینید چه تحولی در ملت ما به وجود آمد. ببینید چه عظمت و چه عزتی ملت ما پیدا کرد، به همین مقدار اندک حرکتی که به سمت قرآن کردیم. قرآن این جور است اگر حرکت به سمت قرآن به شکل کاملی انجام بگیرد. آن وقت این ملت همان چیزی خواهد شد که قرآن کریم خبر داده است. تاریخ را مسلمان‌ها عوض کردند به برکت قرآن.


پيام مديريت وبلاگ : با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، این وبلاگ به طور تخصصی به موارد مربوط به  قرآن واخبار مربوط  وموارد مرتبط می پردازد. با توجه به حجم بالای مطالب وبلاگ و تعداد پستهای زیاد روزانه برای استفاده از مطالب وبلاگ به قسمت موضوعات  ونیز آرشیو وبلاگ مراجعه فرمایید.


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

يادی از مرحوم عبدالمحمد آيتی؛ مترجم كوچ كرده قرآن


مرحوم عبدالمحمد آيتی، مترجم قرآن كريم، بيستم شهريورماه جاری در سن 87 سالگی و پس از طی يك دوره بيماری درگذشت؛ وی در طول حيات پربار خود قرآن كريم، نهج‌البلاغه و صحيفه سجاديه را به فارسی ترجمه كرد.

مرحوم عبدالمحمد آيتی

به گزارش خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا)، مرحوم عبدالمحمد آيتی از نويسندگان و مترجمان كشورمان، در سال ۱۳۰۵ در شهرستان بروجرد به دنيا آمد. وی ابتدا در زادگاه خود برای كسب معلومات ابتدايی، وارد مكتب‌خانه سنتی آغاباجی شد، اما پس از چندی والدينش او را به دبستان اعتضاد كه قديمی‌ترين مدرسه مدرن در بروجرد به شمار می‌رفت، فرستادند.

استاد آيتی در سال ۱۳۲۰ وارد دبيرستان و در سال‌های پايانی اين دوره به تحصيل علوم حوزوی علاقه‌مند شد و به مدرسه علميه نوربخش رفت و چند سالی نيز در آنجا علوم اسلامی را فرا گرفت.

وی در سال ۱۳۲۵ وارد دانشكده علوم معقول و منقول دانشگاه تهران شد و پس از به پايان بردن اين دوره، به خدمت وزارت آموزش ‌و پرورش درآمد و برای تدريس به بابل رفت. وی بيش از 30 سال در شهرهای مختلف به‌ عنوان دبير به تدريس پرداخت و در كنار تدريس، سردبيری ماهنامه آموزش ‌و پرورش را نيز برعهده داشت. استاد آيتی همچنين در دانشگاه فارابی و دانشگاه دماوند دروس ادبيات فارسی و عربی را تدريس می‌كرد.

عضویت در فرهنگستان زبان و ادب فارسی

وی با اخذ مدرك ليسانس به استخدام وزارت فرهنگ درآمد و به تدريس ادبيات در مقطع دبيرستان پرداخت. آيتی پس از بازنشستگی عضو پيوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی شد و از همان‌ جا به فعاليت‌های خود در اين حوزه ادامه داد.

در ارديبهشت‌ماه سال 1356 ترجمه را شروع كرد، البته چند سال پيش از آغاز به ترجمه در اين فكر بود كه ترجمه‌ای از قرآن مجيد ارائه دهد كه در عين صحت، از شيوايی و فصاحت هم برخوردار باشد.

سخنان خرمشاهی درباره استاد آیتی

بهاءالدين خرمشاهی ترجمه استاد آيتی را يكى از فرخنده‌ترين و مهمترين رويدادهاى تاريخ هزار و صد ساله ترجمه قرآن مجيد به فارسى می‌داند كه نخستين بار در سال 1367 شمسى انتشار يافت و چاپ سوم آن با بازنگرى و اصلاحات بسيار در سال 1371 از سوى انتشارات سروش منتشر شد كه از اقبال عام و خاص برخوردار شد.

آيتی معتقد بود كه «قرآن اقيانوسی است بی‌پايان كه اگر هزاران هزار از آن آب بردارند نقصانی در آن پديد نيايد و همواره تشنگانی باشند كه افزونتر خواهند.»

ترجمه نهج‌البلاغه استاد آيتی از ترجمه‌های بسيار خوب به شمار می‌رود و ايشان از معدود افرادی بودند كه هم بر ادبيات عرب و هم بر ادبيات فارسی تسلط داشتند و ترجمه و آثار او در مراكز علمی و دانشگاهی تأثير ويژه‌ای داشت و آنچه درباره ويژگی ترجمه نهج‌البلاغه وی می‌توان گفت اين است كه اثر وی با متن اصلی تناسب داشت.

درباره ترجمه صحيفه سجاديه استاد آيتی همين بس كه اثری كه ترجمه‌اش نيازمند ذوقی عرفانی است، وی از آن برخوردار بوده و توانست از عهده ترجمه چنين كتابی برآيد.

آثار به جا مانده از استاد

شادروان آيتی پيش از بازنشستگی، كتاب‌های باتلاق، كشتی شكسته، كالسكه زرين، تحرير تاريخ وصاف و ترجمه تقويم‌البلدان را منتشر كرده بود. در دوره بازنشستگی «تاريخ ابن خلدون»(العبر) را در شش جلد ترجمه كرد و كتاب‌هايی نظير «تاريخ دولت اسلامی در اندلس» در پنج جلد و «تاريخ ادبيات زبان عربی» و «تاريخ فلسفه در جهان اسلام» را ترجمه كرد.

وی چندين تأليف و ترجمه در كارنامه علمی خود در زمينه‌های زبان و ادبيات عربی و فلسفه دارد. «ترجمه كتاب تاريخ ادبيات زبان عربی» وی، در دوره دوم كتاب سال جمهوری اسلامی ايران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان كتاب سال، برگزيده شد.

در كنار آثاری چون،‌ «گزيده نثر پارسی»،‌ «گزيده غزليات سعدی»،‌ «شرح خسرو و شيرين نظامی گنجوی»،‌ «ترجمه قرآن كريم» و «صحيفه سجاديه» از برجسته‌ترين آثار اين استاد زبان و ادبيات فارسی است.

درگذشت اين پژوهشگر بزرگ، ضايعه‌ای است كه تنها با همدلی و همراهی شاگردان و علاقه‌مندان او در تداوم راه اين محقق ارزشمند، می‌توان اميد به جبران آن داشت. از خداوند می‌خواهيم كه او را غريق رحمت كرده و با ابرار محشور فرمايد.


موضوع : بزرگان قرآنی

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در یکشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۲


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

استاد آیتی مترجم قرآن درگذشت (+عکس)
استاد عبدالمحمد آیتی از مترجمان بنام و چیره‌دست عربی به فارسی بود و ترجمه‌های فارسی قرآن مجید، نهج‌البلاغه و صحیفۀ سجادیه را به پایان برد.

مهر: استاد عبدالمحمد آیتی پژوهشگر، نویسنده و مترجم معاصر در حوزه فلسفه، تاریخ و ادب فارسی و عربی، صبح امروز در بیمارستان امام حسین (ع)، بعد از طی یک دوره بیماری در سن ۸۷ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

آیتی متولد سال ۱۳۰۵ در بروجرد و دارای مدرک دانشگاهی کار‌شناسی علوم معقول و منقول‌ از دانشگاه تهران بود.

او ابتدا در زادگاه خود برای کسب معلومات ابتدایی وارد مکتبخانۀ سنّتی آغاباجی شد، اما پس از چندی والدینش او را به دبستان اعتضاد که قدیمی‌ترین مدرسۀ مدرن در بروجرد به شمار می‌رفت، فرستادند.

استاد آیتی در سال ۱۳۲۰ وارد دبیرستان شد و در سال‌های پایانی این دوره به تحصیل علوم حوزوی علاقه‌مند گشت و به مدرسۀ علمیۀ نوربخش رفت و چند سالی نیز در آنجا علوم اسلامی را فراگرفت.

او در سال ۱۳۲۵ وارد دانشکدۀ علوم معقول و منقول دانشگاه تهران شد و پس از به پایان بردن این دوره به خدمت وزارت آموزش‌وپرورش درآمد و برای تدریس به بابل رفت. وی بیش از ۳۰ سال در شهرهای مختلف به‌عنوان دبیر به تدریس پرداخت و در کنار تدریس، سردبیری ماهنامۀ آموزش‌ و پرورش را نیز بر عهده داشت. استاد آیتی همچنین در دانشگاه فارابی و دانشگاه دماوند دروس ادبیات فارسی و عربی را تدریس می‌کرد.

استاد عبدالمحمد آیتی از مترجمان بنام و چیره‌دست عربی به فارسی بود و ترجمه‌های فارسی قرآن مجید، نهج‌البلاغه و صحیفۀ سجادیه را به پایان برد.

استاد آیتی از سال ۱۳۷۰ به عضویت پیوستۀ فرهنگستان زبان و ادب فارسی درآمد و پس از تشکیل گروه دانشنامۀ تحقیقات ادبی در سال ۱۳۷۱، تا سال ۱۳۷۹ ریاست این گروه و پس از آن ریاست شورای علمی دانشنامۀ تحقیقات ادبی فرهنگستان را نیز بر عهده داشت.

آیتی سال ۱۳۸۱ به عنوان چهره ماندگار معرفی شد.

برخی از آثار شادروان استاد عبدالمحمد آیتی عبارت‌اند از: کشتی شکسته (ترجمه‌)؛ تحریر تاریخ وصّاف؛ آمرزش ابوالعلا معری (ترجمه‌)؛ دربارۀ فلسفۀ اسلامی: روش و تطبیق آن؛ گزیده و شرح خمسۀ نظامی؛ تاریخ ابن‌خلدون (العبر)؛ شکوه قصیده؛ تاریخ دولت اسلامی در اندلس؛ قرآن مجید (ترجمۀ فارسی‌)؛ شکوه سعدی در غزل؛ شرح و ترجمۀ معلّقات سبع؛ الغارات در حوادث سال‌های معدود خلافت علی (ع‌)؛ گنجور پنج گنج؛ شرح منظومۀ مانلی و پانزده قطعۀ دیگر؛ بسی رنج بردم، بازنویسی‌شده از فردوسی؛ قصۀ باربد و بیست قصۀ دیگر از شاهنامه؛ معجم‌الأدبا (ترجمه)؛ داوری حیوانات نزد پادشاه پریان (ترجمه‌)؛ گزیدۀ شرح مقامات حمیدی؛ در تمام طول شب، شرح چهار شعر بلند نیما.


موضوع : اخبار قرآنی من بر روی خروجی ایکنا

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در چهارشنبه بیستم شهریور ۱۳۹۲


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

تجلیل از ۳۲ سال فعالیت قرآنی قرائتی


دومین جشنواره سراسری تسنیم آیات در مشهد با معرفی برگزیدگان پایان یافت.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر،‌ در مراسم اختتامیه این جشنواره با پخش فیلم کوتاه با عنوان " شیخ الشیوخ کاشان" از 32 سال فعالیت های قرآنی حجت الاسلام والمسلمین قرائتی تجلیل شد. رییس ستاد اقامه نماز کشور در این مراسم گفت: هنرمندان با نزدیکی به خدا و شناخت عمیق خویشتن می توانند آثار ارزشمند و ماندگاری خلق کنند. حجت الاسلام والمسلمین قرائتی هنر را اثری ماندگار دانست و افزود: هنر در واقع اثری است که هنرمندان با استفاده از آن می توانند مفاهیم را به راحتی به مخاطب عرضه و در ذهن او ماندگار کنند.
 
وی از هنرمندان خواست تا برای خلق آثار و ماندگاری آن از تجربیات و علوم اسلام شناسان نیز بهره مند شوند. سرابی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: بیش از هزار و 100 اثر به دبیرخانه این جشنواره در مشهد ارسال شد که پس از بررسی هیات داوران 78 فیلم کوتاه، 37 عکس و 12 فیلمنامه به بخش مسابقه جشنواره راه یافتند.
 
