وبلاگ تخصصی قرآن مجید                         زلال وحی وبلاگ تخصصی قرآنی-کتاب ماندگار

پرچم ایرانفارسی  -  Arabic  -  English

 

مقام معظم رهبري:
قرآنی شدن به این است که ملت با قرآن آمیخته بشود، به قرآن عمل کند، معرفت قرآنی را به طور کامل به دست بیاورد. ما امروز در دنیای اسلام این را کم داریم. اسم اسلام همه‌جا هست، تفاخر به اسلام همه جا هست،ُ ادعای مسلمانی همه جا هست، آنچه ما به آن نیاز داریم، ان آمیخته شدن به معارف قرآن و به عمل قرآن است، که این مسلمانی واقعی است. ما می‌خواهیم که ملت ما قرآن را بتوانند درک کنند و از آن استفاده کنند. هدف از همه‌ی این تشریفات و این مسابقه‌ها و این وقت گذرانی‌ها و این تشویق‌ها و این زحمت‌هایی که آقایان می‌کشند، هدف این است که ملت ما با قرآن آشنا بشوند. ما دوریم از قرآن، ما دوریم از قرآن. اگر یک ملتی با معرفت قرآنی آشنا بشود، بسیاری از کارها برای او آسان خواهد شد. حرکت برای او آسان خواهد شد. شما ملاحظه کنید، همین مقداری که ملت ما درهای قرآن را به روی خود باز کرد، که این به برکت انقلاب شد، ببینید چه تحولی در ملت ما به وجود آمد. ببینید چه عظمت و چه عزتی ملت ما پیدا کرد، به همین مقدار اندک حرکتی که به سمت قرآن کردیم. قرآن این جور است اگر حرکت به سمت قرآن به شکل کاملی انجام بگیرد. آن وقت این ملت همان چیزی خواهد شد که قرآن کریم خبر داده است. تاریخ را مسلمان‌ها عوض کردند به برکت قرآن.

                             آغاز همایش بزرگ مسابقات قرآن مدارس از هفته آخر آذرماه

مشاور قرآنی وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

آغاز همایش بزرگ مسابقات قرآن مدارس از هفته آخر آذرماه

خبرگزاری پانا: مشاور قرآنی وزیر آموزش و پرورش از آغاز همایش بزرگ مسابقات قرآن مدارس از هفته آخر آذرماه خبر داد.

محمد بنیادی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار کرد: هفته آخر آذرماه، همایش بزرگ مسابقات قرآن وزارت آموزش و پرورش در مدارس آغاز می شود.

وی افزود: دانش آموزان در رشته های حفظ، قرائت و مفاهیم در سطح مدرسه به رقابت با یکدیگر می پردازند و نفرات برگزیده به مسابقات منطقه ای و سپس استانی راه می یابند و نفرات برگزیده استانی در مسابقات کشوری که خردادماه سال 91 برگزار خواهد شد، به رقابت می پردازند.

مدیرکل دفتر قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: با توجه به رویکرد جدید وزارت آموزش و پرورش در زمینه توسعه و ترویج قرآن در مدارس و بسترهای خوبی که در این زمینه فراهم شده است، شاهد رشد صد در صدی مدارس قرآن خواهیم بود.


+ نوشته شده درچهارشنبه نهم آذر ۱۳۹۰ساعت 9:57توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 
جامع الفتاوا - ويژه تلفن همراه
مفاتيح الجنان - ويژه تلفن همراه
صحيفه سجاديه - ويژه تلفن همراه
ادعیه و زیارتنامه ها
نقشه مدینه منوره
 متن کامل قرآن
 به همراه ترجمه فارسی
خطبه غدیریه
مجموعه فیلمهای
 آموزش احکام-ویژه موبایل
دعای عهد
تعقیبات نمازهای یومیه

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ zolalevahy محفوظ می باشد.
طراحی شده توسط 
سید جعفر فاطمی نوش آبادی