وی افزود: مشهد مقدس به واسطه حضور بارگاه ملکوتی ثامن الحجج(ع) باید به پایگاه برگزاری جشنواره های مذهبی، قرآنی و مفهومی تبدیل شود و دومین جشنواره تسنیم آیات با برنامه ریزی در رسیدن به این هدف در پایتخت معنوی ایران برگزار شد. دبیر این جشنواره افزود: دومین جشنواره ملی تسنیم آیات با افزایش کمی و کیفی آثار نسبت به نخستین جشنواره در اصفهان روبرو بود و امید است با ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره در مشهد و تداوم در برپایی آن، این جشنواره به مهمترین جشنواره دینی، برای رقابت فیلم سازان جوان کشور و منطقه تبدیل شود.
 
در پایان شمقدری معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام محمدی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تمبر ویژه جشنواره رونمایی کردند. هیات داوران در بخش فیلم کوتاه 110 ثانیه ای، فیلم داستانی "هر آینه" به کارگردانی محمد صدقی از مشهد و مستند سالکان به کارگردانی ستار چمنی از سنندج را به عنوان بهترین فیلم ها برگزیدند.
 
در بخش عکس نیز هادی دهقان از سبزوار، حمیدرضا بازرگان از زنجان و محمد فراهانی از اراک به مقام های اول تا سوم دست یافتند و در بخش فیلمنامه شهرام ابراهیمی اول شد، محمد براتی به مقام دوم رسید و ملیحه عزیزی سوم شد.


موضوع : اخباروگزارشهای قرآنی

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در شنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۲


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

۱۰ چهره محبوب قرآنی مردم ایران

بخش چهره‌های قرآنی نمایشگاه قرآن با برگزاری نظر‌سنجی قصد انتخاب محبوب‌ترین چهره قرآنی را دارد که حجت‌الاسلام «محسن قرائتی» همچنان با اختلاف زیاد در رتبه اول ۱۰ چهره برتر قرار دارد.

به گزارش فارس بخش قهرمانان قرآنی نمایشگاه قرآن در آخرین‌ روز‌های نمایشگاه قرآن همچنان به نظر‌سنجی از باز‌دید‌کنندگان مبنی بر انتخاب محبوب‌ترین چهره قرآنی می‌پردازد.

بنا بر این گزارش در این نظر‌سنجی حجت‌الاسلام «محسن قرائتی» با اختلاف زیاد نسبت به نفر دوم در صدر محبوب‌ترین چهره‌ها قرار دارد و پس از وی «شهریار پرهیزکار» در جایگاه دوم است.

۱۰ نفر برتر این نظر سنجی تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۱ مرداد‌ماه ۱۳۹۲ به شرح ذیل است؛

۱. حجت‌الاسلام «محسن قرائتی» با ۷۱۰۶ رأی

۲. «شهریار پرهیزکار» با ۱۸۱۷ رأی

۳. «کریم منصوری» با ۱۶۵۸ رأی

۴. «علی امینی» با ۹۸۲ رأی

۵. «حامد شاکر‌نژاد» با ۹۵۳ رأی

۶. «محمد‌حسین طباطبایی» با ۸۰۸ رأی

۷. «جواد فروغی» با ۴۰۵ رأی

۸. «احمد دباغ» با ۳۲۷ رأی

۹. «احمد ابوالقاسمی» با ۳۲۴ رأی

۱۰ «عباس سلیمی» با ۲۸۱ رأی

دو روز تا پایان نمایشگاه قرآن کریم فرصت باقی‌ است و با وجود اختلاف ۵۲۸۹ رأی بین نفرات اول و دوم به نظر می‌رسد حجت‌الاسلام «محسن قرائتی» محبوب‌ترین چهره قرآنی این نظر‌سنجی باشد.


موضوع : اخباروگزارشهای قرآنی

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در شنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۲


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

نامه دردمندانه قرائتی درباره مهجوریت قرآن
ه گزارش الف، متن نامه به شرح است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
ناله
آیا می دانید...
خدمت سروران گرامی
سلام علیكم
 
طبق معمول هر سال همین كه به ماه رمضان نزدیك می شویم دقایقی از وقت شما را راجع به مهمترین مسئله می گیرم و از اینكه كار قرآن به جایی رسیده كه باید مثل من این حرفها را بزند (كه از دهانم بزرگتر است) شرمنده ام.
 
1. آیا می دانید كه در همه مساجد در شب قدر دعای شریف جوشن كبیر و عزاداری و مراسم قرآن سر گرفتن بحمدالله برگزار می شود اما چرا در شب قدر كه شب نزول قرآن است تفسیر رنگی ندارد؟
 
2. آیا می دانید سرگرم شدن به چاپ و صوت و تجوید و ظاهر قرآن بیش از توجه به محتوای قرآن است؟
 
3. آیا می دانید به ما دستور داده اند كه هر گاه فتنه های زیاد مانند پاره هایی از شب تار به شما روی آورد به قرآن پناه ببرید؟ (فَإِذَا الْتَبَسَتْ‏ عَلَيْكُمُ الْفِتَنُ كَقِطَعِ اللَّيْلِ الْمُظْلِمِ فَعَلَيْكُمْ بِالْقُرْآنِ فَإِنَّهُ شَافِعٌ مُشَفَّع)‏
 
4. آیا می دانید بعضی به اسم این كه دین از سیاست جداست به صدها آیه سیاسی بی توجهی می كنند؟
 
5. آیا می دانید آن مقدار كه در متون آموزش و پرورش و دانشگاه كلمات عربی را تزریق می كنند كارساز نیست و فارغ التحصیلان ما نمی توانند اكثرا یك صفحه قرآن را بی غلط بخوانند؟
 
6. آیا می دانید بعضی به خیال اینكه قرآن از فهم بشر بالاتر است و فهم آن مخصوص اهل بیت است از تدبر در آن می ترسند، با اینكه خداوند دستور به تدبر داده است و در حدیث می خوانیم: من زعم ان كتاب الله مبهم فقد هلك و اهلك راستی اگر قرآن را نمی توان فهمید پس چگونه به ما دستور داده اند روایات را بر قرآن عرضه كنیم و اگر ضد آن بود آن روایات را به دیوار بزنیم؟
 
7. آیا می دانید مهجوریت  قرآن غافلانه نیست زیرا در قرآن می خوانیم در روز قیامت پیامبر(ص) می فرماید: پروردگارا قوم من قرآن را مهجور گرفتند و نمی فرماید قرآن نزد قوم من مهجور بود و مهجور گرفتن با توجه و عمد است؟ وَ قالَ الرَّسُولُ يا رَبِّ إِنَّ قَوْمِي اتَّخَذُوا هذَا الْقُرْآنَ مَهْجُوراً  
 
8. آیا می دانید آیه وَ قالَ الرَّسُولُ يا رَبِّ إِنَّ قَوْمِي اتَّخَذُوا هذَا الْقُرْآنَ مَهْجُوراً چه معنایی دارد:
الف: در پر خطر ترین دادگاه یعنی روز قیامت
ب: نزد عالی ترین قاضی یعنی خداوند
ج: از محبوبترین و بالاترین مقام هستی یعنی پیامبر(ص)
د: شكایت توسط كسی است كه مظهر رحمه للعالمین است.
ه: شكایت پدر از فرزند است انا و علی ابوا هذه الامه
و: شكایت حتمی است چون با فعل ماضی آمده است. (وَ قالَ الرَّسُولُ)
ز: شكایت با استمداد از كلمه یا رب است.
ح: شكایت از كسی است كه امید شفاعت از او داریم. ویل لمن كان شفعاء ه خصماءه؟
 
9. آیا می دانید بعضی ها نمی توانند قرآن بخوانند؟
بعضی به غلط می خوانند.
بعضی كه می توانند درست بخوانند نمی خوانند.
و بعضی كه می خوانند تدبر نمی كنند.
و بعضی به آن عمل نمی كنند.
و بعضی قرآن را محور كار خود نمی دانند و در درسها و سخنرانی ها و نوشته به قرآن اولویت نمی دهند.
و بعضی قرآن را تنها برای مهریه عروس، بالای سر مسافر، سوگند یاد كردن، كتاب استخاره و امثال آن می خواهند.
 
10. آیا می دانید مثال ما مثال بیماری است كه بجای مصرف دارو مشغول چیدن و تنظیم انواع قرص هاست؟
 
11. آیا می دانید مثال ما مثال مهمانی است كه به جای گوش دادن به سخنان صاحبخانه به نقش و نگار در و پنجره توجه می كند؟
 
12. آیا می دانید گروهی به جای تدبر در قرآن و پیام و الهام گرفتن از آن و عمل به آن به سراغ حواشی آن می روند و بیشتر عمر خود را صرف مباحث علوم قرآن مانند محكم و متشابه، ناسخ و منسوخ، تاویل، شان نزول، تاریخ كتابت، تاریخ ترجمه، تاریخ تفسیر، طبقات مفسرین، تفاوت كتب تفسیری و امثال این بحث ها می كنند؟ (البته بعضی از این بحث ها نظیر بحث اعجاز و بحث سلامت از تحریف ضروری است اما صرف بیشتر عمر به این علوم مانند كسی است كه به جای شنا در استخر، دور استخر می دود؟)
 
13. آیا می دانید بعضی بجای بیان روح قرآن آنقدر به نقل اقوال می پردازند كه خود قرآن در آن اقوال گم می شود و بعضی آنقدر احتمالات متعددی را مطرح می كنند كه حتی محكمات قرآن، متشابه می شود؟
 
14.بعضی وارد گود عرفان، بعضی وارد تحقیق مفصل روی لغات، بعضی در مقام نقل شان نزول های متعدد و بعضی قرآن را به دون توجه به روایات معتبر رسیده از اهل بیت(ع) تفسیر می كنند؟ در حالی كه خود قرآن به ما می فرماید: وَ ما آتاكُمُ الرَّسُولُ فَخُذُوهُ وَ ما نَهاكُمْ عَنْهُ فَانْتَهُوا  یعنی سخنان پیامبر(ص) را كه خود مستقیما فرموده و یا به اهل بیت ارجاع داده باید بگیریم و در روایات متواتر می خوانیم بین قرآن و اهل بیت هرگز جدایی نیست و اگر به هر دو تكیه كنید هرگز گمراه نمی شوید؟
 
15. آیا می دانید در بسیاری از سخنرانی ها سهم تاریخ، تحلیل سیاسی، شعر و خواب و خطابه و روضه و امثال آن داده می شود ولی سهم قرآن داده نمی شود با اینكه خداوند به پیامبر(ص) می فرماید سخنرانی تو باید درباره بیان قرآن باشد لِتُبَيِّنَ لِلنَّاسِ ما نُزِّلَ إِلَيْهِم‏ ؟
 
16. آیا می دانید هزاران پایان نامه در علوم قرآن نوشته می شود ولی این پایان نامه ها در دانشگاه ها بایگانی و جامعه از آن خیری نمی بیند؟
 
17. آیا می دانید در دانشگاه های قرآن و حدیث سرفصلهای علوم قرآن كاربردی نیست و نیازسنجی نشده است؟
 
18. آیا می دانید تلاوت زیبا در مواردی به هنرنمایی تبدیل شده است؟
 
19. آیا می دانید در آموزش صرف و نحو از آیات قرآن و روایات كمتر استفاده می شود؟
 
20. آیا می دانید فیلم های كوتاهی با مضامین قرآنی نایاب است؟
 
21. آیا می دانید تفسیر ساده برای نوجوانان نایاب است؟
 
22. آیا می دانید بیان صحیح از قصه های قرآن برای نوجوانان نایاب است؟
 
23. آیا می دانید موقوفات برای قرآن كمیاب است؟
 
24.  آیا می دانید نذر تلاوت قرآن نایاب است؟
 
25. آیا می دانید توجه به قرآن در نام شبی با قرآن مطرح می شود؟ آیا درست است كه بگوییم شبی با اكسیژن و یا شبی با سلامتی؟
 
26. آیا می دانید در بسیاری از حوزه ها  و نزد بسیاری از مدرسین تدبر در قرآن درس جنبی است نه اصلی؟
 
27. آیا می دانید توجه به كتاب مخلوق بیش از كتاب خالق است؟
 
28. آیا می دانید كه به آیه خُذِ الْكِتابَ بِقُوَّةٍ  عمل نكرده ایم؟
 
29. آیا می دانید اگر كتاب آسمانی را به پا نداریم خداوند لقب پوچی به ما داده است؟ قُلْ يا أَهْلَ الْكِتابِ لَسْتُمْ عَلى‏ شَيْ‏ءٍ حَتَّى تُقيمُوا التَّوْراةَ وَ الْإِنْجيلَ وَ ما أُنْزِلَ إِلَيْكُمْ مِنْ رَبِّكُم‏  
 
30. آیا می دانید كلمه اقامه در قرآن در چهار جا به كار رفته است:
 أَقيمُوا الدِّين‏  
أَقيمُوا الْوَزْنَ  
أَقيمُوا الصَّلاةَ  وَ لَوْ أَنَّهُمْ أَقامُوا التَّوْراةَ وَ الْإِنْجيلَ وَ ما أُنْزِلَ إِلَيْهِمْ مِنْ رَبِّهِم.‏  31. آیا می دانید اگر ما كتاب آسمانی را بپا داریم وضع اقتصادی ما بسیار خوب می شود؟ وَ لَوْ أَنَّهُمْ أَقامُوا التَّوْراةَ وَ الْإِنْجيلَ وَ ما أُنْزِلَ إِلَيْهِمْ مِنْ رَبِّهِمْ لَأَكَلُوا مِنْ فَوْقِهِمْ وَ مِنْ تَحْتِ أَرْجُلِهِم
 
32. آیا می دانید باید تلاوت هر آیه ای ایمان ما را زیاد كند؟ وَ إِذا تُلِيَتْ عَلَيْهِمْ آياتُهُ زادَتْهُمْ إيماناً
 
33. آیا می دانید تلاوت قرآن باید دل ما را بلرزاند؟ إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذينَ إِذا ذُكِرَ اللَّهُ وَجِلَتْ قُلُوبُهُم‏
 
34. آیا می دانید گروهی از جن همین كه برای اولین بار صدای قرآن را شنیدند ایمان آوردند (يَهْدي إِلَى الرُّشْدِ فَآمَنَّا بِهِ)   و دیگران را به پیروی از آن دعوت كردند (يا قَوْمَنا أَجيبُوا داعِيَ اللَّهِ)  ولی ما این همه قرآن شنیدیم، نه دلی تكان و نه ایمانی زیاد و نه اشكی جاری و نه رشدی اضافه و نه تبلیغی صورت گرفت؟
 
35. آیا می دانید قرآن ذكر است إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْر  و اعراض از آن زندگی نكبتی را به بار می آورد (وَ مَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِكْري فَإِنَّ لَهُ مَعيشَةً ضَنْكا)
 
36.آیا می دانید در قیامت بعضی شفاعت ها برای بعضی مفید نیست؟ فَما تَنْفَعُهُمْ شَفاعَةُ الشَّافِعينَ  ولی شفاعت قرآن حتما كارساز است. شافع مشفع
 
37. آیا می دانید قرآن كشتی بی سوراخ است؟ إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَ إِنَّا لَهُ لَحافِظُون  ‏ ولی در نقل تاریخ، احتمال دروغ است و در روایات نیز روایات جعلی زیاد است؟
 
38. آیا می دانید قرآن مثل دریا است كه هر كسی از آن بهره ای دارد. بعضی با نگاه، بعضی با شنا، بعضی با قایق رانی، و بعضی با غواصی. قرآن نیز این گونه است كه:كِتَابُ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ عَلَى أَرْبَعَةِ أَشْيَاءَ عَلَى الْعِبَارَةِ وَ الْإِشَارَةِ وَ اللَّطَائِفِ وَ الْحَقَائِقِ فَالْعِبَارَةُ لِلْعَوَامِّ وَ الْإِشَارَةُ لِلْخَوَاصِّ وَ اللَّطَائِفُ لِلْأَوْلِيَاءِ وَ الْحَقَائِقُ لِلْأَنْبِيَاءِ.
 
39. آیا می دانید عجایب قرآن قابل شمارش نیست؟ امیرالمومنین فرمود: لَا تُحْصَى‏ عَجَائِبُه‏
 
40.آیا می دانید عجایب قرآن كهنه شدنی نیست؟ لَا تَفْنَى‏ عَجَائِبُهُ‏  
 
41. آیا می دانید بزرگانی مانند ملاصدرا و فیض كاشانی و امام خمینی و بسیاری دیگر اقرار كرده اند كه چرا بیشتر عمر خود را صرف قرآن نكرده اند؟
 
42. آیا می دانید علمای ربانی، علمای قرآنی هستند كُونُوا رَبَّانِيِّينَ بِما كُنْتُمْ تُعَلِّمُونَ الْكِتابَ وَ بِما كُنْتُمْ تَدْرُسُونَ  
 
43. آیا می دانید قرآن نور است و كسی كه خودش نور ندارد نمی تواند مردم را از ظلمات به نور دعوت كند؟
 
44. آیا می دانید كه عظمت ماه مبارك رمضان به روزه نیست بلكه به نزول قرآن است: شَهْرُ رَمَضانَ الَّذي أُنْزِلَ فيهِ الْقُرْآن‏ و نفرمود: شهر رمضان الذی كتب فیه الصیام
 
45. آیا می دانید در نمایشگاه كتاب توجه مردم به كتب تفسیری زیاد شده است؟
 
46. آیا می دانید عزیزانی كه مسیر سخنرانی های خود را به سمت قرآن سوق داده اند مخاطبین كمی و كیفی بیشتری دارند؟
 
47. آیا می دانید اینكه پیامبر (ص) فرمود هرگز نباید بین قرآن واهل بیت جدایی باشد بنابراین سزاوار است در كنار هر جلسه عزاداری یك جلسه قرآن هم باشد؟
 
48. آیا می دانید كه امام رضا فرمود نماز بر مردم واجب شد تا قرآن از مهجوریت بیرون آید؟ عَنِ الرِّضَا ع أَنَّهُ قَالَ‏ أُمِرَ النَّاسُ بِالْقِرَاءَةِ فِي الصَّلَاةِ لِئَلَّا يَكُونَ الْقُرْآنُ مَهْجُوراً مُضَيَّعا
 
 سروران گرامی باید به پا خیزیم و اگر غفلت یا تقصیر و قصوری بوده از خداوند عذر خواهی كنیم و از امروز قرآن را جدی بگیریم؟ خُذِ الْكِتابَ بِقُوَّةٍ  
 
نكاتی به نظر می رسد كه بیان می كنم عزم و تصمیم با شما. ولی بدانیم اگر عزم نداشته باشیم مثل پدر خود حضرت آدم قابل توبیخیم كه قرآن می فرماید: َ وَ لَمْ نَجِدْ لَهُ عَزْما
همه به پا خیزیم و برای خدا و شادی دل پیامبر(ص) و چشیدن مزه قرآن و چشاندن آن مزه به دیگران یك نهضتی ایجاد كنیم مثلا:
1. كسانی كه توان تدریس تفسیر دارند تفسیر را وارد حوزه درسی خود نمایند. یعنی برنامه ریزی حوزه جوری باشد كه هر طلبه حداقل در هر سال با یك جزء تفسیر آشنا شود.
2. اهل منبر نیمی از سخنرانی خود را به بیان آیات قرآن اختصاص دهند.
3. در همه روزنامه ها و مجلات ستونی برای فهم گوشه ای از آیات قرآن اختصاص یابد.
4. صدا و سیما از قصه ها و آیات كوتاه با هنر و نمایش و یا از مثال های قرآن با امكانات هنری خود بهره گیرد.
5. آموزش پرورش و دانشگاه تفسیر آیاتی را كه هر روز با آن سر و كار داریم در متون كتاب درسی تزریق كنند.
6. موضوعاتی كه برای همه مردم مورد نیاز است از قرآن استخراج شود.
7. اگر از تاریخ می گوییم حوادث تاریخی قرآن را در اولویت قرار دهیم.
8. اگر از اخلاق می گوییم آیات اخلاقی قرآن را مطرح كنیم.
9. اگر مثالی می زنیم یا تشبیه به كار می بریم قرآن را فراموش نكنیم.
10. اگر فضایل امیرالمومنین (ع) را می گوییم آیاتی كه در شان آن بزرگوار  است در اولویت قرار دهیم.
11. اگر از حضرت مهدی (ع) و حكومت ایشان سخن می گوییم از منابعی كه قرآن و مهدویت را بررسی كرده اند استفاده نماییم؟
12.  در عزل و نصب ها، قهر و صلح ها، ارتباط و ترك روابط، انتخاب همسر، آیین همسرداری، انتخاب شغل، عبادات و سیاست، خطوط كلی اقتصاد، حقوق، مدیریت و هر رشته دیگر اول بسراغ قرآن برویم بعد نهج البلاغه و روایات معتبر، بعد سیره اهل بیت (ع) و در پایان از تجربه های تاریخی بزرگان استفاده كنیم. این آرزو آغازی است كه می توان از ماه رجب و شعبان و رمضان كمك گرفت زیرا ماشین هایی كه هوا گرفته در سرازیری ها روشن می شود و سرازیری عبادات و قرآن ماه رمضان است.
 
در پایان، این ناله ی هدهدی بود نزد سلیمان ها كه اگر سلیمان ها توجه فرمایند بالقیس های دنیا به اسلام رو خواهند آورد ولی اگر بگویند این هدهد پرنده كوچكی است و حرف او الزام آور نیست حركتی صورت نخواهد گرفت.
و الامر الیكم
و السلام
 
......................................................
 
1. كافی، ج2، ص 599.
2.  محاسن، ج 1، ص 421 .
3. فرقان، 30.
4. حشر،7.
5.  مریم، 12.
6. مائده، 68.
7. شوری، 13.
8. رحمن، 9.
9. بقره،43.
10. مائده،66.
11. مائده،66.
12. انفال،2.
13. انفال،2.
14. جن، 2.
15. احقاف، 31.
16. حجر، 9.
17 طه، 124.
18 مدثر، 48.
19. حجر، 9.
20. عوالی الئالی ج 4 ص 105.
21. كافی، ج 2، ص 599.
22. بحارالانوار، ج 2، ص 284.
23. آل عمران، 79.
24. بقره، 185.
25. من لا یحضره الفقیه، ج 1، ص 310.
26. مریم، 12.
27. طه، 115.


موضوع : اخباروگزارشهای قرآنی

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در چهارشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۲


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

فراخوان مقالات بزرگداشت آيت‌الله جمی به زودی اعلام می‌شود
 به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، بزرگداشت آيت‌الله جمی برگزار می‌شود و به زودی فراخوان مقالات اين بزرگداشت و همچنين گردآوری خاطرات، عكس‌ها، فيلم‌ها، دست‌نوشته‌ها و دل‌نوشته‌های رزمندگان و فرماندهان جنگ در خصوص آيت‌الله جمی اعلام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، دومين جلسه بزرگداشت آيت‌الله جمی با حضور جمعی از فرهيختگان و انديشمندان و علاقه‌مندان به آيت‌الله جمی در محل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد كه در اين جلسه معاون پژوهشی و برنامه‌ريزی انجمن، ضمن بيان اوصاف و ويژگی­‌های آيت‌الله جمی، بزرگداشت وی در سطح ملی را جزء وظايف و برنامه‌های انجمن در سال آينده دانست.

در اين جلسه پيرامون تدوين كتاب زندگينامه آن بزرگوار به صورت كامل و جامع و با رويكرد پرداختی به فرازهای متعدد زندگی ايشان و همچنين انعكاس ديدگاه‌های ديگران در مورد آيت‌الله جمی و نيز تنظيم آلبوم‌های عكس و خاطرات و درج دست‌نوشته‌های ايشان مباحثی مطرح و تصميم­‌گيری به عمل آمد.

همچنين مقرر شد كتاب مجموعه مقالات با استفاده از شاخص‌سازی زندگی علمی، معنوی و مبارزاتی ايشان در دستور كار قرار گيرد. ساخت فيلم و كليپ از زندگی‌نامه ايشان، ساخت تنديس و نام‌گذاری يك مركز فرهنگی به نام ايشان، توليد داستان‌های كوتاه برای نوجوانان و نيز جلب مشاركت ارگان‌ها و نهادهای مرتبط از ديگر مواردی بود كه در اين جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در اين جلسه در خصوص زمان برگزاری پيشنهاد شد تا بزرگداشت همزمان با دفاع مقدس و ايام شكست حصر آبادان انجام شود.

به زودی فراخوان مقالات اين بزرگداشت و همچنين گردآوری خاطرات، عكس‌ها، فيلم‌ها، دست‌نوشته‌ها و دل­نوشته‌های رزمندگان و فرماندهان جنگ در خصوص آيت‌الله جمی بر روی سايت انجمن قرار خواهد گرفت و به همين مناسبت اين انجمن مشاركت همه اقشار خصوصاً رزمندگان و فرماندهان جنگ و همچنين مبارزان قبل از انقلاب را در اين زمينه ارج خواهد گذاشت.


موضوع : اخباروگزارشهای قرآنی

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در دوشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۱


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

هشتمين جلد «نصوص فی علوم‌القرآن» منتشر می‌شود
نويسنده و پژوهشگر حوزه علوم قرآنی از انتشار هشتمين جلد از كتاب «نصوص فی علوم‌القرآن» توسط بنياد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد.
حجت‌الاسلام والمسلمين سيدعلی موسوی‌‌دارابی، نويسنده و پژوهشگر حوزه علوم قرآنی

حجت‌الاسلام و المسلمين سيدعلی موسوی‌‌دارابی، نويسنده و پژوهشگر حوزه علوم قرآنی در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، با اشاره به تأليف كتاب «نصوص فی علوم‌القرآن» گفت: اين كتاب، دايرةالمعارف علوم قرآنی است كه شامل نصوص و متونی از علمای شيعه و سنی از قرن اول تا قرن حاضر است و بنياد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی جلد هشتم اين اثر را تا پايان امسال چاپ و منتشر می‌كند.

وی افزود: ديدگاه‌های علمای شيعه و سنی در ابتدا جمع‌آوری و گردآوری و سپس تنظيم و مرتب شده است و اين نظرات در جلدهای مختلف اين دايرةالمعارف قرآنی به رشته تحرير درآمده است.

حجت‌الاسلام موسوی‌دارابی با اشاره به موضوعات هر يك از مجلدات منتشر شده، اظهار كرد: در جلد نخست اين اثر، كيفيت نزول قرآن، در جلد دوم و اولين و آخرين آيات نازل شده و ترتيب سوره‌ها در جلد سوم مورد بررسی قرار گرفته است.

اين نويسنده تصريح كرد: صيانةالقرآن، عدم تأليف قرآن، شناخت واژه، اسامی، سوره‌های قرآن و شناخت آيات و اسامی آنها و قرائات از جمله موضوعات مجلدهای ديگر است و جلد هشتم نيز ادامه بحث قرائات است.

وی در پاسخ به اينكه آيا نصوص جمع‌آوری شده از علمای شيعه و سنی با يكديگر مقايسه شده و نقاط اشتراكی و اختلافی بيان شده است، گفت: اين نصوص فقط جمع‌آوری و تنظيم شده است و پيش‌بينی می‌شود تا حدود 16 ـ 20 جلد ديگر ادامه داشته باشد.

نويسنده و پژوهشگر حوزه علوم قرآنی در ادامه با اشاره به آغاز اين پروژه تصريح كرد: اين پروژه از سال 1365 آغاز شده و در ابتدا به صورت محدود بود، ولی با توجه به گستردگی موضوع، اين اثر در يك جلد محدود نشد و تصميم بر اين شد تا مباحث علوم قرآنی از متون قديم و جديد در جلدهای ديگر ادامه يابد.


موضوع : اخباروگزارشهای قرآنی

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در جمعه چهارم اسفند ۱۳۹۱


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

هنرمند خوشنويس آران و بيدگلی قرآن كريم را به خط نستعليق كتابت كرد
مسئول انجمن خوشنويسان شعبه آران و بيدگل از كتابت قرآن كريم به خط نستعليق توسط هنرمند فارغ‌التحصيل اين انجمن خبر داد.

عباس متولی، مسئول انجمن خوشنويسان شعبه آران و بيدگل امروز، يكشنبه، 29 بهمن‌ماه ، اظهار كرد: صابر عظيمی طاهری، هنرمند فارغ‌التحصيل اين انجمن قرآن را به مدت پنج سال و در قطع بزرگ به رشته تحرير در آورده است.

وی به كيفيت بسيار مطلوب خط نگارش شده اين قرآن اشاره كرد و افزود: اين اثر را می‌توان پس از قرآن نستعليق استاد سيدحسين ميرخانی، بهترين اثر در نوع خود عنوان كرد.

متولی در ادامه با بيان اينكه اين اثر ارزشمند هنری، مذهبی در مرحله بعدی توسط صاحب اثر اعراب‌گذاری خواهد شد، قدرشناسی از هنرمندی كه لياقت كتابت قرآن مجيد را يافته و معنويت كلام وحی با روح و روانش آميخته شده را ضروری دانست.

صابر عظيمی طاهری از فارغ‌التحصيلان انجمن خوشنويسان ايران شعبه آران و بيدگل است. اين هنرمند هنر خوشنويسی را تا مقطع ممتاز از استادان انجمن خوشنويسان آران و بيدگل فرا گرفت و پس از آن فراگيری خط را نزد استاد مجيد حسين‌زاده ادامه داد.

يادآور می‌شود، شهرستان نمونه قرآنی آران و بيدگل، با تقديم بيش از 820 شهيد گلگون‌كفن، رتبه نخست ايثارگری را در كشور داراست و لقب «دارالشهدا» را گرفته و از ابتدای نهضت 15 خرداد 1342 همراه با امام راحل(ره) و انقلاب اسلامی بوده و پنج هزار رزمنده سرافراز با حضور در جبهه‌های نبرد حق عليه باطل، از اين شهرستان نامی شهره در ايثار و شهادت به جا گذاشته‌اند.


موضوع : اخباروگزارشهای قرآنی

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در یکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

دومين جشنواره شعر «گلواژه‌های مطهر» ارديبهشت برگزار می‌شود
دومين جشنواره شعر «گلواژه‌های مطهر» ارديبهشت سال آينده در راستای ترويج ديدگاه‌ها، انديشه‌ها و آثار شهيد مطهری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، معاونت فرهنگی بنياد علمی و فرهنگی استاد شهيد مرتضی مطهری، با همكاری و مشاركت نهادها و سازمان‌های فرهنگی، دومين جشنواره شعر «گلواژه‌های مطهر» را به منظور ترويج ديدگاه‌ها، انديشه‌ها و آثار استاد شهيد مرتضی مطهری و ايجاد زمينه بيشتر برای بهره‌مندی شعر معاصر از آثار آن شهيد، برگزار می‌كند.

محورهای موضوعی اين جشنواره ادبی، زندگی، شخصيت و وجه معلمی شهيد مطهری، آراء و افكار شهيد مطهری و شهيد مطهری در انديشه دينی معاصر است و منابع مورد استفاده برای خلق اثر در اين زمينه، آثار و انديشه‌های استاد مطهری و آثار مرتبط با شهيد مطهری است كه علاقه‌مندان می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

اين جشنواره ادبی در دو بخش كلاسيك و قالب‌های نو برگزار می‌شود و از جمله شرايطی كه برای شركت در اين جشنواره در نظر گرفته شده، اين است كه آثار نبايد در هيچ جشنواره‌ای برگزيده شده باشد و محدوديتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را پنجم اسفندماه امسال به دبيرخانه ارسال كنند.

رضا اسماعيلی، عبدالرحيم سعيدی‌راد، سيروس مرادی، مصطفی محدثی‌خراسانی، فاطمه طارمی، محمد دارايی و عليرضا درخشانی، اعضای شورای برنامه‌ريزی اين جشنواره هستند.

در بخش‌های مختلف 20 نفر به عنوان منتخب برگزيده و به نفرات اول تا سوم به ترتيب تنديس جشنواره، لوح تقدير و مبلغ 15، 10 و 7 ميليون ريال اهداء و از آثار 14 نفر نيز به عنوان شايستگان تقدير با اهدای مبلغ چهار ميليون ريال قدردانی می‌شود.


موضوع : اخباروگزارشهای قرآنی

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در یکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی را ابلاغ کردند
رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی را ابلاغ کردند.
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای با ابلاغ سیاستهای کلی «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» دولت را مکلف کردند برای تسریع در عملیاتی کردن این سیاست‌ها در کمترین زمان ممکن، راهکارها را تنظیم کرده و پیگیریهای قانونی را انجام دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل 110 قانون اساسی با ابلاغ سیاستهای کلی «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است، دولت را مکلف کردند برای تسریع در عملیاتی کردن این سیاست‌ها در کمترین زمان ممکن، راهکارها را تنظیم کرده و پیگیریهای قانونی را انجام دهد.

متن سیاستهای کلی «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» که به رؤسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده، به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

سیاست‌ های کلی تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی

1-    بالا بردن قدرت رقابت و افزایش بهره ‌وری عوامل تولید با:

-    اصلاح و بازسازی ساختار تولید ملی

-    کاهش هزینه‌ ها و بهبود کیفیت تولید

-    اتخاذ انواع تدابیر تشویقی و تنبیهی

-    بهینه سازی تعامل عوامل تولید

2-    هدایت و تقویت تحقیق و توسعه و نوآوری ‌ها و زیربناهای آنها و بهره‌ گیری از آنها، با هدف:

-    ارتقاء کیفی و افزایش کمّی تولید ملّی

-    بالا بردن درجه ساخت داخل تا محصول نهایی

-    حمایت از تجاری سازی فناوری محصول و بهره‌ گیری از جذب و انتقال دانش فنی و فناوری‌ های روز و ایجاد نظام ملّی نوآوری

3-    گسترش اقتصاد دانش بنیان با تأکید بر توسعه مؤلفه‌ های اصلی آن، از جمله: زیر ساخت ‌های ارتباطی، زمینه‌ های تسهیل تبدیل دستاوردهای پژوهش به فناوری و گسترش کاربرد آن، حمایت قانونی از حقوق اشخاص حقیقی و حقوقی و مرتبط کردن بخشهای علمی و پژوهشی با بخشهای تولیدی کشور.

4-    حمایت از تولید محصولات با ماهیت راهبردی مورد نیاز مصارف عمومی یا بخش تولید کشور.

5-    تکمیل زنجیره تولید از مواد خام تا محصولات نهایی با رعایت اصل رقابت‌ پذیری و فاصله گرفتن از خام فروشی در بازه زمانی معین.

6-    حمایت از تولید محصولاتی که عرضه رقابتی آنها با خالص ارز آوری مثبت یا خالص ارزبری منفی همراه باشد.

7-    مدیریت منابع ارزی با تأکید بر تأمین نیازهای تولید ملی و کارآفرینی، و ثبات ارزش پول ملّی.

8-    بهبود فضای کسب و کار با هدف افزایش تولید ملّی و اصلاح زمینه ‌های فرهنگی، قانونی، اجرایی و اداری.

9-    افزایش سهم بخشهای تعاونی و خصوصی در تولید ملّی از طریق:

-    تقویت انگیزه و عزم ملّی و تأکید و تسریع در اجرای کامل سیاست ‌های کلی اصل 44، رعایت انضباط مالی و بودجه ‌ای دولت

-    رفع تبعیض بین بخش دولتی و بخش ‌های خصوصی و تعاونی

-    ساماندهی و حمایت از بنگاههای کوچک و متوسط در جهت کارآمدسازی آنها

10-    تنظیم نقش نهادهای عمومیِ غیر دولتیِ اقتصادی در جهت تولید ملّی.

11-    شفاف سازی و به هنگام سازی آمار و اطلاعات و تسهیل دسترسی به آن و اطلاع رسانی در مورد ابعاد و فرصت‌ های سرمایه گذاران و سرمایه گذاری در رشته‌ های مختلف و مقابله جدی با استفاده از هر گونه دسترسی اطلاعاتی ویژه.

12-    توانمند سازی و ارتقاء بهره‌ وری نیروی کار با افزایش انگیزه، مهارت و خلاقیت و ایجاد تناسب بین مراکز آموزشی و پژوهشی با نیازهای بازار کار.

13-    بسترسازی و ساماندهی اشتغال و حرکت نیروی کار ایرانی در سطح ملی، منطقه‌ ای و جهانی.

14-    ارتقاء سرمایه های انسانی، طبیعی، اجتماعی و فیزیکی با تأکید بر توسعه نهادهای مردمی برای رشد تولید ملی.

15-    توسعه فرهنگ حمایت از سرمایه، کار، کالاها و خدمات ایرانی و استفاده از نظرات متخصصان و صاحب نظران در تصمیمات اقتصادی.

16-    جلوگیری از اتلاف و راکد ماندن سرمایه‌ های فیزیکی و انسانی ایرانی با تأکید بر ایجاد و توسعه خدمات فنی و مشاوره‌ ای فرا بنگاهی و ارتقاء بازده اقتصادی این سرمایه‌ ها در بخش‌ های مختلف اقتصادی.

17-    گسترش تنوع ابزارهای سرمایه‌ گذاری در بازار سرمایه و تکمیل ساختارهای آن و اعمال سیاست‌ های تشویقی برای حضور عموم مردم و سرمایه‌ گذاران داخلی و بین ‌المللی بویژه منطقه ‌ای در بازار سرمایه.

18-    حمایت از محققان و سرمایه‌ گذاران و تشویق ورود سرمایه‌ های ایرانی به حوزه‌ های سرمایه‌ گذاری خطرپذیر متضمن تحقیق و توسعه با تأسیس صندوق‌ های شراکت یا ضمانت برای سرمایه‌ گذاری در این حوزه.

19-    کارآمد سازی مدیریت منابع موجود در صندوق توسعه ملّی در جهت بهینه سازی و هم ‌افزایی ظرفیت‌های تولیدی و ارتقاء کیفی کار و سرمایه ایرانی.

20-    تنقیح و اصلاح قوانین و مقررات (از جمله اصلاح قانون پولی و بانکی، تأمین اجتماعی و مالیات‌ ها) برای تسهیل فعالیت در بخش‌ های تولیدی و رفع موانع سرمایه‌ گذاری در سطح ملی با رویکرد ثبات نسبی در قوانین.

21-    کارآمد کردن نظام توزیع کالاها و خدمات با استفاده از ساز و کار شفاف سازی و اطلاع رسانی و کاهش واسطه‌ های غیر ضرور و ناکارآمد.

22-    گسترش منابع مالی و کارآمد سازی مدیریت آن در جهت افزایش ظرفیت تولید ملّی و کاهش هزینه ‌های تأمین مالی مورد نیاز بویژه با ساماندهی، گسترش و حمایت از نهادهای مالی توسعه ‌ای و بیمه ‌ای.

23-    جلوگیری از ایجاد انحصار در چرخه تولید و تجارت تا مصرف.


موضوع : اخباروگزارشهای قرآنی

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در سه شنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۹۱


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

اذان و قرآن حرم رضوی توسط قاريان بين‌المللی تلاوت می‌شود
 اذان و قرآن بارگاه منور امام هشتم(ع) در هفته جاری توسط قاريان بين‌المللی در رواق امام خمينی(ره) تلاوت می‌شود.

به گزارش آستان قدس رضوی، اذان و قرآن هفته جاری در افق‌های صبح، ظهر و مغرب در جوار بارگاه شمس‌الشموس(ع) توسط قاريان بين‌المللی تلاوت می‌شود.

بر اساس اين گزارش، جلال نجاتيان، حميدرضا عباسی و حميدرضا احمدی‌وفا به ترتيب قاريان و مؤذنان در افق‌های صبح، ظهر و مغرب شنبه، 21 بهمن‌ماه بودند كه اين مسئوليت را در روز يكشنبه، 22 بهمن‌ماه كاظم نصرالهی در افق صبح برعهده داشت و امير لعل‌اول در افق ظهر و همچنين سيدمرتضی سادات‌فاطمی در افق مغرب اين مسئوليت را عهده‌دار بودند.

تلاوت اذان و قرآن دوشنبه، 23 بهمن‌ماه در افق صبح به ‌عهده كبير قلندرزاده و در افق ظهر و مغرب به ترتيب بر عهده جواد رجايی و جواد كاشفی است و روز سه‌شنبه، 24 بهمن‌ماه نيز رضا جاويدی در افق صبح، مصطفی احمدی در افق ظهر و نيز حميد شاكرنژاد در افق مغرب اين مسئوليت را بر عهده خواهند داشت.

مهدی يعقوبی، قاری و مؤذن اذان در افق صبح و سيدجواد حسينی، قاری و مؤذن در افق ظهر روز چهارشنبه، 25 بهمن‌ماه هستند كه جواد پناهی نيز اين مسئوليت را در افق مغرب عهده‌دار خواهد بود.

مصطفی ملكی اين مسئوليت را در افق صبح، مهدی شجاع، در افق ظهر و سيدجواد سادات‌فاطمی در افق مغرب، پنج‌شنبه، 26 بهمن‌ماه عهده‌دار خواهند بود.

يادآور می‌شود، تلاوت روز جمعه، 27 بهمن‌ماه در افق صبح به‌عهده مسعود پنجه است و حسين پوركوير اين مسئوليت را در افق مغرب بر عهده دارد.


موضوع : اخباروگزارشهای قرآنی

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در سه شنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۹۱


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

طنين‌انداز شدن آيات وحی با قرائت استاد شحات انور در بوشهر
محفل انس با قرآن كريم با حضور قاری بين‌المللی مصری روز يكشنبه، 22 بهمن‌ماه در امامزاده عبدالمهيمن(ع) بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) در بوشهر، به همت معاونت فرهنگی، اجتماعی اوقاف و امور خيريه استان بوشهر و به مناسبت يوم‌الله 22 بهمن، محفل انس با قرآن كريم در بوشهر برگزار می‌شود.

اين محفل قرآنی با حضور قاری بين‌المللی مصری، استاد محمود شحات انور روز يكشنبه، 22 بهمن‌ماه از ساعت 19 در امامزاده عبدالمهيمن‌(ع) بوشهر برگزار می‌شود.


موضوع : اخباروگزارشهای قرآنی

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در شنبه بیست و یکم بهمن ۱۳۹۱


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

تجليل از علی امينی، نابغه‌ 10 ساله و حافظ كل قرآن در اختتاميه جشنواره آيات
 علی امينی با 10 سال سن هم‌اكنون كل قرآن كريم را حفظ است و عامل موفقيت خود را توكل به خداوند و تشويق پدر و مادرش می‌داند؛ وی قرار است در مراسم اختتاميه جشنواره‌های قرآنی آيات به عنوان يك پديده قرآنی مورد تجليل قرار گيرد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، علی امينی، حافظ كل قرآن كريم كه 10 سال بيشتر ندارد ساكن شهر قم است و هم‌اكنون در كلاس ششم ابتدايی تحصيل می‌كند؛ اين حافظ كل قرآن كريم درباره تحصيل خود تاكنون می‌گويد: به جز پايه اول و چهارم ابتدايی، بقيه پايه‌های تحصيلی را به صورت غيرحضوری به اتمام رساندم و با خواندن كتاب‌های درسی در منزل، آمادگی برای شركت در امتحانات پايان ترم را كسب كرده و تمامی پايه‌های تحصيلی را نيز با معدل 20 به پايان رسانده‌ام.

اين حافظ خردسال با بيان اينكه حفظ قرآن را از 6 سالگی با تشويق پدر و مادرم آغاز كردم، ادامه می‌دهد: به اين دليل كه از همان ابتدا يك فضای قرآنی بر خانواده‌ام حاكم بود و پدر و مادرم نيز طلبه بودند، كم‌كم به حفظ قرآن علاقه‌مند شده و با زحماتی كه پدر و مادرم در اين مسير متحمل شدند، حفظ قرآن را آغاز كردم.

وی با بيان اينكه حفظ كل قرآن را 13 فروردين سال جاری به اتمام رساندم، می‌گويد: در ابتدا حفظ قرآن را كم‌كم شروع كردم، به نحوی كه در روز شايد حتی كمتر از نيم خط از قرآن را حفظ می‌كردم و اين روند تا دو يا سه هفته ادامه داشت و پس از آن كه كمی جلوتر رفتم، نيم خط به يك خط و يك خط به چند خط افزايش يافت و به تدريج زياد می‌شد تا جايی كه در روز سه تا سه و نيم صفحه از قرآن را به همراه ترجمه و تفسير اجمالی آيات حفظ می‌كردم.

علی امينی، عامل موفقيت خود را در حفظ كل قرآن كريم، توكل به خداوند و تشويق پدر و مادر خود می‌داند و ادامه می‌دهد: مادرم كه به عبارتی استاد حفظ من بوده، تقريباً حافظ كل قرآن است و پدرم هرچند كه حافظ كل قرآن نيست اما بيشتر در جهت حافظ‌پروری تلاش می‌كند.

وی در اين بخش از سخنان خود با بيان اينكه طی چهار سال گذشته قرآن را در كنار تحصيل حفظ كرده‌ام، می‌گويد: هرچند كه تحصيل غيرحضوری و مطالعه كتاب‌های درسی در منزل به دور از فضای مدرسه و كلاس، كار سختی است اما به بركت قرآن اين كار را تاكنون با موفقيت انجام داده‌ام.

از حافظه قوی‌تری برخوردار هستم

اين حافظ كل قرآن در ادامه با عنوان اين مطلب كه قرآن استعداد انسان را شكوفا می‌كند، ادامه می‌دهد: حفظ قرآن اين توفيق را نصيبم كرد كه از حافظه قوی‌تری برخوردار شوم و سال دوم و سوم ابتدايی را بدون حضور در كلاس درس با موفقيت پشت سر بگذارم و در اين ميان هرچند كه مسئولان مدرسه بر اين عقيده بودند كه به صلاح نيست كه تحصيلات پايه ابتدايی جهشی باشد اما به بركت قرآن در پايان هر ترم بهترين نمرات را كسب می‌كردم.

اين حافظ خردسال با عنوان اين مطلب كه با پايان يافتن حفظ كل قرآن، كار من تمام نشده است و بايد هر هفته يك بار كل قرآن را دوره كنم، می‌گويد: علاوه بر اينكه هر هفته يك بار كل قرآن بايد دوره شود، خود را برای آزمون كارشناسی ارشد نيز كه اواخر بهمن برگزار خواهد شد، آماده می‌كنم و به مطالعه درس‌های تفسيری برای آزمون كارشناسی ارشد می‌پردازم.

علی امينی در بخش ديگری از سخنان خود درباره توفيقاتی كه در پی حفظ قرآن نصيب انسان می‌شود، می‌گويد: طی چهار سالی كه به حفظ قرآن پرداخته‌ام، خيلی چيزها ياد گرفته‌ام و معتقد هستم زمانی كه حتی توفيق انس كامل با معانی قرآن و عمل به آيات قرآن را نداشته باشيم همين ظاهر قرآن و حفظ ظاهری قرآن هم بركات معنوی بسياری در زندگی ما خواهد داشت؛ بركت‌هايی كه موجب خواهد شد تا شناخت انسان نسبت به دين بيشتر شده و روحانيت و معنويتش افزايش يابد.

كسی كه با قرآن مأنوس باشد از خداوند دور نمی‌شود

وی يادآور می‌شود: به طور كلی كسی كه با آيات قرآن كريم مأنوس باشد ديگر نماز خواندن برايش كار سختی نخواهد بود و همچنين، كسی كه با مفاهيم قرآنی و دينی آشنا باشد، معارف اسلامی برايش سخت نيست و اين افراد، كسانی هستند كه هيچگاه از خدا دور نمی‌شوند و برعكس، كسی كه با معارف الهی و آموزه‌های دينی فاصله داشته باشد كم‌كم از خداوند نيز فاصله می‌گيرد و در اين صورت است كه ديگر نمی‌داند كه چه كاری انجام می‌دهد و هيچ چيز در اختيار خودش نيست.

اين حافظ كل قرآن در ادامه به تأثيرات حفظ قرآن در زندگی شخصی و خانوادگيش اشاره می‌كند و ادامه می‌دهد: طبيعی است زمانی كه آيات مربوط به احترام به پدر و مادر را حفظ باشيم و معنی اين آيات را خوب درك كرده باشيم، رفتار درستی با پدر و مادر خود خواهيم داشت و زمانی كه آيات مربوط به خودخواهی، غيبت، دروغ و ... را حفظ باشيم ديگر خود را از آحاد جامعه برتر نمی‌بينيم و در اين صورت بسياری از مشكلات ما رفع خواهد شد.

وی درباره سرگرمی‌ها و ساعات اوقاف فراغت خود با تأكيد بر اينكه اين مسائل جزو مسائل خصوصی و شخصی است و بهتر است كه درباره آن چيزی نگويم، ادامه می‌دهد: من هم مثل تمام بچه‌های هم سن و سال خودم زمانی كه با دوستانم هستم، بازی‌هايی مانند گرگم به هوا، قايم باشك و ... انجام می‌دهم.

زمان‌هايی كه برنامه‌ای برای دوره محفوظات خود ندارم را با دوستانم می‌گذرانم

علی امينی يادآور می‌شود، زمان‌هايی را كه برنامه‌ای برای حفظ قرآن و دوره محفوظات خود ندارم با دوستانم می‌گذرانم و به ويژه در فصل تابستان كه اوقاف فراغتم بيشتر است، ساعات زيادی را با دوستانم در بيرون از خانه می‌گذرانم و در تمامی بازی‌هايی كه بچه‌ها انجام می‌دهند نيز شركت می‌كنم.

اين حافظ كل قرآن كريم يادآور می‌گويد: در ارتباطات دوستی خود با همسن و سالانم، بيشتر اوقات تأثيرگذاری زيادی بر روی آنان داشته‌ام و حتی در بسياری از مواقع، زمانی كه دوستانم متوجه شده‌اند كه من حافظ كل قرآن هستم، آنان نيز به سمت قرآن آمده و حفظ قرآن را آغاز كرده‌اند تا جايی كه يكی از دوستانم پس از مدتی كه حفظ قرآن را آغاز كرده، هم‌اكنون حافظ دو جزء از قرآن كريم است.

علی امينی ادامه می‌دهد: زمانی كه در پايه چهارم ابتدايی تحصيل می‌كردم، همكلاسی‌هايم متوجه شدند كه من حافظ كل قرآن هستم و به همين دليل نيز علاقه زيادی برای حفظ قرآن از خود نشان دادند و زمانی كه متوجه اشتياق آنان برای حفظ قرآن و انس با كلام خدا شدم، حتی كلاس حفظ قرآن و مشاوره قرآنی در مدرسه برگزار كردم تا دانش‌آموزانی كه علاقه‌مند به حفظ قرآن بودند، اين كار را آغاز كنند.

وی در بخش ديگری از سخنان خود با اشاره به كمك‌های غيرقابل شمارش پدر و مادرش در حفظ كل قرآن كريم به او می‌گويد: پدر و مادرم كمك‌های زيادی به من داشتند و همين كه من را با قرآن كريم مأنوس كردند، بزرگ‌ترين كمك به من بود و از زحمات آنان تشكر و قدردانی می‌كنم.

اين حافظ 10 سال قرآن كريم در پايان متنی كه از قبل آماده كرده بود را قرائت كرد كه جزئيات اين متن سخنرانی به اين شرح است:

با عرض سلام و ادب خدمت همه شما كسانی كه حالا اين متن را می‌خوانيد يا می‌شنويد و تبريك به مناسبت ايام دهه فجر، امروز انشالله می‌خواهم درباره اين سه موضوع و رابطه اين‌ها عرض كنم، يكی هنر، ديگری قرآن و ديگری انسان است.

خداوند هنر خود را در خلق انسان به نمايش گذاشت كه در سوره مباركه مومنون آيه 14 ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَكَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَكَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِينَ ﴿۱۴﴾ آنگاه نطفه را به صورت علقه درآورديم پس آن علقه را به صورت مضغه گردانيديم و آنگاه مضغه را استخوان‌هایى ساختيم بعد استخوانها را با گوشتى پوشانيديم آنگاه جنين را در آفرينشى ديگر پديد آورديم آفرين باد بر خدا كه بهترين آفرينندگان است (14) بعد از اينكه مراحل آفرينش را بيان می‌كند در پايان آيه انسان را احسن مخلوقات معرفی می‌كند.

همچنين، خداوند در سوره الرحمن می‌فرمايند: الرَّحْمَنُ عَلَّمَ الْقُرْآنَ خَلَقَ الْإِنسَانَ، بيان هنری كه خداوند برای خلق انسان به خرج داده آنجا تكميل می‌شود كه قرآن را به انسان ياد می‌دهد و قرآن را در فطرت قرار می‌دهد و اينكه قرآن را در فطرت قرار داده از سوره روم می‌آيد و خداوند وقتی انسان را آفريد برای او فطرتی قرار داد و برای فطرت هم قرآن را قرار داد و حتی اگر پيامبری هم نمی‌فرستاد باز هم بايد انسان راه درست را در پيش می‌گرفت.

چرا كه به هر حال انسان يك فطرت پاك و سالم دارد، اما خداوند از باب اينكه نعمت را برای ما تمام كند فطرت را قرار داد و پيامبران را برای انسان فرستاد و معادل وجدان است، انسانی كه فطرت پاك و سالم داشته باشد و با گناه آلوده نباشد وقتی قرآن را می‌خواند اگر معانی‌اش را متوجه شود قرآن را در درون خود پيدا می كند.

خداوندا به ما توفيق بده كه اين فطرت پاك را نگه داريم.


موضوع : اخباروگزارشهای قرآنی

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در چهارشنبه هجدهم بهمن ۱۳۹۱


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

هشتمین جشنواره «حکمت مطهر» آغاز به کار کرد
هشتمین جشنواره «حکمت مطهر»، ویژه دانشگاهیان،‌ با رشته‌هایی نظیر وبلاگ‌نویسی و بخش‌هایی مانند وبلاگ‌اولی‌ها، آغاز به کار کرد.

به گزارش«وبلاگ نیوز»، هشتمین جشنواره «حکمت مطهر»، ویژه دانشگاهیان، با هدف ایجاد جریان فرهنگی در دانشگاه ها از طریق آثار شهید مطهری، آغاز به کار کرد؛ علاقمندان می‌توانند در بخش وبلاگ‌نویسی این جشنواره شرکت کنند.

بنابر این گزارش، ایجاد جریان فرهنگی در دانشگاه ها از طریق آثار شهید مطهری با بهره گیری از تعریف درست و موثر بخش های کاربردی جشنواره ای، شناسایی و معرفی الگوها در بین دانشگاهیان پژوهشگر، محقق، وبلاگ نویس و… و حمایت از ایده ها و استعدادهای خلاق و تاثیرگذار در حوزه آثار، آراء، اندیشه و شخصیت شهید مطهری در فضای علمی، پژوهشی و سایبری تقویت باورهای عقیدتی دانشگاهیان با استفاده از فنون تحقیق و نگارش و هنر در رسانه و وبلاگ از جمله اهداف برگزاری هشتمین جشنواره «حکمت مطهر» است.

«حکمت مطهر»، در رشته‌های نگارش کتاب، مقاله‌نویسی، وبلاگ نویسی، پژوهش، و آثار ادبی و هنری، در دو بخش اساتید و دانشجویان اقدام به پذیرش آثار می کند.

رشته وبلاگ‌نویسی در این جشنواره، شامل سایت‌ها و وبلاگ‌هایی است که حول محور آثار و یا شخصیت استاد شهید مرتضی مطهری تهیه شده و به ارایه محتوا می‌پردازند؛ همچنین وبلاگ‌نویسان می‌توانند در زمینه‌های علمی، ادبی و هنری مطالب خویش را تهیه و تولید نمایند.

شایان ذکر است، اگر سایت‌ها یا وبلاگ‌های متقاضی شرکت در جشنواره، به صورت اختصاصی در مورد شهید مطهری طراحی نگردیده‌اند، باید دارای حداقل پنج پست حول موضوعات جشنواره باشند، همچنین ذکر منابع و مآخذ در تهیه مقالات درج شده در سایت ها و وبلاگ ها الزامی است.

بنابر این گزارش، بخش ویژه وبلاگ اولی‌ها با کارکرد آموزش ساخت وبلاگ و استفاده از قالب‌های آماده برای دانشجویان و اساتیدی که وبلاگ شخصی ندارند، از دیگر بخش های این جشنواره است.

گفتنی است، اختصاص جوایز به نفرات برگزیده منوط به احراز حد نصاب امتیاز مربوط به هر رتبه است، که توسط هیأت داوران جشنواره معین و معیارگذاری می‌شود.

دانشگاهیان متقاضی شرکت در رشته وبلاگ‌نویسی، باید آدرس وبلاگ و یا سایت خود را به پست الکترونیک جشنواره به نشانی info@hekmatmotahar.com ارسال نمایند.


موضوع : اخباروگزارشهای قرآنی

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در یکشنبه هشتم بهمن ۱۳۹۱


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

برگزاری همايش «محمد(ص)؛ الگو و پيامبر» در فرانسه
 همزمان با ميلاد با سعادت رسول گرامی اسلام(ص)، همايش «محمد(ص)؛ الگو و پيامبر» امروز، شنبه 7 بهمن، در مسجد شهر «مه سور سن» واقع در حومه شهر پاريس برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی «saphirnews»، به مناسبت فرارسيدن ميلاد پرخير و بركت رسول گرامی اسلام(ص)، انجمن مسلمانان شهر «مه سور سن»، امروز، شنبه 7 بهمن، همايشی در مسجد اين شهر با عنوان «محمد(ص)؛ الگو و پيامبر» برگزار می‌كنند.

اين همايش از ساعت 17:40 تا 19:30 به وقت محلی برگزار می‌شود و قرار است امامان دينی فرانسه در آن به شرح زندگی پيامبر گرامی اسلام(ص) بپردازند.


موضوع : اخباروگزارشهای قرآنی

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در شنبه هفتم بهمن ۱۳۹۱


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

انتشار بيش از 220 عنوان نسخه ديجيتال درباره امام جعفر صادق(ع)
 بيش از 220 عنوان نسخه ديجيتال درباره امام جعفر صادق(ع) به همت مركز تحقيقات رايانه‌ای قائميه اصفهان در فضای مجازی منتشر شده است.

مركز تحقيقات رايانه‌ای قائميه اصفهان، ارائه بيش از 220 عنوان كتاب و مقاله درباره امام جعفر صادق(ع) تا 17 ربيع‌الاول 1434 سالروز ولادت آن بزرگوار را در دستور كار خود قرار داده است.

اين كتاب‌ها و مقالات به صورت ديجيتال به زبان‌های فارسی و عربی با پنج فرمت به نام‌های pdf – java –android - txt - epub برای استفاده در رايانه، انواع گوشی‌های تلفن همراه و انواع تبلت‌ها به صورت رايگان بر روی سايت مركز به نشانی www.ghaemiyeh.com قرار خواهد گرفت.

گفتنی است، تاكنون بيش از 30 هزار نرم‌افزار با 114 موضوع مختلف به سه زبان فارسی، عربی و انگليسی با قالب‌های مختلف نرم‌افزاری بر روی سايت اين مركز بارگذاری و برای استفاده عموم و تشنگان معارف قرآن و عترت در سراسر جهان به صورت رايگان قرار گرفته است.

ليست كتاب‌ها شامل «ابن ابی العوجا و امام صادق» نوشته عظيم‌زاده، «الاتجاهات الانسانيه فی فقه الامام جعفر الصادق» نوشته حسن عباس نصرالله، «احكام نجوم از ديدگاه امام صادق(ع)» نوشته علی زمانی قمشه‌ای، «اخبار امام صادق(ع) از رويدادهای آينده» نوشته محمدحسين مظفر، «اخلاق الامام الصادق» نوشته محمد امين زين‌الدين، «الارشاد فی معرفه حجج الله علی العباد (ج 2)» نوشته شيخ مفيد، «از وجوه و نظائر مقاتل بن سليمان و حكيم ترمذی تا تفسير امام جعفر صادق(ع)» نوشته پل نويا و ترجمه اسماعيل سعادت و «اشعه من بلاغه الامام الصادق» نوشته عبدالرسول الواعظی است.

همچنين «اصحاب امام صادق» نوشته علی محدث‌زاده، «اعلام‌الهدايه الامام جعفر بن محمد» به كوشش المجمع العالمی لاهل البيت، «آفتاب تشيع» نوشته اميرحسن احمدی، «آمال الواعظين (ج 2)» نوشته ابراهيم حسينی‌ليلابی، «الامام جعفر الصادق» محمد خاتمی، «امام ششم جعفر بن محمد الصادق» نوشته داود الهامی، «امام صادق» نوشته سيدمحمد حسينی بهارانچی از ديگر كتاب‌هايی بوده كه نسخه ديجيتال آن بر روی پايگاه اطلاع‌رسانی مركز تحقيقات رايانه‌ای قائميه اصفهان آمده است. 


برای مشاهده اينجا را كليك كنيد!


موضوع : اخباروگزارشهای قرآنی

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در شنبه هفتم بهمن ۱۳۹۱


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

حفظ ۱۹ جزء از قرآن مجید از سوی ملی پوش فرانسوی آرسنال + عکس .

ا حفظ ۱۹ جزء از قرآن مجید از سوی ملی پوش فرانسوی آرسنال + عکس ا

بازیکن مسلمان تیم ملی فوتبال فرانسه و باشگاه 'آرسنال' انگلیس با استفاده از فرصت چند ماهه دوری از میادین فوتبال به دلیل مصدومیت، ۱۹ جزء از قرآن مجید را حفظ کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از پایگاه اینترنتی "کوووره"، بزرگترین پایگاه ورزشی جهان عرب، "محمد بن آدم"، مفتی و مبلغ اسلامی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی "توییتر" اعلام کرد که واسیریکی ابو دیابی، بازیکن مسلمان تیم ملی فوتبال فرانسه و باشگاه آرسنال انگلیس توانسته 19 جزء از 30 جزء قرآن مجید را حفظ کند.

این  مبلغ اسلامی عکسی از خود و "واسیریکی ابو دیابی" در شبکه توییتر منتشر کرده و در توضیح آن نوشت: در این عکس همراه با دوستم "ابو دیابی"، بازیکن باشگاه "آرسنال" هستم، ما پس از آنکه وی 19 جزء از قرآن مجید را حفظ کرد، منتظر نماز عشاء هستیم.

این در حالی است که به نوشته روزنامه "رپوبلیکا آنلاین" چاپ اندونزی، "واسیریکی ابو دیابی" 27 ساله به آموزه ها و تعالیم دین مبین اسلام پایبند بوده و کارهای خیرخواهانه زیادی از جمله کمک مداوم برای ساخت مدرسه اسلامی در شهر "لندن"، پایتخت انگلیس انجام داده است.

لازم به ذکر است که بازیکن خط میانی "توپچی های لندن" متولد سال 1986 میلادی در شهر "پاریس"، پایتخت فرانسه بوده و پیش از آنکه در اوایل سال 2006 میلادی به عضویت باشگاه فوتبال "آرسنال" انگلیس درآید و هفت سال اخیر را در این باشگاه قرمزپوش بگذارند، چند سالی نیز در باشگاه فوتبال "اوسر" فرانسه توپ می زد.

آبو دیابی در کنار مبلغ اسلامی در انتظار نماز مغرب و عشا


این بازیکن مسلمان که در 16 بازی برای تیم ملی فوتبال فرنسه حضور داشته و در این دیدارها موفق شده یک گل ملی نیز به ثمر برساند، طی فصل جاری لیگ برتر فوتبال انگلیس با مصدومیت های زیادی مواجه بوده و در آخرین مورد نیز در اواخر ماه سپتامبر گذشته و در دیدار حساس "آرسنال" با "چلسی" که یکی از شهرآوردهای مهم شهر "لندن" بود دچار مصدومیت شد و نتوانست از شکست دو بر یک تیمش در برابر "آبی های لندن" جلوگیری کند.

"واسیریکی ابو دیابی" که به گفته "آرسن ونگر"، سرمربی فرانسوی باشگاه فوتبال "آرسنال" طی چند روز آینده به تمرینات گروهی باشگاه برمی گردد تا در ادامه فصل به کمک خط میانی "توپچی های لندن" بیاید، یکی از بازیکنان مورد علاقه دیدیه دشام، سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه نیز  محسوب شده و قرار است این تیم را در راه صعود به جام جهانی فوتبال 2014 برزیل همراهی کند.
 


موضوع : اخباروگزارشهای قرآنی

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در جمعه پانزدهم دی ۱۳۹۱


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

اعلام فراخوان هفدهمين دوره همايش سالانه صدرالمتألهين
فراخوان مقاله هفدهمين دوره همايش بزرگداشت صدرالمتألهين، به همت بنياد حكمت اسلامی صدرا با موضوع «فلسفه و راه زندگی» اعلام شد.

، همايش سالانه صدرالمتألهين طبق روال ساليانه خود در روز بزرگداشت اين دانشمند و حكيم ايرانی در خردادماه سال آينده برگزار خواهد شد.

بنا بر اين گزارش، براساس فراخوان اعلام شده از سوی بنياد حكمت اسلامی صدرا، هفدهمين دوره از اين همايش با موضوع «فلسفه و راه زندگی» برگزار خواهد شد و اساتيد، صاحبنظران و پژوهشگران می‌توانند با ارائه مقاله در موضوعات اعلام پيشنهادی دبيرخانه اين همايش و ساير موضوعات مرتبط با محور اصلی يعنی «فلسفه و راه زندگی»، در اين همايش شركت كنند.

فلسفه و معنای زندگی، فلسفه و مديريت و سبك زندگی، فلسفه و آينده‌نگری و برنامه‌ريزی، فلسفه و اقتصاد و معاش، فلسفه و پيشرفت و تمدن‌سازی، فلسفه و بهره‌وری، فلسفه و علم و فن‌آوری، فلسفه و عمل، فلسفه و خودشناسی و خودسازی، فلسفه و دين و تعالی، فلسفه و تربيت، فلسفه و كودك، فلسفه و رستگاری و كاميابی، فلسفه و مسئوليت‌پذيری، فلسفه و قانون‌مداری، فلسفه و آزادی، فلسفه و برابری، فلسفه و كرامت آدمی و حقوق ذاتی بشر و آموزه‌های حكمت متعاليه برای زندگی جديد موضوعات و محورهايی هستند كه از سوی دبيرخانه اين همايش برای ارائه مقاله پيشنهاد شده‌اند.

علاقه‌مندان می‌توانند چكيده مقالات خود را تا 24 اسفندماه سال جاری و اصل مقالات را 30 فروردين‌ماه سال آينده به آدرس ايميل siprin@mullasadra.org و يا در قالب لوح فشرده به دبيرخانه همايش به آدرس تهران، بزرگراه رسالت، روبروی مصلای بزرگ تهران، مجتمع امام خمينی(ره)، ساختمان 12؛ بنياد حكمت اسلامی صدرا، ارسال كنند و در صورت نياز به كسب اطلاعات بيشتر به پايگاه اينترنتی www.mullasadra.org مراجعه و يا با شماره تلفن 88153221 تماس حاصل كنند.


موضوع : اخباروگزارشهای قرآنی

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در سه شنبه پنجم دی ۱۳۹۱


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

ترتیل قرآن با قرائت رهبر معظم انقلاب، امام خامنه ای (مدظله العالی)

 
ترتیل قرآن با قرائت رهبر معظم انقلاب، امام خامنه ای (مدظله العالی)
 
شماره سوره

سوره

پخش اجرا

حجم
(KB)

زمان
1 حمد 446 0:00:56
2 بقره (از ابتدا تا آیه 21) 2,643 0:05:37
62 جمعه 766 0:03:14
63 منافقون 777 0:03:17
87 اعلی 437 0:01:49
91 شمس 793 0:01:40
95 تین 509 0:01:04
97 قدر 439 0:00:55
100 عادیات 531 0:01:07
101 قارعه 461 0:00:58
103 عصر 305 0:00:38
104 همزه 415 0:00:52
108 کوثر 256 0:00:32
109 کافرون 350 0:00:44
112 اخلاص 497 0:00:31

برای دانلود کردن ترتیل سوره های قرآن، روی آیکون  کلیک راست نموده
و  گزینه ...Save Target As را انتخاب نمایید.


موضوع : اخباروگزارشهای قرآنی

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در پنجشنبه بیست و سوم آذر ۱۳۹۱


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

محورهای كنگره ملی بزرگداشت «آيت‌الله افتخارالاسلام دربندی» اعلام شد
موضوعات و محورهای شركت در مسابقات مقاله نويسی، ‌شعر و خوشنويسی ويژه كنگره ملی بزرگداشت «آيت‌الله افتخارالاسلام دربندی(ره)» اعلام شد.

  نجم‌الدين آفتابی، دبير نخستين كنگره ملی بزرگداشت آيت‌الله حسين دربندی آرانی ملقب به افتخارالاسلام از برگزاری اين كنگره در روزهای پنجم و ششم بهمن ماه سال جاری خبر داد.

وی افزود: اين كنگره كه همزمان با يكصد و بيست و چهارمين سالروز تولد اين عالم وارسته در كانون تربيتی سردار شهيد قاسم عربيان برگزار می‌شود، ‌با برگزاری مسابقات مقاله‌نويسی، ‌شعر و خوشنويسی در دو بخش عمومی و ويژه همراه خواهد بود.

آفتابی بررسی جايگاه روحانيون در هدايت بيداری اسلامی، نقش علما در به ثمر رسيدن انقلاب اسلامی، تأثير خدمات اجتماعی روحانيت در پيشرفت جامعه عصر حاضر، نقش علما در ارتقای سطح فرهنگ و هنر جامعه اسلامی و وظيفه عموم مردم جامعه در قبال تجليل از خدمات روحانيت را از موضوعات بخش عمومی كنگره دانست.

وی تصريح كرد: علاقه‌مندان همچنين می‌توانند با ارسال مقاله و شعر با موضوعات بررسی زندگانی، حيات علمی و سيره عملی آيت‌الله افتخارالاسلام دربندی و بررسی احوالات و خدمات اجتماعی مفاخر دينی آران و بيدگل در بخش ويژه اين كنگره شركت كنند.

آفتابی در ادامه گفت: افرادی كه مايل به شركت در اين فراخوان هستند می‌توانند آثار خود را تا بيستم دی ماه جاری به دبيرخانه جشنواره به نشانی استان اصفهان، شهرستان آران و بيدگل، مؤسسه فرهنگی ياران خورشيد به صندوق پستی 87415 – 144 ارسال كنند.

مدير مؤسسه فرهنگی ياران خورشيد رونمايی از كتاب زندگينامه و شرح حال آيت‌الله افتخار‌الاسلام دربندی آرانی، بررسی شخصيت و خدمات اجتماعی اين عالم جليل‌القدر، برگزاری شب شعر و تجليل از فرهيختگان، روحانيون برگزيده، هنرمندان و برگزيدگان جشنواره با اهدای جايزه و تنديس هنری افتخارالاسلام را از جمله برنامه‌های اين كنگره ملی ذكر كرد.

وی تصريح كرد: تا كنون با بيش از 40 تن از نزديكان و شاگردان آيت‌الله افتخارالاسلام دربندی مصاحبه‌هايی در خصوص زندگی و خصوصيات اين عالم بزرگوار انجام شده كه مطالب حاصل از آن‌ها در قالب كتاب همزمان با برگزاری كنگره ملی افتخارالاسلام دربندی منتشر خواهد شد.

آفتابی با اشاره به اينكه آيت‌الله افتخارالاسلام دربندی منشأ خدمات اجتماعی با اهميتی همچون بنيانگذاری كتابخانه آستان مقدس حضرت محمد هلال‌بن‌علی(ع) در منطقه بوده است، تصريح كرد: بازشناسی هويت مفاخر شهرستان آران و بيدگل، تجليل از شخصيت اين عالم بزرگوار به عنوان الگو در حوزه دين و ديانت، معرفی خدمات اجتماعی آيت‌الله افتخارالاسلام دربندی و ادای دين به بزرگان دينی از جمله اهداف برگزاری اين كنگره است.

آيت‌الله افتخارالاسلام دربندی آرانی در مهرماه 1267 هجری شمسی در آران و بيدگل متولد شد. اين عالم وارسته در زمان حيات خود با تحصيل علوم دينی در محضر علمای بنام زمان خود توانست به مقام اجتهاد برسد. وی از علمايی همچون ميرزا محمد حسين نراقی، ميرزا احمد عاملی ، سيد‌محمد حسين رضوی، مير سيد علی يثربی، شهاب الدين نراقی و شيخ عبدالكريم حائری(موسس حوزه علميه قم) اجازه اجتهاد و نقل روايت داشت.

آيت‌الله افتخارالاسلام دربندی آرانی بهمن‌ماه 1345 به ديار باقی شتافت و در آستان حضرت محمد هلال‌بن‌علی(ع) آران و بيدگل به خاك سپرده شد.

در پايان يادآور می‌شود، كنگره ملی آيت‌الله افتخارالاسلام دربندی آرانی پنجم و ششم بهمن ماه جاری توسط مؤسسه فرهنگی ياران خورشيد با همكاری دانشگاه پيام نور مركز آران و بيدگل، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره كتابخانه‌های عمومی و كانون سردار شهيد عربيان برگزار می‌شود.


موضوع : اخباروگزارشهای قرآنی

نوشته شده توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی در پنجشنبه بیست و سوم آذر ۱۳۹۱


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.pngحماسه های اخیر

:: پست ثابت+مسابقه وبلاگ نویسی کنگره ملی وقف
::
:: وزارت آموزش و پرورش منتشر کرد :ویژه نامه اندیشه قرآنی امام خمینی (ره)
:: داوری ‌مسابقه وبلاگ‌نویسی نماز 18 فروردین آغاز می‌شود
:: پرتال مرجع جهانی قرآن راه‌اندازی می‌‌شود
:: فراخوان وبلاگ‌نویسی «بانوی بی‌حرم» منتشر شد
:: نمایشگاه منبت با محتوای آیات قرآنی برگزار می‌شود
:: مجموعه ویژه‌‌نامه‌های «هفته وقف» منتشر شد
:: کوچکترین نسخه قرآن جهان رونمایی شد
:: وزیر ارشاد: نیازی به تشکیل وزارت قرآن نیست
:: ثبت‌نام اينترنتی جشنواره قرآنی آيات ادامه دارد
:: انتشار نسخه ديجيتال كتاب «عدم تحريف قرآن»
:: مسابقه كتابخوانی «لبيك» در مشهد برگزار می‌شود
:: دومين همايش بين‌المللی ولايت 9 و 10 آبان برگزار می‌شود
:: كتاب «دانشنامه حج» منتشر شد


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.pngدرباره زلال وحی
سيدجعفرفاطمي نوش آبادي متولد1353،كارشناس مديريت وبرنامه ريزي آموزشي، مدير دبستان شهيد تقوي شاد شهرنوش آباد درشهرستان آران وبيدگل در استان اصفهان و9 كيلومتري شمال كاشان، سرگروه مديران مدارس ابتدايي شهرستان آران وبيدگل،عضو شوراي آموزش وپرورش شهرستان- خبرنگار افتخاری ایکنا-وبلاگ نویس مذهبی-مدرس افتخاری دوره های وبلاگ نویسی-عضوگروه مشاوران جوان مدیریت آموزش و پرورش آران وبیدگل
fatemi400@yahoo.com

قرآن آنلاین

http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.pngتقویم روز

http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.pngجشنواره های قرآنی

 

http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.pngپیوند های زلال وحی

:: لینک زلال وحی در پیوندها
:: ماه مبارک رمضان
:: ختم اینترنتی قرآن کریم
:: دومین جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی
:: دانشكده فني و حرفه‌اي دختران دكتر شريعتي
:: دبیرخانه جشنواره های قرآنی
:: جشنواره ملی «ايده‌پردازی در فضای مجازی»
:: حوردیس
:: کلام الهی
:: مصباح وبلاگ علمی وقرآنی موسسه مهدقرآن تبریز
:: گروه تواشیح و همخوانی معراج النبی (ص) شهرستان بابل
:: دارالقرآن شهرداري اسلامشهر
:: دریچه ای رو به قرآن
:: دومین المپیاد نور
:: فتوبلاگ قرآنی آیه های باران
:: موسسه علوم قرآنی نورالمبین
:: شبکه اجتماعی راسخون
:: شيعه چت
:: شبكه اجتماعي مدينه
:: جامعه مجازي نصر
:: موسسه قرآني ام الكتاب
:: وبلاگهای فاطمی
:: جشنواره شمسه
:: دومين المپياد نور در شهرستان لنجان
:: پایگاه اطلاع رسانی یاسین
:: مسابقه بزرگ قرآنی جرعه جرعه از زلال وحی
:: جشنواره بین المللی وبلاگ نویسی قرآنی
:: پایگاه اطلاع رسانی یاسین مشهد
:: مسابقه بزرگ وبلاگ نویسی فرصت
:: ثبت نام در مسابقه جرعه جرعه از زلال وحی
:: بازدید مجازی از نمایشگاه قرآن
:: تحلیلات
:: دائرة المعارف قرآن كريم (8جلد)
:: لینک معرفی زلال وحی در ایکنا
:: جشنواره بين‌المللي وبلاگ نويسي قرآني (آيات)استان آذربايجان شرقي
:: موسسه موقوفه مكتب القرآن ثارالله
:: طرح بزرگ قرآنی 1445 - با محوریت سوره مبارکه انفال
:: همخوان اولین سایت مرجع موضوعی بروزترین وبلاگ های ایرانی و فارسی زبان
:: پايگاه اطلاع رساني سازمان اوقاف و امور خيريه
:: سازمان فعالیت های قرآنی دانشجویان کشور
:: پورتال ملی مساجد كشور
:: دانلود ختم قرآن-حرم حضرت معصومه (س)
:: منظومه جشنواره های قرآنی آیات
:: شبکه قرآن و معارف سیما
:: هشتمین جشنواره بسم الله
:: پایگاه اطلاع رسانی هلال
:: پایگاه اطلاع رسانی موسسه قرآنی بشری
:: شورای عالی قرآن
:: فرهنگ‌سرای قرآن
:: مسابقه وبلاگ نویسی با موضوع قرآن کریم
:: سایت قرآنی تنزیل
:: دانلود نفیس ترین نسخ خطی قرآن
:: مسابقه وبلاگ نویسی کلام نور
:: متن سوره های قرآن کریم
:: اخبار دفاع مقدس ارسالي من به خبرگزاری قرآنی (ايكنا
:: ::اخبار انقلابی ارسالي من به خبرگزاری قرآنی (ايكنا
:: ::اخبار رضوی ارسالي من به خبرگزاری قرآنی (ايكنا
:: ::اخبار مهدوی ارسالي من به خبرگزاری قرآنی (ايكنا
:: گروه درسی قرآن آموزش وپرورش
:: سازمان فعالیتهای قرانی دانشجویان کشور
:: شهرقرآن
:: خبرگزاری قرآنی ایران
:: کانونهای تخصصی قرآن کریم
:: دانشنامه اینترنتی قرآن کریم
:: دریافت كد تدبر در قرآن
:: دریافت كد همراه با قرآن
:: معرفی گروه خبرنگاران افتخــاری قرآن
:: دبستان شهید تقوی شاد
:: مجلات قرآنی
:: جشنواره نرم افزارهاي قرآني منظومه آيات
:: جشنواره ملي پيامک هاي ادبي قرآني استان خراسان جنوبي
:: فراخوان جشنواره مطبوعات قرآني استان تهران
:: قرآن صاعد
:: درگاه جامع آموزش قرآن کریم
:: تصاویر سه بعدی مذهبی
:: ادعیه Powerpoint
:: نسخ خطى قرآن
:: کانون تخصصی قرآن کریم
:: شهر الکترونیکی قرآن
:: موسسه اطلاع رسانی تبیان
:: فعالیت های قرآنی دانشجویان
:: پرتال راسـخون
:: داستانهاي قرآن كريم
:: استخاره با قرآن
:: قرآن والپیپرز
:: پایگاه پارس قرآن
:: وبلاگ نسیم هدایت
:: بخش قرآن پایگاه حوزه
:: پایگاه جامعه القرآن
:: پایگاه مرکز فرهنگ و معارف قرآن
:: تفسیر نور حجة الاسلام قرائتی
:: پايگاه تخصصي ترجمه قرآن كريم
:: دائره المعارف قرآن كريم (7جلد)
:: پایگاههای قرآن پژوهی
:: نرم افزارهای قرآنی
:: جدیدترین کتب قرآنی
:: مـنـطـقـهـ یــ اخـتـصـاصـیــ
:: وبلاگ قرآنی عبدالله گودرزی
:: معرفی تمامی قاریان بین المللی
:: سایت قاریان تبریز
:: وبلاگ بینات
:: شبکه اجتماعی ایرانی ها
:: وبلاگ گروه نورالمبین
:: انجمن قاریان
:: مدرسه قرآنی نور
:: سایت جواد فروغی
:: اختلاف قرائت
:: سایت قرآنی حامد ولیزاده
:: وبلاگ قرآنی رضا
:: مجمع قاریان قرآن
:: مرکز تخصصی قرآنی
:: قرآن و دنیای زیبای ما
:: قرآن عظیم
:: پایگاه قرآنی مسجد امام جعفر صادق(ع)
:: پایگاه قرآنی مهیمن
:: تسنیم-در وادی حفظ قرآن کریم
:: فتوبلاگ آیات آسمانی قرآن
:: آسمانی ترین کتاب
:: موسسه فرهنگی قرآنی آیه های آسمانی فاطر
:: مرکز طبع و نشر قرآن کریم
:: اتحادیه تشکل های قرآنی
:: مرکز فعالیت‌های قرآنی جوانان
:: کمیته اعزام و دعوت از قاریان
:: دارالقرآن الكريم مرکز بسيج وزارت نفت
:: سایت قاریان قرآن ایران
:: وبلاگ حفظ قرآن
:: پايگاه اطلاع رساني مؤسسه جهاني سبطين
:: قرآن شناسی
:: طب قرآنی
:: وب سايت ختم قرآن مجيد
:: قرائت قرآن-سایت شهید آوینی
:: صفحه اصلي قرآن-تبیان
:: متن قرآن مجيد با ترجمه استاد حسين انصاريان
:: پارس قرآن : جستجوي قرآن
:: معین
:: کتابخانه درسهایی از قرآن محسن قرائتی
:: دانلود رایگان کتابهای حجه السلام محسن قرائتی
:: متن کامل تفسير نور به صورت PDF بر اساس سوره هاي قرآن
:: متن كامل قرآن كريم بهمراه ترجمه فارسي
:: رمضان در فرهنگ مردم نوش آباد
:: آینده انقلاب اسلامی از نگاه قرآن کریم
:: جامعه قرآنی کرج
:: کانون قرآن وعترت علوم پزشکی گلستان
:: داستان های قرآنی
:: آیات نور
:: وبلاگ قرآن آنلاین
:: وبلاگ قرآن حکیم
:: کتاب زندگی
:: قرآن کتابی جاویدان
:: دارالقرآن امام حسن مجتبی علیه السلام
:: دارالقرآن الكريم مرکز بسيج وزارت نفت
:: دارالقرآن الکریم آموزش و پرورش گلپایگان
:: دارالقرآن الکریم منطقه 10 تهران
:: سایت جامع ماه مبارک رمضان
:: زهر انگور
:: بین الحرمین
:: جامعة القرآن الکریم شیراز
:: کتاب النور
:: مقاله و پزوهش قرآنی
:: ...بِسَلامٍ اَمین
:: آواي تلاوت
:: مهتاب ملکوت
:: وبلاگ قرآني دانشگاه اصفهان
:: گنجینه تلاوت
:: معجزه قرآن

http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.pngلوگوی زلال وحی

وبلاگ تخصصی قرآنی زلال وحی


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

        آرشیو ماهانه

:: اردیبهشت ۱۳۹۴
:: خرداد ۱۳۹۳
:: فروردین ۱۳۹۳
:: اسفند ۱۳۹۲
:: بهمن ۱۳۹۲
:: دی ۱۳۹۲
:: آذر ۱۳۹۲
:: آبان ۱۳۹۲
:: مهر ۱۳۹۲
:: شهریور ۱۳۹۲
:: مرداد ۱۳۹۲
:: تیر ۱۳۹۲
:: ادامه ی آرشیو ماهانه
 
تلاوت قرآن باصدای اصفهانی
 
آمار وبلاگ
 

 


http://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.pngصفحه نخست | ايميل ما | آرشیو مطالب | لينك آر اس اس | عناوین مطالب وبلاگ |پروفایل مدیر وبلاگ | طراح قالبhttp://akharinmonji.persiangig.com/90blog/zolalfatemi.png

Powered By blogfa.com Copyright © 2009 by zolalevahy
Design By : www.fatemi.persiangig.Com